Neler Yeni

fortnite sık fps drop sorunu

syee

80+
arkadaşlar selam fortnite oynundan soğucam nerdeyse destansı yüksek arasında grafik ayarlarım 150 250 arasında değişken fps alıyorum 1080 p de oynuyorum oyunu örneğin 160 fps den çat diye 45 e düşüyor 200 den 60 a düşüyor kamerayı çevirince genelde ya da dümdüz koşarken 10 saniyede bir fps yerlere çakılıyor resmen takılıyor gibi geliyor oyun sonra sisteimimi aşağıya belirteceğim baştan söyleyim aklınıza gelenleri çoğunu denemiş olabilirim yinede sıralıyorum çakışmasın tek tek cevaplayarak yaptım yaptım demektense

ekran kartı sürücüleri windows bios güncel sürümde
nvdida denetim masası ayarlarım yapılı performans olarak
biosta xmp açık
ekran kartımı gaming modda oynuyorum ufak overlock modu yani gpu tweak 2 kullanıyorum
işlemcim turboboost açık
güç yönetimi seçeneklerinde nihai performans onunda daha ayrıntlı olan quickcpu programı güç seçeneği işaretli
oyunda cpu max 62 derece gpu max 57 dereceyi görmektedir
diğer oyunlarda böyle bir sorunum yok cyberpunk,valorant forza 4 , lol,
sistemimde darboğaz gözlemlemedim ama emin değilim cpu %40 %50 gpu %40 %50 arasında değişiyor kullanım yüzdeleri eşit sayılır fortnite çok yük bindiremiyor 1080p de

sistemim aşağıdaki gibidir

i5 11400f 4.2 ghz
rtx 3060 ti oc 8gb
asus b560m-p 5000mhz anakart
16 gb 3200 dual channel ram
650 what + coreair kasa
500 gb m2 wd ssd

başına gelenler nasıl çözdü anlatırlarsa sevinirim oyun zevkini öldürdü bu sorun

bextrium

80+
6500xt kullanıyorum, aynı problem bende de var. Konuyu takipteyim.

syee

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
9 yıllık pc mi değiştirdim temizinden binlerce lira bayıldık eski sistemde açıtıgım oyun gibi oyun performansı olsun ne anladım bu işten iş sistemi falan olsa neyse dicem teknolojiler çok farklı baştan aşağı oyuncu sistemi düzdüm yani gel gör oyun oynatmıyor :D :D

syee

80+
arkadaşlar değişik şeylere kafa yormaya başladım windows 10 pro kullanıyorum acaba 11 e geçsem araştırdıgım kadarıyla ciddi toparlamış windows 11 stabilitesi daha artmış performans olarakta 10 u geçiyor sizce 11 e geçersem bu drop sorunu gidermi

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
Dostum youtube da bi ara bir video görmüştüm regeditte sadece 1 ayar yaparak drop sorunu çözülüyordu ve denedim cidden olmuştu, bi göz atsana bulursun belki kısa bir yabancı videoydu.

• Beğen
Reaksiyonlar: syee

syee

80+
Dostum youtube da bi ara bir video görmüştüm regeditte sadece 1 ayar yaparak drop sorunu çözülüyordu ve denedim cidden olmuştu, bi göz atsana bulursun belki kısa bir yabancı videoydu.
bulamadım dostum bulursan link bırakırmısın lütfen çok can sıkıyor droplar

Aswium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Muhammet Söğütçü
Şu video olabilir pek hatırlamıyorum, denedikten sonra sorun devam ediyorsa bi kaç grafik ayarını yükseltmeyi de dene öyle çözenlerde olmuş. Düzelmezse tekrardan ayarları eskisi gibi yapabilirsin.

• Beğen
Reaksiyonlar: syee

syee

80+
Şu video olabilir pek hatırlamıyorum, denedikten sonra sorun devam ediyorsa bi kaç grafik ayarını yükseltmeyi de dene öyle çözenlerde olmuş. Düzelmezse tekrardan ayarları eskisi gibi yapabilirsin.
bunu yapmıştım grafikleride yüksekte oynuyorum dlss kalitede fln yine aynı sorun malesef teşekkür ederim yinede buldugunuz için

Bende de drop sorunu vardı rtx 3070 ekran kartı ile dx12 yapınca geçti

KlausM

80+ Silver
1650 o.c var ben de yine drop yiyorum oyun bozuk

syee

80+
denicem olursa çözüldü yaparım teşekkür ederim dx12 stabillmi peki herhangi bir sorun yaşadınızmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows 11 mi kullanıyorsunuz birde
Evet

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,400
Üyeler
149,022
Son üye
afy42