Neler Yeni

GAMEGARAJDAN 9 ay taksitli sistem aldık fakat tüm parayı tekte çekti

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
665
İsim
selams
hocam kart bana ait değil arkadaşın babasına ait sistemi arkadaşa aldık babasına göstermiyor ama kart iş bankası olması lazım yanlıs değilsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam aylık tutar ödemesi 2800 TL ye denk geliyodu galiba o zaman kartta sadece 2800 varsa taksitli ödeme yapamicakmıydık ? bende kendime sistem almayı düşünüyorum
Dostum alacağın sistem 20k ise limiti de 20k olması lazım o hepsini çeker aldığın zaman sen bankaya 9 ay boyunca ödeme yaparsın

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
hocam kart bana ait değil arkadaşın babasına ait sistemi arkadaşa aldık babasına göstermiyor ama kart iş bankası olması lazım yanlıs değilsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam aylık tutar ödemesi 2800 TL ye denk geliyodu galiba o zaman kartta sadece 2800 varsa taksitli ödeme yapamicakmıydık ? bende kendime sistem almayı düşünüyorum
Öyle bir şey yok. Satan kişi 26K'yı hepsini alır. Senin kartından da 26K direkt gider. Sen öderken taksit olarak. 2800Tl ödersin kredi kartı mantığı böyledir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Can B.
O zaman sana göre kredi kartında limit denen şey olmamalı. Her ay ödediğin kadar limit gider ödeyince geri gelir. Burda banka bunun takibini nasıl yapacak. Ya da kullanıcılara limiti neye göre tanımlayacak
Dostum millet ne için taksit yapıyor misal 1000tl si var 800 tl lik ürün alacak ve tüm parayı vermek istemiyor geçinemez dimi? 400 400 bölmek ister 2 ay. Gidip yine 800 çekerse peşin almış gibi oluyor bir şey değişmiyor.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,420
İsim
Çağatay
Karttan alışveriş yaparken taksit kısmını alışveriş yaptığın siteden seçersin ödemeyi yaparsın. Mabil bankacılıkta toplam tutar olarak gözükür aydan aya taksit tutarı kadar ekstrene yansır. Toplam parayı satıcı firma bankadan direkt alır. Çünkü taksiti sana aldığın yer değil banka yapıyor.
O zaman sana göre kredi kartında limit denen şey olmamalı. Her ay ödediğin kadar limit gider ödeyince geri gelir. Burda banka bunun takibini nasıl yapacak. Ya da kullanıcılara limiti neye göre tanımlayacak
Gerekli cevapları arkadaşlar vermiş zaten.

berk kara

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berk kara
zaten öyle olur hocam karttan bütün limiti çeker siz taksit taksit ödersiniz

pendragon

80+ Bronze
Dostum millet ne için taksit yapıyor misal 1000tl si var 800 TL lik ürün alacak ve tüm parayı vermek istemiyor geçinemez dimi? 400 400 bölmek ister 2 ay. Gidip yine 800 çekerse peşin almış gibi oluyor bir şey değişmiyor.
evet hocam katılıyorum çok saçma arkadaşın tekte ödicek durumu olmadığı için taksit seçmişti fakat 26 aldı böyle olacağını bilseydik başka sistemi 24 e alırdık en azından 2 bin fazla vermezdi

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
evet hocam katılıyorum çok saçma arkadaşın tekte ödicek durumu olmadığı için taksit seçmişti fakat 26 aldı böyle olacağını bilseydik başka sistemi 24 e alırdık en azından 2 bin fazla vermezdi
Öyle knk sistem yapacak bir şey yok maalesef. Mesela telefonlarda hiç taksit yok yapamıyorsun kredi çekmeye mahkumsun :D

