Neler Yeni

Full sistem tavsiye. Yardımcı olur musunuz?

Sartorius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan Unluer
Merhaba,
benim önerim alttaki gibi ekran kartını rx5500xt ile değişebilirsiniz,kasa tercihinde önü mesh panel olanı tercih edin mümkünse hava akışı için
va panelde
tn panel
merhaba va panel gonderdıgınızde dısplay port bulunmaması sorun degıl mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
ERTUĞRUL ÜNDAR
merhaba va panel gonderdıgınızde dısplay port bulunmaması sorun degıl mı ?
ekran kartınızda hdmı çıkışı var ise sorun olmaz misal bende 165 hz 0,5 ms asus var özelliklerinde diyorki sadece dısplay port ile bağlarsanız 165 hz alabılırsınız bende ekran kartına dısplay porttan bağladım size önerdiğimi hdmi porttan karta bağlarsanız sorun olmaz ayrıca çocuğunuz hayırlı olsun allah analı babalı buyutmek nasip eylesin mönitörde imkan varsa buyuk almak herzaman iyi çocuk olunca masraflar artıyor sonra değiştirmek istediğinizde bütçe ayırmak zor olur bu sebepten sizi minimum 4-5 sene idare edicek sistem toplamanızda fayda var :)
youtube kanalımda kendi topladığım sistem mevcut bende 2 ay önce topladım baya borca girdim :D

Sartorius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan Unluer
Eğer ekran kartından 400 TL tasarruf etmek isterseniz 1660 S Gigabyte modeli 1.999 TL
Merhaba, gıgabyte 1660 super ın gamıng modelı var 3 fanlı , 1660 super olan 2 fanlı ısınma sorunu olmaz mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartınızda hdmı çıkışı var ise sorun olmaz misal bende 165 hz 0,5 ms Asus var özelliklerinde diyorki sadece dısplay port ile bağlarsanız 165 hz alabılırsınız bende ekran kartına dısplay porttan bağladım size önerdiğimi hdmi porttan karta bağlarsanız sorun olmaz ayrıca çocuğunuz hayırlı olsun allah analı babalı buyutmek nasip eylesin mönitörde imkan varsa buyuk almak herzaman iyi çocuk olunca masraflar artıyor sonra değiştirmek istediğinizde bütçe ayırmak zor olur bu sebepten sizi minimum 4-5 sene idare edicek sistem toplamanızda fayda var :)
youtube kanalımda kendi topladığım sistem mevcut bende 2 ay önce topladım baya borca girdim :D
Çok teşekkür ederim yardımlarınız ve iyi dilekleriniz için. Yayın filan da yapıyorsunuz sanırım. Size bazı sorular sormak istiyorum yakalamışken:
Ekran kartının kac hz monıtor destekledigi hangi özelliklerinde yazar?
Oyun oynarken 24" yada 27"daha ıyıymıs galıba. Birde şu detayı açıklığa kavuşturmak istiyorum.Bana öğretilen VA Panel al. Cunku oyun ve fılm ızlerım belkı... TN alma renkler yetersız, IPS alma renkler cok fazla oldugu ıcın oyun detaylarını kacırırsın gıbı...Sızce hangı panel almalıyım?

Hocam öncelikle çok kolay gelsin. Ekran kartını ucuz alabilirseniz iyi olur. Palit veya Inno3D alabilirsiniz. Monitör olarak AOC 24G2U veya
bakabilirsiniz.
Merhaba, panel VA olsun dıye düşünmüştüm. Bu konudaki fikriniz nedir? Birde Palit veya Inno3D tercih edersem yada gigabyte gamıng olmayan da uygun ısınma sorunu yaşamaz mıyım?

Son düzenleme:

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
Merhaba, gıgabyte 1660 super ın gamıng modelı var 3 fanlı , 1660 super olan 2 fanlı ısınma sorunu olmaz mı ?

