Neler Yeni

Fps drop ve saniyelik kilitlenme

Specious

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ethem
İyi Forumlar
CS GO, Valorant , GTA V, F1 2019 gibi oyunlarda drop yemiyorum veya yesemde hissettirmiyor . Ama anlamsız bir şekilde Pubg ve LOL de her fps değerinde drop yiyorum. Cidden çözemedim şu olayı.
Pubg de Normal boş alanda koşarken veya loot yaparken sorun yok. Özelliklere dropları şu şekilde yiyorum ;
1)Oyun bekleme alanına düştüğümüz yere erken girdiğimde fps değerim 200 iken MAÇ BAŞLAMASINA 1:00 geldiği an 120 lere düşüyor ve bu düşme sırasında takılma oluyor. 60 fps kitlesem de 50 ye düşüyor yine aynı şey oluyor. Düşmese dahi takılıyor saniyelik.
2)Adamla karşılaştığım anda dürbüne girerken bu dropu yaşıyorum.
3)Pubgi açılırken çıkan video dahi takılarak açılıyor hem görüntü anlamında hem ses
Lol içinse bu durum harita da bir anda geçişlerde vs oluyor.
Eski sistemimde de 80 fps üzerinde değerler almama rağmen yine aynı şekilde drop yiyordum.
Yeni sisteme geçerken PSU ve SSD değiştirmedim.
  • MSI B450M PRO Max.
  • HyperX Kingston Predator 2x8 3000MHz.
  • Ryzen 5 1600 AF.
  • MSI 1660 Super.
  • Zalman ZM600-LE 600W PSU
  • Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 250GB
Bu arada çok seyrekte olsa sistem Youtube vs veya cs deyken de saniyelik takılıyor aynı zamanda seste takılıyor dırrrrrr diye :D

EK OLARAK:
Sıcaklık değerlerim çok normal GPU 62 CPU 55
Sanal bellek oluşturdum o şekilde denedim yine aynı.
Güncel Orjinal Windows.
Bu arada önceden 15 saniye de açılan bilgisayarım şuan 50sn de falan açılıyor SSD ile. (Ama bu galiba BİOS güncellemem ile ilgili. Maalesef elektriik gider diye de onu yapmıyorum korkuma şansız bir insan olduğum için.)
Not: Lütfen Pubg optimizasyon kötü bir oyun demeyin aynı oyuna arkadaşımla giriyorum ve o yemiyor o dropları.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mete Kaan
oyundan kaynaklı olabilir

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,143
İsim