Neler Yeni

Figür yapımı için 3D yazıcı önerisi

Bugragain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Buğrahan
Herkese merhaba, başlıkta da belirtmiş olduğum gibi figür üretimi yapmayı planlıyorum aklımda şu anda bir tane model var
Anycubic photon mono X2 temizlik için anycubic Wash/Cure Plus almayı planlıyorum FDM tipini tercih etmememin sebebi çizgi bırakması pürüzsüz bir yüzey tercih ettiğim için SLA almayı planlıyorum tabii ki FDM tipi modellerin önerisine de açığım ve bir de önerebileceğiniz model siteleri varsa çok iyi olur bunun dışında deneyimi olan varsa figür işine gireceğim için bunlar dışında neler almalıyım nelere dikkat etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,507
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Kanka bir figürün maliyeti nedir?

By_raskolnikow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
490
İsim
Mehmet Ali
İlgilendiği Kategoriler
Pc
Instagram
By_raskolnikow
Twitter
By_raskolnikow
Discord
By_raskolnikow
Herkese merhaba, başlıkta da belirtmiş olduğum gibi figür üretimi yapmayı planlıyorum aklımda şu anda bir tane model var
Anycubic photon mono X2 temizlik için anycubic Wash/Cure Plus almayı planlıyorum FDM tipini tercih etmememin sebebi çizgi bırakması pürüzsüz bir yüzey tercih ettiğim için SLA almayı planlıyorum tabii ki FDM tipi modellerin önerisine de açığım ve bir de önerebileceğiniz model siteleri varsa çok iyi olur bunun dışında deneyimi olan varsa figür işine gireceğim için bunlar dışında neler almalıyım nelere dikkat etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.
Kral yt de furkan Akman adlı bir içerik üreticisi var onun bir videosunda xyz adlı 3d yazıcıları ( piyasadan kalkmis)ürünler veya kutu hasarlı ürünler satılıyor çok uygun aisterseniz bir bakabilirsiniz .

Bugragain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Buğrahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka bir figürün maliyeti nedir?
Çok değişkenlik göstermekle birlikte işin içine girenleri şöyle listeleyebilirim tamamen araştırmalarım neticesinde bir liste yaptım

Modeli kendin yapacaksan modelleme bilmen lazım eğer bilmiyorsan sitelerde bazı modeller var satın alarak yapabiliyorsun 5 dolardan 90 100 hatta daha da fazla miktarlara kadar çıkabiliyor.

Yapacağın figürün boyutuna göre kimisi 7 kimisi 47 saat sürebiliyor burada da işin içine elektrik maliyeti giriyor.

Hepsi bitti SLA tipi kullanıyorsan yıkaması ve sertleştirme işlemi var alkolle temizlik yapılabiliyor makine ile ayrı el ile ayrı işlemler sağlayabiliyorsun.

Bunlar da bitti geldi iş el işçiliğine burada da kabiliyetine göre boyamasını tıraşlamasını ve zımparasını yapıyorsun.

Aldığın modelin fiyatını elektrik maliyetini ve el işçiliğini de içine kattığın zaman 50 cm bir figür yaptığını var sayıyorum kimisi abartarak 1000 1500 gibi fiyatlara satabiliyor eğer mantıklı hareket edip sürümden kazanırım diyorsan bunu 700 e de satarsın 900 e de tamamen sana kalmış İstanbul da oturuyorsan Köstebek gibi dükkanlarda PVC baskı figürler var 10 cm figüre 150 TL para alıyorlar büyüdükçe iş daha da pahalı hale geliyor geçenlerde demon slayer'dan bir figür sordum 950 TL dedi çok gülünç gerçekten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kral yt de furkan Akman adlı bir içerik üreticisi var onun bir videosunda xyz adlı 3d yazıcıları ( piyasadan kalkmis)ürünler veya kutu hasarlı ürünler satılıyor çok uygun aisterseniz bir bakabilirsiniz .
3D printer modelleri için bakabilirim teşekkürler

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,507
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Çok değişkenlik göstermekle birlikte işin içine girenleri şöyle listeleyebilirim tamamen araştırmalarım neticesinde bir liste yaptım

Modeli kendin yapacaksan modelleme bilmen lazım eğer bilmiyorsan sitelerde bazı modeller var satın alarak yapabiliyorsun 5 dolardan 90 100 hatta daha da fazla miktarlara kadar çıkabiliyor.

