Neler Yeni

FORMAT SONRASI BOOT MENÜDE SSD GÖRÜNMEMESİ

Vurallame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer Vural
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere format sonrası Boot Option ayarlarında SSD gözükmüyordu sonra hemen altında bulunan bir ayara tıkladım(sabah resim eklerim elektrik gitti) burada ki ayardan SSD'yi seçip bilgisayarı yeniden başlatıyorum Ancak please select boot device bilmem ne kısmı geliyor. Ne yapsam diye düşünürken yeniden başlattım pcyi logo ekranında yazan f12 boot menü kısmına girdim burada 4 seçenek çıktı karşıma 1. kutucukta hiç bir yazı yazmıyor ama tıklanabiliyor tıkladım ve windowsum açıldı. Daha sonra tekrar boot menüye gelip 2. kutucukta ki kendi ssd'mi gördüm ve tıkladım yine aynı hatayı verdi yani yazısı boş olana tıkladığımda windows açılıyor fakat yeniden başlattığımda doğrudan windowsun açılması yerine yine please select boot device vs. ekranı geliyor. Özetle her pc'yi açtığımda F12 tuşuna basarak girmek zorunda kalıyorum bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır?
Not: Rufusla iso dosyasını yüklerken secure boot bilmem bir şeyi devre dışı bırakmanız gerektiğini unutmayın falan diyordu bununla bir ilgisi var mıdır?

KebanFiru

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Hakan(KebanFiru)
Ekran fotoğrafı atar mısınız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR