Neler Yeni

Full sistem tavsiye. Yardımcı olur musunuz?

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1
kimmiş tavsiye etmeyenler kullanıcı olarak tavisyede bulunuyorum
geçen forumda bi arkadaş yazmıştı
o da bu monitörden alacakmış tanıdığı bi kişi de o monitörden kullanıyor ve sorunlu olduğunu söylüyormuş (sorununu da yazmıştı ama unuttum)
bunun gibi birçok aoc kullanıcısı da aynısını söylüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
ERTUĞRUL ÜNDAR
Mönitör seçimi tamamen sizin yapıcağınız işle ilgili
1- TN panel tepki süresi çok iyidir ama renkler zayıftır fps tarzı oyun oynayanların tercihidir
2- VA panel tepki süresi iyidir renkler biraz daha canlıdır hem oyun hem film dizi vs izlemek için daha uygundur
3-IPS panel renkler çok canlıdır hikaye tarzı oyun oynayanlar için tercih sebebidir grafik,tasarım vs işlem yapanların tercihidir
ben TN panel tercih ettim fps tarzı oyun sevidiğimden dizi film fazla izlemiyorum ,165 hz 0,5 ms şuanda piyasada ki en düşük tepkimeye sahip düz panel
kavisli panel monitörler genelde VA panel olur TN ve IPS olanlar daha pahalıdır
ekran kartı konusunda kaç hz mönitörü desteklediği yazmıyo sanırımda o sıkıntı değilki sizin tercih ettiğiniz mönitör kaç çözünürlük destekliyor o önemli çoğu 1080p zaten 2k ve 4k mönitörler pahalı

Sartorius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan Unluer
Mönitör seçimi tamamen sizin yapıcağınız işle ilgili
1- TN panel tepki süresi çok iyidir ama renkler zayıftır fps tarzı oyun oynayanların tercihidir
2- VA panel tepki süresi iyidir renkler biraz daha canlıdır hem oyun hem film dizi vs izlemek için daha uygundur
3-IPS panel renkler çok canlıdır hikaye tarzı oyun oynayanlar için tercih sebebidir grafik,tasarım vs işlem yapanların tercihidir
ben TN panel tercih ettim fps tarzı oyun sevidiğimden dizi film fazla izlemiyorum ,165 hz 0,5 ms şuanda piyasada ki en düşük tepkimeye sahip düz panel
kavisli panel monitörler genelde VA panel olur TN ve IPS olanlar daha pahalıdır
ekran kartı konusunda kaç hz mönitörü desteklediği yazmıyo sanırımda o sıkıntı değilki sizin tercih ettiğiniz mönitör kaç çözünürlük destekliyor o önemli çoğu 1080p zaten 2k ve 4k mönitörler pahalı
Cok tesekkur ederim. Sey icin dedim mesela 240 hz bir monitor alsam atıyorum 1660 super ile 240 hz alabilir miyim?

Sartorius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan Unluer
Çözüldü. Yakın bir sistem topladım.Teşekkür ederim 🙏

Top Bottom