Neler Yeni

Çözüldü✓ Gainward Phoenix Rtx 3080 10 gb Ryzen 5 5600 650w psu yeterli mi ?

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
herkese iyi forumlar NZXT C650 Bronze PA-6B1BB-EU 650W 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı var şuanda kullandığım 4060ti ile kullanıyorum fakat 3080 e geçeceğim bu psu sisteme güç vermeye yeterli olur mu yoksa yükseltmem gerekiyor mu bazı yerlerde yeterli olduğu vs yazılmış emin olamadım o yüzden konu açmak istedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim

Sentinelreal1

80+ Bronze
herkese iyi forumlar NZXT C650 Bronze PA-6B1BB-EU 650W 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı var şuanda kullandığım 4060ti ile kullanıyorum fakat 3080 e geçeceğim bu psu sisteme güç vermeye yeterli olur mu yoksa yükseltmem gerekiyor mu bazı yerlerde yeterli olduğu vs yazılmış emin olamadım o yüzden konu açmak istedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim
Yeterli olur tabii ki.
(Yardımcı olduysam alırım bir beğenini)

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeterli olur tabii ki.
(Yardımcı olduysam alırım bir beğenini)
öncelikle teşekkürler bi ekleme yapmak istiyorum 1080p de kullanacağım anakartım Gigabyte B550 Aorus Elite V2 8 gb 4 modül ram var toplam 32 gb 3600 mhz yeterli olur değil mi çünkü kartı aldığımda geri verme lüksüm yok maalesef yeni psu almak içinde bütcem bulunmuyor şuanda maalesef

Sentinelreal1

80+ Bronze
öncelikle teşekkürler bi ekleme yapmak istiyorum 1080p de kullanacağım anakartım Gigabyte B550 Aorus Elite V2 8 gb 4 modül ram var toplam 32 gb 3600 mhz yeterli olur değil mi çünkü kartı aldığımda geri verme lüksüm yok maalesef yeni psu almak içinde bütcem bulunmuyor şuanda maalesef
evet 3600 mhz yeterli olur anakartın 4733 mhz

Sentinelreal1

80+ Bronze

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ha tabii yeterli olur gereken güç sağlanır 3080 ekran kartına merak etmeyin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha her oyunu full ayarlarda oynayacam diyorsanız olmaz nvdianın önerdiği 850wattdır haberiniz olsun
tamamdır teşekkür ederim

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Toprak
ha tabii yeterli olur gereken güç sağlanır 3080 ekran kartına merak etmeyin

Ha her oyunu full ayarlarda oynayacam diyorsanız olmaz nvdianın önerdiği 850wattdır haberiniz olsun
Hocam öyle şeymi olur. PSU yok yüksek ayarda oynarsanız yetmez vs. Buna göre PSU önerilmez. Sistemin yükte çektiği watt değerine bakarak maks değerler alınır. Yoksa bilgisayarı durduk yere kapanabilir. Lütfen yanlış yönlendirmiyelim.

750 w PSU yetecektir

650 w da yeter ama kaliteli olsun

Ha 750 w çok daha iyi olur

Son düzenleme:

Sentinelreal1

80+ Bronze
Hocam öyle şeymi olur. PSU yok yüksek ayarda oynarsanız yetmez vs. Buna göre PSU önerilmez. Sistemin yükte çektiği watt değerine bakarak maks değerler alınır. Yoksa bilgisayarı durduk yere kapanabilir. Lütfen yanlış yönlendirmiyelim.

750 w PSU yetecektir

zaten 340watt çekiyor kafadan sallamıyorum adam diyor alacak para yok siz nerenizden görüyorsunuz

750 w PSU yetecektir

sonradan yazmışım zaten 850 watt diye

750 w PSU yetecektir

650 watt yetiyor neye yetmiyor zaten bilmediğiniz ordan belli ne kadar çok grafik yükselirse voltaj o kadar yükselir

zaten 340watt çekiyor kafadan sallamıyorum adam diyor alacak para yok siz nerenizden görüyorsunuz

650 watt yetiyor neye yetmiyor zaten bilmediğiniz ordan belli ne kadar çok grafik yükselirse voltaj o kadar yükselir
bir düzgün okuyup yazın arkadaş bugün kaçıncı olay bu yeter artık kitap okuyun az anlama kapasiteniz gelişsin

tamamdır teşekkür ederim
kardeşim elemanın dediğine bakma sen bir yerden bir şeyler duymuş sallıyor 650 watt o sistemi şimdilik götürür sen abartılı şeyler yapma yeter zaten ekran kartı 340watt çekiyor millet ileriye dönük vs bilmem ne ya da daha fazla olsun garanti olsun diye diyor paran olunca değişirsin acele etme

Son düzenleme:

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Toprak

bir düzgün okuyup yazın arkadaş bugün kaçıncı olay bu yeter artık kitap okuyun az anlama kapasiteniz gelişsin
Hocam lütfen tavrınızi düzeltin. Ben sadece bir hata düzelttim. PSU düşük ayarda oyna yeter diye bir ibare ile önerilmez tamam az voltaj çeker fakat bu sistem yüke girdiğinde kapanır. Bu ibare hatasını düzelttim. Zaten kart 350 w çeker maks işlemcide hadi bol keseden 100 w. Diğer bileşenler 50 w. 500w oldu kaliteli ise 650 w PSU zaten bunu besler. Ama 750 w daha iyi olacaktır.

Top Bottom