Neler Yeni

Gamepower mei kulakık sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert
arkadaşlar merhabalar ben gamepower mei kulaklığını aldım fakat bir sorunum var kulaklığın kendi ses kartı üzerinden ses açıp kapayınca aynı zamanda bilgisayarı kontrol ediyor yani bilgisayarın da sesini açıp kapatıyor normalde bağımsız olması lazım diye biliyorum fikriniz varsa lütfen yardım eder misiniz ?

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Bağımsız olması lazım evet. Sorun olarak nitlendirilebilir. Nedenini bilmiyorum.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
arkadaşlar merhabalar ben gamepower mei kulaklığını aldım fakat bir sorunum var kulaklığın kendi ses kartı üzerinden ses açıp kapayınca aynı zamanda bilgisayarı kontrol ediyor yani bilgisayarın da sesini açıp kapatıyor normalde bağımsız olması lazım diye biliyorum fikriniz varsa lütfen yardım eder misiniz ?
Normalde ikisi birbirinden farklı.
PC'den 100 yapıp, kulaklıktan kısabiliyorsun.
Senin sistem tek kaynak olarak görüyor olabilir.
Kulaklıktan ziyade, sistem ile alakalı diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar bunun çözümü nedir peki nasıl çözebilirim ?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
arkadaşlar bunun çözümü nedir peki nasıl çözebilirim ?
Yazılımları baştan yüklemeyi deneyebilirsin.
Bende de aynı markanın Medusa modeli var. Sorunsuz çalışıyor.
Forumda da bu ve benzeri modelleri kullananlar var, rastlamadım böyle bir soruna.
Bilgisayarın ses sürücülerini kontrol et, belki bir çözüm sağlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert
Yazılımları baştan yüklemeyi deneyebilirsin.
Bende de aynı markanın Medusa modeli var. Sorunsuz çalışıyor.
Forumda da bu ve benzeri modelleri kullananlar var, rastlamadım böyle bir soruna.
Bilgisayarın ses sürücülerini kontrol et, belki bir çözüm sağlar.
peki bu ses sürücüleri güncelleme işlemleri nasıl yapılıyor ?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
peki bu ses sürücüleri güncelleme işlemleri nasıl yapılıyor ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert
bilgisayarın sesini 100 yapıp kulaklığın sesini artırıyorum veya bilgisayarın sesini kapatıp kulaklığın sesini artırıyorum hiç bir şey değişmiyor yani realtek audio yu 100 yapıp kulaklıktan artırıp kapatınca bilgisayarın sesi değişmiyor hep 100 kalıyor aynı şekilde bilgisayarın sesini tamamen kapatıyorum bu sefer kulaklıktan aç kapa ypıyorum yine de kulaklığa aynı derecede ses geliyor acaba bu normal olabilir mi yani kulaklık bilgisayar sesini açıp kapatsam da etkilenmiyor

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
realtek audio yu 100 yapıp kulaklıktan artırıp kapatınca bilgisayarın sesi değişmiyor hep 100 kalıyor
aynı şekilde bilgisayarın sesini tamamen kapatıyorum bu sefer kulaklıktan aç kapa ypıyorum yine de kulaklığa aynı derecede ses geliyor

Bilgisayarın ses seviyesi %100'ken kulaklıktan sesi kıstığın zaman, bilgisayarın sesi azalıyorsa, ama ekranda %100 olarak görünüyorsa, bu normaldir.

Yani şöyle düşüneceksin,
Bilgisayar sesi %100 + kulaklık sesi %100 : toplam %200 ses var.
Sen kulaklık üzerinden sesi yarıya kadar kıstığın zaman
"Bilgisayar %100 + Kulaklık %50 = %150" oluyor.

Sen bilgisayar üzerinden sesi yarıya kadar kıstığın zaman
"Bilgisayar %50 + Kulaklık %100 = %150" oluyor.

Bilgisayarın sesini %100 yapıp, kulaklıktan seviyeyi değiştirdiğin zaman, ses azalır ama bilgisayardaki "%100" değişmez.
Çünkü sen kulaklığın kendi içindeki sesini kısıyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert
Bilgisayarın ses seviyesi %100'ken kulaklıktan sesi kıstığın zaman, bilgisayarın sesi azalıyorsa, ama ekranda %100 olarak görünüyorsa, bu normaldir.

Yani şöyle düşüneceksin,
Bilgisayar sesi %100 + kulaklık sesi %100 : toplam %200 ses var.
Sen kulaklık üzerinden sesi yarıya kadar kıstığın zaman
"Bilgisayar %100 + Kulaklık %50 = %150" oluyor.

Sen bilgisayar üzerinden sesi yarıya kadar kıstığın zaman
"Bilgisayar %50 + Kulaklık %100 = %150" oluyor.

Bilgisayarın sesini %100 yapıp, kulaklıktan seviyeyi değiştirdiğin zaman, ses azalır ama bilgisayardaki "%100" değişmez.
Çünkü sen kulaklığın kendi içindeki sesini kısıyorsun.
anladım malesef öyle olmuyor ya biraz önce güncelleştirme falan yaptım yine olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada bir şey daha sorabilir miyim oyuncu kulakligimda RGB nin çok az çalışma sesi geliyor ve böyle YouTube da video başlamadan önce tısss sesi geliyor ama video açılınca o sesi hissetmiyorum sizce bunlar normal mi ? İlk defa kulaklık aldım da yardımcı olur musunuz bu konu hakkında bilgim yok

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
anladım malesef öyle olmuyor ya biraz önce güncelleştirme falan yaptım yine olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada bir şey daha sorabilir miyim oyuncu kulakligimda RGB nin çok az çalışma sesi geliyor ve böyle YouTube da video başlamadan önce tısss sesi geliyor ama video açılınca o sesi hissetmiyorum sizce bunlar normal mi ? İlk defa kulaklık aldım da yardımcı olur musunuz bu konu hakkında bilgim yok
Bilgisayarın sesini %100 civarında tutarsan o ses azalır, gelmeme ihtimali de var.
Bahsettiğin sesi biliyorum, bende de var. Kendi ses kartından geliyor o.
Ses PC'den azaltırsan, kartın sesi yüksek kalıyor, o da dip ses gibi bir ses veriyor.
PC'den ses seviyesini yüksek tutarsan, o ses gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert
Bilgisayarın sesini %100 civarında tutarsan o ses azalır, gelmeme ihtimali de var.
Bahsettiğin sesi biliyorum, bende de var. Kendi ses kartından geliyor o.
Ses PC'den azaltırsan, kartın sesi yüksek kalıyor, o da dip ses gibi bir ses veriyor.
PC'den ses seviyesini yüksek tutarsan, o ses gelmiyor.
anladım çok teşekkür ederim ses normal demek ki peki sizce değiştirmeli miyim bu kulaklığı ? çünkü bilgisayardan bağımsız ses kontrolü olmuyor ya yani ne kaybım olur sadece bu şekilde ses değiştirsem bilgisayardan bağımsız olmasa dezavantajı ne olur ?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
anladım çok teşekkür ederim ses normal demek ki peki sizce değiştirmeli miyim bu kulaklığı ? çünkü bilgisayardan bağımsız ses kontrolü olmuyor ya yani ne kaybım olur sadece bu şekilde ses değiştirsem bilgisayardan bağımsız olmasa dezavantajı ne olur ?
Bir kaybın olmaz, kulaklığı değiştireyim derken iade etmekten mi bahsediyorsun?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
894,474
Üyeler
138,363
Son üye
Emre8359