Neler Yeni

Gainward ghost 4070 super ses ve ısı sorunu

marvexy

80+
Gainward 4070 super içeren hazır sistem aldım, birkaç olumsuz yorum gördüm.

Yüksek ısı problemi için kasaya totalde 8 adet hava soğutucu koyacağım.

Beni düşündüren konu yüksek ses, fakat ne kadar yüksek. Kağıt üstü testlerde diğer markaların hepsinden yüksek, 40db. Geceleri rahatsız eder mi? Aynı evde uyuyan farklı odadaki kişilere o ses gider mi bilemedim.

Aynı marka ekran kartını kullanan varsa ses konusunda beni bilgilendirebilirse sevinirim.

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mert Uysal
40db neymiş klima gibi :D

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mert Uysal
ne ifade ettiği hakkında bir fikrim yok :d

kasa kapalıyken rahatsız eder seviyede olur mu bilmiyorum, ses benim için önemli. Sırf bu yüzden sistemi iade edebilirim.
40db ses cok fazla hocam iade et 25 üstü yorar
bendede ses takıntısı var bütün fanlar 140mm be quiet silent wing , ekran kartı %100 yükte 40db cok fazla 25 bandında olsaydı iyidi

marvexy

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
40 db'ye dair kaynağım bu da görsel nerden bilmiyorum yine forumdan gördüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

40db ses cok fazla hocam iade et 25 üstü yorar
bendede ses takıntısı var bütün fanlar 140mm be quiet silent wing , ekran kartı %100 yükte 40db cok fazla 25 bandında olsaydı iyidi
attığım görsele göre 25 yok hocam ortalama 30

Muhtemelen kasa fanı gürültüsünden duymayacaksın bile.
ben tam tersi düşünmüştüm, kasadaki fanlardan daha yüksek sesli çalışır ekran kartı

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mert Uysal
40 db'ye dair kaynağım bu da görsel nerden bilmiyorum yine forumdan gördüm.

attığım görsele göre 25 yok hocam ortalama 30

ben tam tersi düşünmüştüm, kasadaki fanlardan daha yüksek sesli çalışır ekran kartı
hocam o tam yükte sogutma performansı icin tam rpm dönüyor fanlar 30 db ile 40 db arasında cok fark var ses konusunda

benim kasadaki fanlar tam yükte 20 db ses cıkarıyor 20 db kulaga gelmez anakartın elektrik sesini duyarsın fanın sesini duymazsın

marvexy

80+
hocam o tam yükte sogutma performansı icin tam rpm dönüyor fanlar 30 db ile 40 db arasında cok fark var ses konusunda

benim kasadaki fanlar tam yükte 20 db ses cıkarıyor 20 db kulaga gelmez anakartın elektrik sesini duyarsın fanın sesini duymazsın
gainward kullanan birini arıyorum aslında, sistem geldiğinde zaten kendim de test edebileceğim.

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mert Uysal
teknik verileri ortada ses takıntınız varsa ben direk iade edmiş olrudum burdaki forumda adam zoko nun 30 db ses yapan fanına ses yapmıyor diyen bile var :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Yağız
teknik verileri ortada ses takıntınız varsa ben direk iade edmiş olrudum burdaki forumda adam zoko nun 30 db ses yapan fanına ses yapmıyor diyen bile var :D
hocam bu malum sitedeki 7600 gainward 4070s aldım bende arkadaş gibi fazla ses çıkar mı ya sizce örneğin hapörlör taktım diyelim film izlemek için rahatsız eder mi

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
868
İsim
Kadir Efe Ulusoy
4000 serisinde tek ısınan kart 4070 super

Top Bottom