Neler Yeni

Futbola geri dönebilir miyim?

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Arda
Arkadaşlar selam, eski futbolcuyum altyapı geçmişim iyi ve geri dönmeyi umutluyorum. Şimdi hepinizden bir yardım istiyorum çok zengin bir aile de büyümedim, ve ailemin durumu da çok yok, Ama içim de ki futbol sevgisini hala ilk gün ki gibi devam ettiriyorum. 3 Sene Mersin de oynadım 2 sene Adana da oynadım 1 sene İstanbul da oynayıp bırakmak zorun da kaldım, Trafik kazası geçirdikten sonra Adana'ya sonra da İstanbul da ki takımlar da devam ettim, en son 2023 de oynadım ve biraz kilo aldım sağlığımla ilgili herhangi bir sıkıntı yok ve önüm de futbol oynamama engel bir durum yok yasal olarak 18 yaşındayım yetenekliydim de çok hızlı süratliydim çevikliğim iyiydi bileklerime hakimdim ama Full geriye düştüm kondisyon eksikliğim var aşırı derece de, gyme gidip 1 sene Full kondisyon yapmayı düşünüyorum ve kas geliştirmeyi düşünüyorum (Protein tozu kullanmayacağım çünkü bizler için zararlı) sizce 22-23'e kadar bal ligi veya PTT 2-3 ligler de oynamak için şansım hala var mı?

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
669
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Arkadaşlar selam, eski futbolcuyum altyapı geçmişim iyi ve geri dönmeyi umutluyorum. Şimdi hepinizden bir yardım istiyorum çok zengin bir aile de büyümedim, ve ailemin durumu da çok yok, Ama içim de ki futbol sevgisini hala ilk gün ki gibi devam ettiriyorum. 3 Sene Mersin de oynadım 2 sene Adana da oynadım 1 sene İstanbul da oynayıp bırakmak zorun da kaldım, Trafik kazası geçirdikten sonra Adana'ya sonra da İstanbul da ki takımlar da devam ettim, en son 2023 de oynadım ve biraz kilo aldım sağlığımla ilgili herhangi bir sıkıntı yok ve önüm de futbol oynamama engel bir durum yok yasal olarak 18 yaşındayım yetenekliydim de çok hızlı süratliydim çevikliğim iyiydi bileklerime hakimdim ama Full geriye düştüm kondisyon eksikliğim var aşırı derece de, gyme gidip 1 sene Full kondisyon yapmayı düşünüyorum ve kas geliştirmeyi düşünüyorum (Protein tozu kullanmayacağım çünkü bizler için zararlı) sizce 22-23'e kadar bal ligi veya PTT 2-3 ligler de oynamak için şansım hala var mı?
var ama çok kardiyo ve bacak çalışman lazım

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

xTURANN

80+ Bronze
Çok çalışman gerekli. Eğer bir takımda oynayabilirsen, kendini göstermen gerekli. O Şekilde yürür gidersin. Bi arkadaşım 1 senelik 3.000 TL sözleşme mi ne yapmıştı, üniversiteyi bıraktı. Ona göre geleceğini düşünüp gir.

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Arda
Çok çalışman gerekli. Eğer bir takımda oynayabilirsen, kendini göstermen gerekli. O Şekilde yürür gidersin. Bi arkadaşım 1 senelik 3.000 TL sözleşme mi ne yapmıştı, üniversiteyi bıraktı. Ona göre geleceğini düşünüp gir.
Trafik kazası mevzusu olmasaydı şu anda prof olabilirdim, hocalarım her zaman prof olabileceğimi söylüyordu ölümden dönmeseydim, belki de her neyse hocam geçmişi düşünerek bir yere varamam, Altyapım var nere de ne yapacağımı pozisyon alacağımı gayet iyi biliyorum sadece kondisyon açığım çoktu zamanında da çoktu bunları kapatmam gerek çok büyük kondisyon yapmam ve güçlenirsem bir takıma girebileceğimi düşünüyorum çünkü eskiden lisansım var 5 senelik amatör geçmişim var çocukluğumdan beri futbol sevdalısıyım ölesiye ölene dek futbol çalışmak istiyorum kafama koydum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve bu açıklarımı kapattıktan sonra dediğim gibi, bir takıma girip kendimi gösterebileceğimi düşünüyorum.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
669
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Gym de full çalışsam 7 günün 5 günü 1 sene için faydalı olur mu?
kemik erimesi yapar max 4 gün pzt-salı-cuma-cumartesi gyme gidip 2saat kardiyo-min30dk bacak antremanı yaparsan 4 ayda düzenli beslenme ile çok iyi bacak-ve yağsız bir vücut elde edersin

