Neler Yeni

Flash belleğin içindeki fotoğraflar açılmaya çalışınca sistem donuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Kaya
Merhaba, elimde Sony marka yaklaşık 12 yıllık bir flash bellek var. Bugün öylesine bilgisayarıma takıp içerisinde ne olduğuna göz atmak istedim ve içerisinde yıllardır aradığım çocukluk fotoğraflarımın olduğunu anladım (klasör ve dosya isimlerinden). Ancak fotoğrafları açmaya çalıştığımda bilgisayar donuyor. Biçimlendirmeyi denedim (program ile verileri tekrar çekerim diye düşündüm) biçimlendirmiyor ve donuyor. Sorun giderici donuyor. EaseUS vb. geri yükleme uygulamaları donuyor. Bu fotoğrafları nasıl kurtarırım? Şuanda hiç bir şey biçimlenmedi ve yalnızca 1 video açılıyor. ilk taktığımdada sadece o video açılıyordu. diğerlerini açmaya çalıştığımda flash belleğin ışığı nefes alır verir gibi yanıp sönüyor ve dosya gezgini veya o flashı kullanan tüm uygulamalar donuyor flashı çıkarınca düzeliyor.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Hamza Ziya Üstün
Flasha virüs bulaşmış olabilir. Biçimlendirmemesi garip ama antivirüs ile taratmak çözüm olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Flasha virüs bulaşmış olabilir. Biçimlendirmemesi garip ama antivirüs ile taratmak çözüm olabilir.
Aklıma gelmemişti deniyorum hemen hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam şimdi denedim fakat aynı diğerlerindede olduğu gibi tarama yapmaya başlayınca ışığı breathing modunda yanıp sönmeye başladı ve dondu

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Hamza Ziya Üstün
Bellek çok yüksek ihtimalle ömrünü doldurmuş olabilir o zaman hocam. Aklıma pek çözüm gelmiyor maalesef

Flash belleğin dosya sistemi gözüküyor mu? Biçimlendirmeyi rufus ile de denediniz mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Kaya
Bellek çok yüksek ihtimalle ömrünü doldurmuş olabilir o zaman hocam. Aklıma pek çözüm gelmiyor maalesef

Flash belleğin dosya sistemi gözüküyor mu? Biçimlendirmeyi rufus ile de denediniz mi?
dosya sistemi derken demek istediğinizi anlamadım. Rufus ile denedim ondada aynı şekilde flash belleği okumaya başladığı an dondu ve biçimlendirmedi.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Hamza Ziya Üstün
Fat32, NTFS gibi ibarelerden biri var mı? RAW da yazıyor olabilir. Disk yönetiminden gözükecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Kaya

Ekler

• resim_2023-07-07_171654434.png
    resim_2023-07-07_171654434.png
    29.8 KB · Hit: 19

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hocam komut istemini yönetici olarak çalıştırıp şu komutu dener misiniz?
chkdsk H: /r /f

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Kaya
bu şekil kaldı hocam ve belleği okumaya başladığı anda yine ışık yanıp sömeye başladı CMD dondu

Ekler

• resim_2023-07-07_172517437.png
    resim_2023-07-07_172517437.png
    18 KB · Hit: 17

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,914
İsim
Hamza Ziya Üstün
Aklıma bozulmuş olmasından başka bir şey gelmiyor maalesef.

Top Bottom