Neler Yeni

Frisby FR-PS6080P 80 Plus Bronze 600W güç kaynağı alınır mı?

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Melih Arıkan
Arkadaşlar öncelikle şunu belirterek konuya girmek istiyorum;

Bu PSU'nun piyasadaki FSP, Xigmatek, Corsair, Zalman gibi marklar kadar kaliteli olmadığını biliyorum fakat herkesin bir bütçesi olduğunu belirteyim.
-Bu PSU'da yüksek, düşük voltaj koruması, aşırı güç koruması ve kısa devre koruması var (OPP/OVP/UVP/SC) herhangi bir voltaj dalgalanmasında kendini kapatıyor kendini kapatamadığı durumlarda parçalara giden gücü keserek kendini feda ediyor, en azından benim bildiğim bu.
-Şu an sistem özelliklerim;
i5-9400F.
MSI H310-A PRO.
MSI GTX1660S Ventus XS OC Edition.
Kingston 2x8GB 2666MHz CL19 RAM.

Yaptığım güç hesaplamalarına göre takılı olan bileşenlerle birlikte 363W güç tüketiyor.
Elimde olan kasa Aerocool Tomahawk'A-400 dahili Aerocool VX Plus 400W verimlilik sertifikasız PSU'suyla birlikte geliyor fakat bildiğim kadarıyla piyasadaki hiçbir PSU tam olarak sahip olduğu değerde gücün tamamını veremiyor ve malzeme kalitesiyle hava sirkülasyonu çok iyi değildi.
O sebeple işimi garantiye almak için kasamı sattım ve daha yüksek Watt değerine sahip bir PSU ile kasa alma kararı verdim.

Frisby FC-9320G 600W 80+ Dahili PSU'lu USB 3.0 4 x RGB FAN Midi Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com bu kasayı buldum ihtiyaçlarımı karşılıyordu ATX desteği vardı ve 80+ Bronze sertifikalı bahsettiğim PSU'ya sahip.
İnternette okuduğum tüm yorumlar C4 gibi alma vs. fakat objektif olmanızı istiyorum kasayı ve PSU'yla kasayı indirimden aldım indirirmden aldım bütçem maksimum o kadardı sizce yanlış mı yapmış bulunmaktayım lütfen objektif yorum yapın.
psu yu almamanı öneririm aynı markanın farklı modelini aldım herkes deiştirmemi sölüyor

macOS

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
*Düzeltme kasayı sipariş ettim yarın elime ulaşır iade mi etmeliyim.
İade edin o kullanılmaz.
700tl ye aldım
700 TL'ye şu ikili var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yusuf Ekici
Arkadaşlar şuanki kasamın (Aerocool Tomahawk a-400w) görünümü beni çok rahatsız ediyor mümkünse 750 TL ye rgb fanı olan kasa ile işimi görebilecek psu önerir misiniz??
Mesaj otomatik birleştirildi:

o bütçede iyi markalı bir psu vardıysa geçmiş olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

850₺ miii??
geçmiş olsun.
700 TL ye aldım kargoda

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,417
Üyeler
140,192