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Arda
Okul da ilerleyemeyeceğimi biliyorum hocam, tek seçenek bu ve son seçenek hayatım için.

kemik erimesi yapar max 4 gün pzt-salı-cuma-cumartesi gyme gidip 2saat kardiyo-min30dk kardiyo yaparsan 4 ayda düzenli beslenme ile çok iyi bacak-ve yağsız bir vücut elde edersin
2 saat kardiyo-min 30 dakkika bacak olayını anlamadım hocam ben gittiğim de 2 saat b ile koşarım ama şimdi ilk başta hangi şekil de başlamalıyım bacak kaslarımı vücudumu nelerle yaparak güçlendirmeliyim kaç tempo da koşmalıyım koşu bandın da, daha detaylı açıklarsanız benim geleceğim için çok iyi olur.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
669
İsim
Kadir Efe Ulusoy
f5 bas yanlış yazdım

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Arda

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
669
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Okul da ilerleyemeyeceğimi biliyorum hocam, tek seçenek bu ve son seçenek hayatım için.

2 saat kardiyo-min 30 dakkika bacak olayını anlamadım hocam ben gittiğim de 2 saat b ile koşarım ama şimdi ilk başta hangi şekil de başlamalıyım bacak kaslarımı vücudumu nelerle yaparak güçlendirmeliyim kaç tempo da koşmalıyım koşu bandın da, daha detaylı açıklarsanız benim geleceğim için çok iyi olur.
4-6 yükseklik arası 30dakika 8-11 koşarak 5dk mola vererek yani 30dk koşu 5dk ara 30dk koşu

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Arda
hangi aletler de çalışmamı önerirsiniz ve kaç tempo hızın da koşmalıyım ?
İlk başlarken koşu da kaç tempo, ve sonrasın da kaç tempo koşu. En son bacak aletlerin de kaç kg ve kaç set çalışmam lazım? son olarakta her gün tavuk ve pilav yiyebilecek bir durumumun olmadığını söyleyebilirim hocam biliyorsunuz beyaz et de çok pahalandı, protein nasıl alabilirim nasıl şeyler yiyebilirim düzenliden kastınız?

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
669
İsim
Kadir Efe Ulusoy
hangi aletler de çalışmamı önerirsiniz ve kaç tempo hızın da koşmalıyım ?
legpressde 300e yaklaşmaya çalış 100den başla yavaş yavaş arttır kendini çok zorlama

İlk başlarken koşu da kaç tempo, ve sonrasın da kaç tempo koşu. En son bacak aletlerin de kaç kg ve kaç set çalışmam lazım? son olarakta her gün tavuk ve pilav yiyebilecek bir durumumun olmadığını söyleyebilirim hocam biliyorsunuz beyaz et de çok pahalandı, protein nasıl alabilirim nasıl şeyler yiyebilirim düzenliden kastınız?
çok fazla öğünde normal şeyler örnek 3x yemek yiyorsan bu 3xi 6ya bölüp ara ara yiyp sürekli hareket halinde olacaksın

o kgları kendini deneyerek yap başlarken 1dkda 1 tempo arttır en son koşuda 15dk soğuma yürüyüşü yap 5.5-6da

burası karıştı ben sana dmden yazacağım bekle

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Arda
legpressde 300e yaklaşmaya çalış 100den başla yavaş yavaş arttır kendini çok zorlama

çok fazla öğünde normal şeyler örnek 3x yemek yiyorsan bu 3xi 6ya bölüp ara ara yiyp sürekli hareket halinde olacaksın

o kgları kendini deneyerek yap başlarken 1dkda 1 tempo arttır en son koşuda 15dk soğuma yürüyüşü yap 5.5-6da

burası karıştı ben sana dmden yazacağım bekle
Bekliyorum

Top Bottom