Yapacağın figürün boyutuna göre kimisi 7 kimisi 47 saat sürebiliyor burada da işin içine elektrik maliyeti giriyor.

Hepsi bitti SLA tipi kullanıyorsan yıkaması ve sertleştirme işlemi var alkolle temizlik yapılabiliyor makine ile ayrı el ile ayrı işlemler sağlayabiliyorsun.

Bunlar da bitti geldi iş el işçiliğine burada da kabiliyetine göre boyamasını tıraşlamasını ve zımparasını yapıyorsun.

Aldığın modelin fiyatını elektrik maliyetini ve el işçiliğini de içine kattığın zaman 50 cm bir figür yaptığını var sayıyorum kimisi abartarak 1000 1500 gibi fiyatlara satabiliyor eğer mantıklı hareket edip sürümden kazanırım diyorsan bunu 700 e de satarsın 900 e de tamamen sana kalmış İstanbul da oturuyorsan Köstebek gibi dükkanlarda PVC baskı figürler var 10 cm figüre 150 TL para alıyorlar büyüdükçe iş daha da pahalı hale geliyor geçenlerde demon slayer'dan bir figür sordum 950 TL dedi çok gülünç gerçekten.

3D printer modelleri için bakabilirim teşekkürler
Vallaha uzun ișmiș ha ben bu kadar düșünmemiștim.Figür koleksiyonu yapıyorum ben de 10 Cm lik Force Awakens,Force link gibi serilerin figürlerine 150 Hatta bazen daha fazla para veriyoruz böyle daha maliyetli sanırım.

wake up to reality

80+ Silver
ben de figür için ender 3 aldım
bastığım örneklerden, boyanmamış, hiç ayrıntılı büyük bir figür basmadım
1674155619718.png

Bugragain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Buğrahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vallaha uzun ișmiș ha ben bu kadar düșünmemiștim.Figür koleksiyonu yapıyorum ben de 10 Cm lik Force Awakens,Force link gibi serilerin figürlerine 150 Hatta bazen daha fazla para veriyoruz böyle daha maliyetli sanırım.
Bu anlattığım SLA için FDM de o kadar da uğraş gerektirmiyor aslında FDM tipi yazıcılarda katmanlar göründüğü için gözüme hitap etmiyor o yüzden SLA tercih ediyorum SLA'nın reçinesi alkolü vs masraflı pahalı ama çıkarttığın zaman da bakıp iyi ki SLA almışım diyebiliyorsun yani :) FDM'de çıkarttığın zaman astar boya atıp üstüne el ile boyama yaparsan tabii ki o da güzel oluyor hem FDM'nin masrafı da SLA'ya nazaran daha az tek tek 150 200 250 vermek yerine arkadaşın söylediği modeli alabilirsin 3k ya 3,5k ya senin söylediğin modelleri rahatlıkla basar

ben de figür için ender 3 aldım
bastığım örneklerden, boyanmamış, hiç ayrıntılı büyük bir figür basmadım
Alıntıyı görüntüle
Modeli geçen gördüm listeme ekledim bunu da basacağım :D ben genelde büyük figürleri daha çok seviyorum fakat bunu kesme programında büyütebilir miyim? kesmesini yapabilir miyim? parçalara çıkartma takma noktaları ekleyebilir miyim? onları bilmiyorum onun için de blender kullanımını öğrenmeye başladım büyük figür için saat de uzuyor sabırsızım nasıl olacak bilmiyorum :) elinde farklı modeller var mı paylaşabilirsen ender 3 hakkında bilgi sahibi olabilirim bu arada bu modeli önerebilir misin bilgin var mı acaba?

(Artillery Sidewinder-x2)​

serdar45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mahmut Serdar Çeliktürk
Top Bottom