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
sistemin kendisi 24 bin TL civarı 9 ay taksitle 26 civarına denk geliyordu bizde arkadaşıma 9 ay taksitli satınn aldık fakat tüm parayı tekte çekti nasıl olucak bilen varmı ?
knkm her zaman tek çeker sen taksit ödedikçe kart limitin yükselir mesela kartın 30k limitli sen 26k lık sistem aldın ya 9 taksitle 26k yı çeker aylık 2.900 civarı limitin artar

zamzom

80+
Dostum millet ne için taksit yapıyor misal 1000tl si var 800 TL lik ürün alacak ve tüm parayı vermek istemiyor geçinemez dimi? 400 400 bölmek ister 2 ay. Gidip yine 800 çekerse peşin almış gibi oluyor bir şey değişmiyor.
bu denilen durum mail order olayında geçerli eğer sanal pos olarak taksit yaparsa blokelemiş olur o limiti ve kartın limitinden düşer mail order ödeme sistemi olursa yani kartı kapatma aydan aya çeksin şeklinde o zaman karttan direkt o kadar bakiye düşmez aylık limit düşer

Hiuysll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Halil İbrahim Uysal
26bin₺ tek seferde yatırmayacak zaten taksit yapmayı başarabildi iseniz her ay 26.000÷9=2.888₺ ödeyecek. Her ödediği ay için de kredi kartındaki kullanılabilir limit 2.888₺ daha fazla olacak. 9 ay sonunda da borcu bittiğinde kredi kartının limiti ne kadarsa kullanılabilir limit de o kadar olacak.

pendragon

80+ Bronze
26bin₺ tek seferde yatırmayacak zaten taksit yapmayı başarabildi iseniz her ay 26.000÷9=2.888₺ ödeyecek. Her ödediği ay için de kredi kartındaki kullanılabilir limit 2.888₺ daha fazla olacak. 9 ay sonunda da borcu bittiğinde kredi kartının limiti ne kadarsa kullanılabilir limit de o kadar olacak.
hocam bende kendime staj paramla sistem almayı düşünüyorum aylık 3800 alıcam yaklaşık 3000 i taksit için düşündüm bankamda hiç para yok genede aldığım sistem fiyatı kadar taksit tutarı çekip ben ödedikçemi artacak

hocam bende kendime staj paramla sistem almayı düşünüyorum aylık 3800 alıcam yaklaşık 3000 i taksit için düşündüm bankamda hiç para yok genede aldığım sistem fiyatı kadar taksit tutarı çekip ben ödedikçemi artacak
30 bin tl değerinde bir bilgisayarı 10 ay taksitle ayda 3000 tl ödeyerek almak istiyorsan, en az 30 bin tl değerinde bir kredi kartın olmalı. Sen ödemeyi yapınca para karttan çıkar ve kart bakiyen 0 tl olur. Sen bankaya borçlu hale gelirsin, aydan aya 3000 tl taksit ödedikçe, kartında limit açılır.

İlk ay taksitini ödedikten sonra borcun 9 ay taksitle 27 bin tl kalır ve kredi kartındaki limit 3000 tl olur.
10 ayın sonunda borç sıfırlanırsa, kredi kartının limiti tekrar 30 bin tl olur.

Senin dediğin olay senet ile alışverişte olur, senetle iş yapan yerler genelde çok yüksek fiyata satar ürünlerini. Ona göre bir ödeme planı çıkar ayda 3 ödeyeceğine atıyorum 3.5-4 ödersin belki belki de daha fazla.

pendragon

80+ Bronze
30 bin TL değerinde bir bilgisayarı 10 ay taksitle ayda 3000 TL ödeyerek almak istiyorsan, en az 30 bin TL değerinde bir kredi kartın olmalı. Sen ödemeyi yapınca para karttan çıkar ve kart bakiyen 0 TL olur. Sen bankaya borçlu hale gelirsin, aydan aya 3000 TL taksit ödedikçe, kartında limit açılır.

İlk ay taksitini ödedikten sonra borcun 9 ay taksitle 27 bin TL kalır ve kredi kartındaki limit 3000 TL olur.
10 ayın sonunda borç sıfırlanırsa, kredi kartının limiti tekrar 30 bin TL olur.

Senin dediğin olay senet ile alışverişte olur, senetle iş yapan yerler genelde çok yüksek fiyata satar ürünlerini. Ona göre bir ödeme planı çıkar ayda 3 ödeyeceğine atıyorum 3.5-4 ödersin belki belki de daha fazla.
anladım hocam tesekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,414
Üyeler
156,326
Son üye
demeter
Top Bottom