Neler Yeni

Gamegaraj windows kurmadan gönderiyormuş, nereden windows kurabilirim.

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
emir yapar
Selamlar, iyi forumlar.

Gamegaraj sitesinden bilgisayar satın alacağım, arayıp konuştum.

DDR5 ramlerde 5200mhz üstü mavi ekran verdiği için 6400 mhz alsanız da biostan 5200mhz’a alıp ayarlayıp kargoluyoruz dedi.

Windows’u siz kuruyorsunuz dedi. Sipariş ettikten sonra sistem geldiğinde windows’u nasıl kurabilirim. Usb belleğe nereden yüklemeliyim.

Daha önce itopya ve incehesap üzerinden bilgisayar satın aldığımda windowslu geliyordu deneme sürümü ile ama bu sitede böyleymiş. Normal midir?

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Doğuş Akyürek
Youtubede her şey detaylı anlatılıyor ordan bakarsan daha çok yardımcı olur. Soruna gelecek olursak normal.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,282
İsim
Mehmet Aslan
Selamlar, iyi forumlar.

Gamegaraj sitesinden bilgisayar satın alacağım, arayıp konuştum.

DDR5 ramlerde 5200mhz üstü mavi ekran verdiği için 6400 mhz alsanız da biostan 5200mhz’a alıp ayarlayıp kargoluyoruz dedi.

Windows’u siz kuruyorsunuz dedi. Sipariş ettikten sonra sistem geldiğinde windows’u nasıl kurabilirim. Usb belleğe nereden yüklemeliyim.

Daha önce itopya ve incehesap üzerinden bilgisayar satın aldığımda windowslu geliyordu deneme sürümü ile ama bu sitede böyleymiş. Normal midir?
evet normaldir artık neredeyse bütün siteler deneme sürümü kurmadan gönderiyor.

kurulum videosu:

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
emir yapar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sitenin bu şekilde hizmet vermesi normaldir değil mi? Her parçaya test yapılıp gönderiliyor normalinde diye biliyorum da açıkçası bu durumdan sonra çekindim biraz.
evet normaldir artık neredeyse bütün siteler deneme sürümü kurmadan gönderiyor.

kurulum videosu:
Youtubede her şey detaylı anlatılıyor ordan bakarsan daha çok yardımcı olur. Soruna gelecek olursak normal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Demek istediğim şu gamegaraj sadece biostan ramleri 5200mhz hıza alıp işlemcinin boşta sıcaklığını kontrol edip gönderiyormuş. ( İşlemciye OCCT yapmıyoruz dedi.)

Daha önce itopya ve incehesaptan aldığım sistemlerde tüm parçalara test yapılıyor diye biliyordum.

Mesela SSD’ye hız testi, işlemci yük testi, diğer parçalara test yapılmayacağını bilip alsam geldiğinde windows kursam bir sorunla karşılaşırsam bile bile ladese mi girerim diye düşünüyorum.

Bu arada önemi var mı bilmiyorum ama sistem;

İşlemci 7800x3d
anakart x670-p-csm
ram: 2x16gb ( model belirsiz araştırıp seçeceğim.)
ssd : kc3000 1 tb
ekran kartı palit 4070 ti super gaming pro
kasa : fsp cmt591m
soğutucu : cooler master ml240L v2
Güç kaynağı fsp hydro k pro 750 pcie5 bronz ( kasa ile beraber )

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,282
İsim
Mehmet Aslan
Sitenin bu şekilde hizmet vermesi normaldir değil mi? Her parçaya test yapılıp gönderiliyor normalinde diye biliyorum da açıkçası bu durumdan sonra çekindim biraz.

Demek istediğim şu gamegaraj sadece biostan ramleri 5200mhz hıza alıp işlemcinin boşta sıcaklığını kontrol edip gönderiyormuş. ( İşlemciye OCCT yapmıyoruz dedi.)

Daha önce itopya ve incehesaptan aldığım sistemlerde tüm parçalara test yapılıyor diye biliyordum.

Mesela SSD’ye hız testi, işlemci yük testi, diğer parçalara test yapılmayacağını bilip alsam geldiğinde windows kursam bir sorunla karşılaşırsam bile bile ladese mi girerim diye düşünüyorum.

Bu arada önemi var mı bilmiyorum ama sistem;

İşlemci 7800x3d
anakart x670-p-csm
ram: 2x16gb ( model belirsiz araştırıp seçeceğim.)
ssd : kc3000 1 tb
ekran kartı palit 4070 ti super gaming pro
kasa : fsp cmt591m
soğutucu : cooler master ml240L v2
Güç kaynağı fsp hydro k pro 750 pcie5 bronz ( kasa ile beraber )
O parçalara yazılımla test yapıp yapmamak sizin özelinizde hocam. Onlar montajdan sonra sorunsuz çalışıyormu diye bakıp gönderirler. Zaten bütün parçalar 2 yıl garantili korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Sen keyfine göre ram frekansını gelince ayarlarsın. Windows deneme sürümü kurmadan göndermelerinin sebebi windows lisansı satabilmek başka sebebi yok :D Hangi siteye sorsanız microsoft iş partnerimiz bu sebeple etik bulmuyoruz diyorlar. Game garaj kötü değildir korkmanıza gerek yok bende sistemimi oradan aldım sorunsuz kullanıyorum. Geçen bir arkadaşa oradan 4090 sistem de almıştık oda memnun.

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
emir yapar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O parçalara yazılımla test yapıp yapmamak sizin özelinizde hocam. Onlar montajdan sonra sorunsuz çalışıyormu diye bakıp gönderirler. Zaten bütün parçalar 2 yıl garantili korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Sen keyfine göre ram frekansını gelince ayarlarsın. Windows deneme sürümü kurmadan göndermelerinin sebebi windows lisansı satabilmek başka sebebi yok :D Hangi siteye sorsanız microsoft iş partnerimiz bu sebeple etik bulmuyoruz diyorlar. Game garaj kötü değildir korkmanıza gerek yok bende sistemimi oradan aldım sorunsuz kullanıyorum. Geçen bir arkadaşa oradan 4090 sistem de almıştık oda memnun.
Hocam korkmaktan değil aslında, haftalardır bakınıyorum artık alıp kafamdan atayım diyorum. Alacağım bi parçası sorunlu geldi diyelim. Garantisini sorun etmiyorum illa bir çözüme ulaşacaktır ama uğraşmak istemiyorum açıkçası o yüzden açtım konuyu.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,282
İsim
Mehmet Aslan
Hocam korkmaktan değil aslında, haftalardır bakınıyorum artık alıp kafamdan atayım diyorum. Alacağım bi parçası sorunlu geldi diyelim. Garantisini sorun etmiyorum illa bir çözüme ulaşacaktır ama uğraşmak istemiyorum açıkçası o yüzden açtım konuyu.
bir sorun çıkacağını sanmıyorun alabilirsiniz. Arızalı parça göndermezler. Ekran kartı demonte geliyor zaten, diğer parçalarında kargoda extrem durumlar olmadıkça zarar göreceğini sanmam.

Top Bottom