Neler Yeni

Forumda hostes olan ya da yakın tanıdığı olan var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
İlteriş İlteriş
Merhaba,

Hosteslikle ilgili kafama takılan bir soru var. Hostes olan, hosteslik geçmişi olan ya da yakın bir hostes tanıdığı olan arkadaşlar bana mesaj atarlarsa memnun olurum.

thecarlos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Furkan Özlü
Arkadaşımın ablası hostes. Buyur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
İlteriş İlteriş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşımın ablası hostes. Buyur.
Hosteslikte emeklilik mevzusunu merak ediyorum. Birkaç gün önce bir yorum gördüm, aynen alıntılıyorum:

"o kabin memurlarının 45 yaşında işten çıkarıldığını ve emekli maaşının 65 yaşında bağlandığını da hesaba katın. adam 20 sene taş mı yesin emekli olana kadar. elden avuçtan başka iş de gelmiyor."

Burada bahsedilen şeyin gerçekliğini öğrenmek istiyorum. Özellikle bu durum THY'de nasıl onu merak ediyorum. Mümkünse benim için bunu detaylı bir şekilde arkadaşınız aracılığıyla öğrenebilir misiniz?

thecarlos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Furkan Özlü
Hosteslikte emeklilik mevzusunu merak ediyorum. Birkaç gün önce bir yorum gördüm, aynen alıntılıyorum:

"o kabin memurlarının 45 yaşında işten çıkarıldığını ve emekli maaşının 65 yaşında bağlandığını da hesaba katın. adam 20 sene taş mı yesin emekli olana kadar. elden avuçtan başka iş de gelmiyor."

Burada bahsedilen şeyin gerçekliğini öğrenmek istiyorum. Özellikle bu durum THY'de nasıl onu merak ediyorum. Mümkünse benim için bunu detaylı bir şekilde arkadaşınız aracılığıyla öğrenebilir misiniz?
Hocam kendisine sormama gerek yok dediğiniz gibi bir olay yok, var aslında ama tam öyle işlemiyor. Belirli bir saat uçuş süresi lazım, o saat süresi dolunca ortalama 40 50 arası oluyor. O süreden sonra isterseniz jüri, isterseniz eğitmen olabiliyorsunuz. Maaşları bir hayli yüksek. Parasız kalmazsınız yani.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,131
İsim
Mehmet Aslan

Çoğu havacılık şirketinde yaşın dolunca seni işten çıkarmıyorlar şirket içi bir pozisyona yerleştiriyorlar. Direk bırakıp gönderiyorlar diye bir olay yok yani :D Yanlışım yoksa Türkiye de Pegasus bu yöntemi en fazla uygulayan şirketlerden biri ,yaşını dolduran bütün hosteslerini direk şirket içi pozisyona yerleştiriyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
İlteriş İlteriş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Top Bottom