Neler Yeni

Fanların yönü doğru mu?

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Kağan UĞURLU
Merhaba arkadaşlar Lian li sl infinity fanların konumu doğrumudur. Alt taraf hava girişi, yan, arka ve üst taraf çıkış olacak şekilde konumlandırdım.
Fakat yan tarafı da hava girişi olacak şekilde mi yapsam yorunlarınız nedir?
IMG_6281.jpeg

Qpre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Halil
Merhaba arkadaşlar Lian li sl infinity fanların konumu doğrumudur. Alt taraf hava girişi, yan, arka ve üst taraf çıkış olacak şekilde konumlandırdım.
Fakat yan tarafı da hava girişi olacak şekilde mi yapsam yorunlarınız nedir?Alıntıyı görüntüle
Doğru gözüküyor gibi hocamda anakart ve ssdyi kaça almıştınız

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Kağan UĞURLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğru gözüküyor gibi hocamda anakart ve ssdyi kaça almıştınız
Hocam peki yan tarafı sizce hava girişi için mi ayarlasam yoksa çıkış için mi?

Anakart 10k
Ssd amazondan 3.5k ya almıştım

Qpre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Halil

Anakart 10k
Hocam bence yan taraftan hava girişi diğerleri çıkış olması gerekiyor daha tecrübeli arkadaşlarda yorum yaparsa daha iyi olur. Benim bildiğim önden ve yandan alır emme fanı arka taraflar hava çıkışı sağlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bence yan taraftan hava girişi diğerleri çıkış olması gerekiyor daha tecrübeli arkadaşlarda yorum yaparsa daha iyi olur. Benim bildiğim önden ve yandan alır emme fanı arka taraflar hava çıkışı sağlar
Fan calıstırdıgında arka fan dışarı doğru üflemeli diye biliyorum hocam ona göre ayarlarsın

Anakart 10k
SSD bedava almışın 2TB diyorsun ben 1TB 3400 almıstım

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Kağan UĞURLU

Fan calıstırdıgında arka fan dışarı doğru üflemeli diye biliyorum hocam ona göre ayarlarsın
Hocam ısınan hava yükselir dediğimiz için alt ve yan hava girişi arka ve üst hava girişi olmalı diye düşünüyorum.

SSD bedava almışın 2TB diyorsun ben 1TB 3400 almıstım
Ssd yi geçen sene aldım tabi.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,213
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Doğru şu anki diziliş. En alttakiler içeriye hava çekse yeter.

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Kağan UĞURLU

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Ahmet
eğer yan taraflar hava çıkışı için kullanıcaksanız sıvı soğutucunun ilk fanının çekmesi gereken havayı yan taraftaki ilk fan çekicek egzoz fanını o kadar yakın olursada sıvı soğtucunun en arka fanının çekmesi gereken havayı egzoz fanı çekicek sıvı soğutucu tam performans çalışmıyacak bence yan fanları hava girişi olarak kulanın zaten ısınan hava yükselir alttaki fanlar ve yandaki fanlar dan gelen sıcak hava sıvı soğutucudan tahliye olucak aslında egzoz fanı takmanıza bile gerek yok hava akışını tamamen alltan üste şeklinde ayarlamış olucaksınız
bu testi dakika 15 e alıp izleyin ne demek istediğimi anliyacaksınız

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Kağan UĞURLU
eğer yan taraflar hava çıkışı için kullanıcaksanız sıvı soğutucunun ilk fanının çekmesi gereken havayı yan taraftaki ilk fan çekicek egzoz fanını o kadar yakın olursada sıvı soğtucunun en arka fanının çekmesi gereken havayı egzoz fanı çekicek sıvı soğutucu tam performans çalışmıyacak bence yan fanları hava girişi olarak kulanın zaten ısınan hava yükselir alttaki fanlar ve yandaki fanlar dan gelen sıcak hava sıvı soğutucudan tahliye olucak aslında egzoz fanı takmanıza bile gerek yok hava akışını tamamen alltan üste şeklinde ayarlamış olucaksınız
bu testi dakika 15 e alıp izleyin ne demek istediğimi anliyacaksınız
Bana da daha mantıklı geldi bu şekilde.

Top Bottom