Neler Yeni

fps drop ani fps düşüşü

cortexIV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
serkan kepenek
RX6600 ekran kartı kullanıyorum.
Ryzen 5 5600 işlemci.
ASUS A320 mk anakart.
16 g XPG 3200 MHz RAM'ler.
Ve Kingston NVMe M.2 SSD'i var. Valorant ve BF 1 gibi oyunlarda ilk 2-3 dk FPS düşmesi yiyorum. İşlemciye benchmark testi yaptım fakat 75'in üzerine çıkmıyor.
Forza 4 de ve diğer oyunlarda drop yemiyorum. Sebebini anlamadım tahmin işlemcinin MHz sinin hep değişmesi 4200'den 3500 düşüyor birden, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Videoyu aşşğıya bıraktım

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Hocam iyi günler çok klasik olacak ama yakın zaman da ekran kartı driver güncellemesi geldi mi / yaptın mı ?
yaptıysan yapmadan önce nasıldı ?
bu bilgi ne kadar işine yarar bilmiyorum ama ben de forza 4 oynarkan drop yiyordum çözüm olarak ekran kartı driver ını bir önceki sürüme çektim

freygasm

80+ Gold
Fps drop göremedim ben, tam olarak nerede?

cortexIV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
serkan kepenek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fps drop göremedim ben, tam olarak nerede?
Video da pek belli olmuyor fakat kendim oynadığımda çok rahatsız ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam iyi günler çok klasik olacak ama yakın zaman da ekran kartı driver güncellemesi geldi mi / yaptın mı ?
yaptıysan yapmadan önce nasıldı ?
bu bilgi ne kadar işine yarar bilmiyorum ama ben de forza 4 oynarkan drop yiyordum çözüm olarak ekran kartı driver ını bir önceki sürüme çektim
Bi önceki sürümü denedim güncel denedim yok bana mısın demiyor

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Video da pek belli olmuyor fakat kendim oynadığımda çok rahatsız ediyor

Bi önceki sürümü denedim güncel denedim yok bana mısın demiyor
sana zahmet drop olan saniyeleri yazar mısın bir de oyun ayarlarının ekran görüntüsünü atar mısın

cortexIV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
serkan kepenek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sana zahmet drop olan saniyeleri yazar mısın bir de oyun ayarlarının ekran görüntüsünü atar mısıilk

ilk 2 3 dk full böyle knk 10 snde bir drop giriyor hele skiller kullanılınca birde karışıma rakip çıkınca

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Efe Kırmaz
RX6600 ekran kartı kullanıyorum.
Ryzen 5 5600 işlemci.
ASUS A320 mk anakart.
16 g XPG 3200 MHz RAM'ler.
Ve Kingston NVMe M.2 SSD'i var. Valorant ve BF 1 gibi oyunlarda ilk 2-3 dk FPS düşmesi yiyorum. İşlemciye benchmark testi yaptım fakat 75'in üzerine çıkmıyor.
Forza 4 de ve diğer oyunlarda drop yemiyorum. Sebebini anlamadım tahmin işlemcinin MHz sinin hep değişmesi 4200'den 3500 düşüyor birden, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Videoyu aşşğıya bıraktım

genel ayarlar kısmından beta saf girdi ayarını açık hale getir.

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
oda açık zaten knk
biraz alakasız olacak ekranın kaç hertz ? ekranının VSync hızında fps yi sabitleyip dener misin böylelikle mhz düşse bile hissetmezsin çünkü sabit fps verecek sistemin

tabi oyun kaliteni nasıl etkiler bilmiyorum bu oyunu oynamadığım için tam bilmiyorum

cortexIV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
serkan kepenek
biraz alakasız olacak ekranın kaç hertz ? ekranının VSync hızında fps yi sabitleyip dener misin böylelikle mhz düşse bile hissetmezsin çünkü sabit fps verecek sistemin

tabi oyun kaliteni nasıl etkiler bilmiyorum bu oyunu oynamadığım için tam bilmiyorum
144 hz monitör sabitliyince de aynı şekil knk 2 3 dk böyle fps drop yemeye devam ediyorum

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Dostum yapabileceğim bir şey kalmadı benim sorunun devam etmesi halinde konuyu yükselterek dikkat çekebilirsin

Top Bottom