Çok teşekkür ederim yardımlarınız ve iyi dilekleriniz için. Yayın filan da yapıyorsunuz sanırım. Size bazı sorular sormak istiyorum yakalamışken:
Ekran kartının kac hz monıtor destekledigi hangi özelliklerinde yazar?
Oyun oynarken 24" yada 27"daha ıyıymıs galıba. Birde şu detayı açıklığa kavuşturmak istiyorum.Bana öğretilen VA Panel al. Cunku oyun ve fılm ızlerım belkı... TN alma renkler yetersız, IPS alma renkler cok fazla oldugu ıcın oyun detaylarını kacırırsın gıbı...Sızce hangı panel almalıyım?

Merhaba, panel VA olsun dıye düşünmüştüm. Bu konudaki fikriniz nedir? Birde Palit veya Inno3D tercih edersem yada Gigabyte gamıng olmayan da uygun ısınma sorunu yaşamaz mıyım?
Alacağınız 1660S ekran kartı çok ısınan bir kart değil. Ucuz olanı alsanız 3-4 derece sıcak çalışır diye düşünüyorum. Monitörü IPS panel almanızı öneririm. Şahsen IPS panel tercih ederdim. TN panel harici VA veya IPS panel seçebilirsiniz seçim sizin. TN almayın.

Sartorius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan Unluer
Alacağınız 1660S ekran kartı çok ısınan bir kart değil. Ucuz olanı alsanız 3-4 derece sıcak çalışır diye düşünüyorum. Monitörü IPS panel almanızı öneririm. Şahsen IPS panel tercih ederdim. TN panel harici VA veya IPS panel seçebilirsiniz seçim sizin. TN almayın.
Cok teşekkür ederim daha ekonomiklerine bakarım. IPS ve VA arasında kaldım. Pandemı döneminden AVM lere gidip bakmak da istemiyorum birşekilde karar vereceğim bakalım..

COREXAR

80+ Silver
DA nın yenı sıstemi çıkıcak cumartesi aslında ona da bakıp fikir sahibi olabilrisin çıktığında piyasadaki en iyi f/p sistem oluyor bekle beğenmezsen ondan sonra toplarsın şimdilik bir şey alma derim ben

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1

COREXAR

80+ Silver
Yazmayı unutmuşum eğer sistemi beğenmezsen her cuma incehesapta gamıng gecesi oluyor ordan parçaları alabilirsin 1660s (3 fanlı) gigabyte 1900tl ye düşmüştü

kimmiş tavsiye etmeyenler kullanıcı olarak tavisyede bulunuyorum
Bazı kullanıcılaryt de video izlerken kalitenin 480p gibi göründüğünü söyledi bende o yüzden vazgeçtım almaktan TUF VG249Q almayı planlıyorum

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
Cok teşekkür ederim daha ekonomiklerine bakarım. IPS ve VA arasında kaldım. Pandemı döneminden AVM lere gidip bakmak da istemiyorum birşekilde karar vereceğim bakalım..
Rica ederim. Kolay gelsin :).

Sartorius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan Unluer
DA nın yenı sıstemi çıkıcak cumartesi aslında ona da bakıp fikir sahibi olabilrisin çıktığında piyasadaki en iyi f/p sistem oluyor bekle beğenmezsen ondan sonra toplarsın şimdilik bir şey alma derim ben
Bu kadar bekledım 1 hafta daha beklerım :)

MrMurat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,142
İsim
Murat Çeler
Yazmayı unutmuşum eğer sistemi beğenmezsen her cuma incehesapta gamıng gecesi oluyor ordan parçaları alabilirsin 1660s (3 fanlı) Gigabyte 1900tl ye düşmüştü

Bazı kullanıcılaryt de video izlerken kalitenin 480p gibi göründüğünü söyledi bende o yüzden vazgeçtım almaktan TUF VG249Q almayı planlıyorum
ayarlarda değişik yapmışlarsa evet öyle gözüküyor hocam

Sartorius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan Unluer
Yazmayı unutmuşum eğer sistemi beğenmezsen her cuma incehesapta gamıng gecesi oluyor ordan parçaları alabilirsin 1660s (3 fanlı) Gigabyte 1900tl ye düşmüştü

3 fanlı 1900 gercekten ıyımıs... Takıp edeceğim teşekkürler. 500 TL kar a gecmıs olurum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,875
Üyeler
140,571
Son üye
RyuLa
Top Bottom