Neler Yeni

Fps Değeri Yüksek Olmasına Rağmen Oyun Akıcı Değil

Troulax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yaşar Düzgün
Bu konuyu 1-2 yıldır araştırıyordum önceden fpsi tüm oyunlarda 60 a kitliyordum.Bu csgo gibi oyunlarda bazı değerleri azaltıyordu mesela örneğin fps_max 0 bilgisayarda 6 adımda aldığı bunny hızı farklı iken benimki farklı oluyordu.Bende fps_max 0 da oynamaya çalıştım uzun sürece ve zaten ileride lolde fpsi 60 a kitlememe rağmen oyun akıcılığnı yitirdi resmen 20 fps gibi oynuyordum.Csgoda şuan oyun fps_max 0 a alıştı nasıl oldu bilmiyorum ilk 10 dakika kasıyor sonra sürekli alt tab yapıp geri giriyorum ve bir zaman sonra oyun akıcı hale geliyor.Ama bu diğer oyunlarda olmuyor özellikle VALORANT'ta çok sıkıntı yaşıyorum , 120 fps değerlerine çıksam bile 20 fps gibi takılarak oynuyorum.Bunun için BIOS güncellemeyi öğrendim BIOS güncelledim olmadı nvidia ekran kartı ayarları yaptım vs akla gelicek şeyleri yaptım.

Not : Monitörüm 60 hz , Laptop marka acer aspire vn7-792g , olay ne zamandır var hiç hatırlamıyorum 4 yıldır kullanıyorum 2 yıldır vardır diye tahmin ediyorum.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Ekrana sağ tıklayıp görüntü ayarlarından 60 HZ'in seçili olduğundan emin misin?( Çok devrik bi cümle oldu)

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
Dostum stabil frametime alışmışsın o yüzden akıcı hissettirmiyor

Troulax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yaşar Düzgün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ubydlh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ubeydullah
İşlemcinin fazla ısınması sebep olabilir mi acaba ? ve fps neden kitliyorsunuz bilmediğimden soruyorum, genel olarak herkes fps kitleme peşinde hiç kitlemedim şuana kadar. Donma olaylarını hep genelde işlemcinin fazla ısınmasında yaşadım

Troulax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yaşar Düzgün
Dostum stabil frametime alışmışsın o yüzden akıcı hissettirmiyor
aslında akıcılığı geçtim kasıyor dediğim gibi 20-15 fps e kitlesem daha iyi olur ama bu resmen takılıyor ve croosu düzgün hareket ettiremiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcinin fazla ısınması sebep olabilir mi acaba ? ve fps neden kitliyorsunuz bilmediğimden soruyorum, genel olarak herkes fps kitleme peşinde hiç kitlemedim şuana kadar. Donma olaylarını hep genelde işlemcinin fazla ısınmasında yaşadım
Yani çözümlerinde fps kitle demişlerdi o zamandır fps kitledim çünkü oynanacak derecede olmuyordu donmalardan

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Win10 bilgisayarda masaüstüne sağ tıklayıp Görüntü Ayarları>(En aşağıda) Gelişmiş Görüntü Ayarları>Ekran 1 İçin görüntü bağdaştırıcısı seçenekleri>Monitör sekmesine gelip Ekran yenileme sıklığını kontrol edin. Yine düzelmezse Bağdaştırıcı sekmesi altında Tüm Modları Listele diye bir buton var tıklayıp kendi ekran çözünürlüğünüze uygun piksel değerlerini ve hertz değerini seçin.

Alıntıdır.

Troulax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yaşar Düzgün
Yani her oyunda oluyor minecraftta bile ve başlangıçtan beri oluyor yani başta işlemci soğukkende oluyor sıcakkende pek fark eder mi bilmem

Win10 bilgisayarda masaüstüne sağ tıklayıp Görüntü Ayarları>(En aşağıda) Gelişmiş Görüntü Ayarları>Ekran 1 İçin görüntü bağdaştırıcısı seçenekleri>Monitör sekmesine gelip Ekran yenileme sıklığını kontrol edin. Yine düzelmezse Bağdaştırıcı sekmesi altında Tüm Modları Listele diye bir buton var tıklayıp kendi ekran çözünürlüğünüze uygun piksel değerlerini ve hertz değerini seçin.

Alıntıdır.
Evet bunu gördüm ve kontrol ettim doğru değerlerdeyim

limitsiz oynayarak alışabilirsin sadece
Yani limitsiz alışmaya çalışıyorumda bu bildiğin donuyor böyle olmaması lazım masaüstü bilgisayarımdada limitsiz oynuyorum böyle takılmalar olmuyor

Ubydlh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ubeydullah
Yani her oyunda oluyor minecraftta bile ve başlangıçtan beri oluyor yani başta işlemci soğukkende oluyor sıcakkende pek fark eder mi bilmem

Evet bunu gördüm ve kontrol ettim doğru değerlerdeyim

Yani limitsiz alışmaya çalışıyorumda bu bildiğin donuyor böyle olmaması lazım masaüstü bilgisayarımdada limitsiz oynuyorum böyle takılmalar olmuyor
pek bilgim yok ama forumdan veya başka biryerden yanıt bulamazsan temizleyip macun sürmeyi deneyebilirsin(bilgisayarcıda) 4 yılda laptop baya yıpranmışta olabilir. Kendi kullanımımdan biliyorum.

Troulax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yaşar Düzgün
pek bilgim yok ama forumdan veya başka biryerden yanıt bulamazsan temizleyip macun sürmeyi deneyebilirsin(bilgisayarcıda) 4 yılda laptop baya yıpranmışta olabilir. Kendi kullanımımdan biliyorum.
Mantıklı yazın değiştiriceğim zaten ama kardeşime vericeğimden oda bu sorunu yaşamasın istiyorum , ama dediğim gibi 1-2 yıldır olan bir şey hatta belki 3 yani bilmiyorum ne yapıcam belki çözüm olur diye foruma geldim kayıt oldum zaten inşallah buluruz

Deliever

80+ Bronze
Monitör kaç Hz ise ona sabitlenirse ekran yırtılmalarından kurtulursunuz. Tıpkı Gsync ve Freesync gibi.

Ubydlh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ubeydullah
Monitör kaç Hz ise ona sabitlenirse ekran yırtılmalarından kurtulursunuz. Tıpkı Gsync ve Freesync gibi.
60fps üstü bir fps alındığında yırtılma durumu gerçekleşiyor mu peki ? ayrıca 60fps kitlediğimde genelde aynı donma olaylarını ben de yaşadım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,734
Üyeler
156,829
Son üye
muhammetkantilav
Top Bottom