Neler Yeni

Gameloop kasma sorunu

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
arkadaşlar merhaba gameloopdan pubg mobile oynuyorum fakat çok fps drop oluyor tüm ayarları tüm gameloop ayarlarını sistemime göre yaptım fazla bir şey fark etmedi
sistem
cpu R3 2200G
ram team t force vulcan tuf gaming 1x8 gb ram
hdd 300gb

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
arkadaşlar merhaba gameloopdan PUBG mobile oynuyorum fakat çok fps drop oluyor tüm ayarları tüm gameloop ayarlarını sistemime göre yaptım fazla bir şey fark etmedi
sistem
cpu R3 2200G
hdd 300gb
biostan sanallaştırma açtın mı

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biostan sanallaştırma açtın mı
ya svm modu açtım ama görev yöneticinden hala devre dışı diyor bide sanallaştırmayı açmadan önce gameloopdan sanırım max 4 çekirdek verebiliyordum emin değilim sanallaştırmayı yani svm modu açtıktan sonra gameloop dan aşağı kaydırdım 8 çekirdek seçenği vardı ama onu seçmeme rağmen hala yine fps droplar oluyor

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
ya svm modu açtım ama görev yöneticinden hala devre dışı diyor bide sanallaştırmayı açmadan önce gameloopdan sanırım max 4 çekirdek verebiliyordum emin değilim sanallaştırmayı yani svm modu açtıktan sonra gameloop dan aşağı kaydırdım 8 çekirdek seçenği vardı ama onu seçmeme rağmen hala yine fps droplar oluyor
biosta ayarı açtıktan sonra kaydedip çıktın mı

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biosta ayarı açtıktan sonra kaydedip çıktın mı
valla tam bilmiyorum ama save and exit filan diyordu ona tıkladım bir şey açıldı orda yanlışıkla birşeye tıkladım sonra yukardan exit filan yazıyordu ona bastım pc açıldı

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
valla tam bilmiyorum ama save and exit filan diyordu ona tıkladım bir şey açıldı orda yanlışıkla birşeye tıkladım sonra yukardan exit filan yazıyordu ona bastım pc açıldı
anladım o zaman biosunu kontrol et kaydet çık

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan
arkadaşlar merhaba gameloopdan PUBG mobile oynuyorum fakat çok fps drop oluyor tüm ayarları tüm gameloop ayarlarını sistemime göre yaptım fazla bir şey fark etmedi
sistem
cpu R3 2200G
hdd 300gb
aynı sorun bendede oluyordu bluestacks te gectı sorun gameloop ta

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,984
İsim
uwu
sistem
cpu R3 2200G
hdd 300gb
Kasmasi normal gamelooptan akıcı 90fps seç model kısmını özelleştirme kısmına eve gidince atacağım modeli gir daha iyi olur.
Onun dışında yapacak bir şey yok ama X1 8gb ram alman iyi olur çünkü oyun baya ram istiyor emulatorde bazen 5gb kullanıyor bende 8e de çıktığı olmuştu

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
yarın derim bide acaba tekslot 8gb ram olmasından olabilir mi sence
hmm bir de emulatör'e kaç gb ram verdiniz ve az bence 1x8gb daha ram almalısın çünkü artık windows çok rahat bir şekilde 4gb üzeri ram tüketimi var

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,984
İsim
uwu

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
Kasmasi normal gamelooptan akıcı 90fps seç model kısmını özelleştirme kısmına eve gidince atacağım modeli gir daha iyi olur.
Onun dışında yapacak bir şey yok ama X1 8gb ram alman iyi olur çünkü oyun baya ram istiyor emulatorde bazen 5gb kullanıyor bende 8e de çıktığı olmuştu
sağol hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

hmm bir de emulatör'e kaç gb ram verdiniz ve az bence 1x8gb daha ram almalısın çünkü artık windows çok rahat bir şekilde 4gb üzeri ram tüketimi var
emulatore 4 gb ram verdim ve öğrenciyim zaten elimden sadece 1x8 lik ram alma imkanı vardı ve zaten bu sistemide açtığım bir konudaki abi destek verdiği halde topladım ve bende üste 1200 tl ekledim zar zor topladım sistemi

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
SEFA KAYA
sisteme ram takviyesi yaparsan kasma, donma yaşamazsın.
bios dan işlemci svm sanallaştır.
pc güç seçeneği yüksek performans al böylelikle işlemci %100 kullanabilsin
çalıştırdan msconfig yazıp önyükleme sekmesin altında gelişmiş seçenekler tıkla oradan tüm işlemci çekirdekler görev çağır :D
gameloop da opengl veya directx hangisi akıcı oynatırsa onda bırak grafik arabirimini denemen lazım.

Top Bottom