Neler Yeni

Gamerpower Warcry ısınma sorunu ve kasaya soğutma önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,493
İsim
Diyarhan
Bütçem var sorun değil.

Kasayı değişmek istemiyorum gerçekten gösterişli geliyor zaten kasanın da amacı bu gayem kasayı soğutabilmek şu anda..
İçine 2 kat dan taksanız bile çok bir değişim görmezsiniz diye düşünüyorum. 4k bütçeye yine o tarzda kasalar olabiliyot.

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger
İçine 2 kat dan taksanız bile çok bir değişim görmezsiniz diye düşünüyorum. 4k bütçeye yine o tarzda kasalar olabiliyot.
Az yukarıda @Letho hocam 62-65 değerlerinde gezdiğini söylemiş bu yapılabilir bir şey gibi görünüyor.
Varsa öneriniz kasa önerisine de açığım fakat ilk gayem kasayı soğutmak dediğim gibi zırt pırt kasayla oynamak istemiyorum bu sefer soğuyacağım sistemden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı sıcaklığı çözülmüş, ama işlemci soğutucusu ne? Warcry hava soğutma için pek uygun bir kasa değil. İyi bir sıvı soğutmayla kullanmak gerekiyor.
Sıvı soğutma önerebilir misiniz?

1663258346628.png

Bu ürün iyi midir?
Bu ürünün LED'lerini kasamın kontrolcüsüne bağlama şansım var mı aynı çalışması için?

Son düzenleme:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,202
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Az yukarıda @Letho hocam 62-65 değerlerinde gezdiğini söylemiş bu yapılabilir bir şey gibi görünüyor.
Varsa öneriniz kasa önerisine de açığım fakat ilk gayem kasayı soğutmak dediğim gibi zırt pırt kasayla oynamak istemiyorum bu sefer soğuyacağım sistemden.

Sıvı soğutma önerebilir misiniz?

Alıntıyı görüntüle
Bu ürün iyi midir?
Bu ürünün LED'lerini kasamın kontrolcüsüne bağlama şansım var mı aynı çalışması için?
Tamamda o arkadaşın soğutucusu ne? Yazmamış çünkü. Bu arada bu soğutma alınmaz. Yanılmıyorsam RGB'sini de bağlayamıyorsunuz çünkü kasadaki 6 pin diye hatırlıyorum.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,512
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Merhaba bildiğiniz gibi Warcry ısınma problemi olan bir kasa 1 hafta önce içerisine topladığım sistem şu şekilde
Asus Prime B560 M-k
i5 11400F
XFX 6750 XT
Corsair Vengeance RGB x2 3600 MHz RAM bellek.

Kasamda incehesaptan ilk geldiği halinde Ekran kartı bağlantı sıcaklık noktası 103 Dereceleri gördükten sonra biraz revizeye gittim, üst 2 fanı egzoz olarak bağlayıp alt 3 fanı dışarıdan temiz hava verecek şekilde çevirdim.
Ekran kartı sıcaklığını çözdük şu anda yükte 73 75 Derecelerde geziyor fakat işlemci sıcaklığım yükte 100 Dereceleri görüyor. Bu işe bir çare bulmam gerekiyor bütçemde sınır yok dilediğiniz öneriyi yapabilirsiniz 4-5klara çıkmadığımız sürece sorun yok.
kasa bende var ultra ayarlarda 65 işlemci 75 ekran kartı max gördüğüm

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger
Tamamda o arkadaşın soğutucusu ne? Yazmamış çünkü. Bu arada bu soğutma alınmaz. Yanılmıyorsam RGB'sini de bağlayamıyorsunuz çünkü kasadaki 6 pin diye hatırlıyorum.
Arkadaşın soğutucusu benim az önce attığım soğutucu Mehmet bey, farklı bir öneriniz var mı?

kasa bende var ultra ayarlarda 65 işlemci 75 ekran kartı max gördüğüm
Soğutucunuz var mı? Varsa nedir? Macununuz nedir?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
İmzada belirtmiş, 360'lık sıvı soğutma kullanıyormuş.
Bütçem var sorun değil.
Kasayı değişmek istemiyorum gerçekten gösterişli geliyor zaten kasanın da amacı bu gayem kasayı soğutabilmek şu anda..
Bütçeniz varsa indirimlerden 360'lık güzel bir soğutucu alırsınız.
Sonrasında kasanın yanlış yöne bakan fanları varsa düzeltir, verimli bir sirkülasyon yaratırsınız.
Böylece ısınma sorunlarınız çözülmüş olur. Zaten diğer üyelerin de belirttiği gibi, o kasaya sıvı soğutma takmak daha etkili.

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger

Sonrasında kasanın yanlış yöne bakan fanları varsa düzeltir, verimli bir sirkülasyon yaratırsınız.
Böylece ısınma sorunlarınız çözülmüş olur. Zaten diğer üyelerin de belirttiği gibi, o kasaya sıvı soğutma takmak daha etkili.
Hocam sizlere şimdi bir resim ekleyeceğim, kasanın fanlarının yönünü kontrol eder misiniz?
Ben doğru olduğunu düşünüyorum.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hocam sizlere şimdi bir resim ekleyeceğim, kasanın fanlarının yönünü kontrol eder misiniz?
Ben doğru olduğunu düşünüyorum.
Min. 3 fanı kasanın içine hava alacak şekilde konumlandıracaksınız. (Alt taraf uygundur.)
İşlemci için de 360'lık sıvı soğutma takıp, havayı dışarı verecek şekilde montajlayacaksınız. (Üst taraf uygundur.)
Bana göre olması gereken minimum kurulum bu.

Dilerseniz ekstra fanlar ile içeri ve dışarıya hava verecek şekilde takviyeler yapılabilir.
Sonuçta o kasaya 9 tane 12'lik + 4 tane 8'lik fan takılabiliyor.

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger

Belirttiğim gibi, alt fanları bugün dışarıdan içeri hava üfleyecek şekilde çevirdim, egzoz şekildeydi.
Üstteki bu 2 siyah HYPER fan da egzoz konumunda şu an içeride hava sirkülasyonu sağlayabildiğimi düşünüyorum çünkü bağlantı yeri sıcaklığı 103 derecelerden 73-75 civarına indi Cyberpunkta ekran kartımın, hatta düşünüyorum ki sıvı soğutma takarsam sıcaklık düşeceği için muhtemelen o daha da fazla düşecektir.

Min. 3 fanı kasanın içine hava alacak şekilde konumlandıracaksınız. (Alt taraf uygundur.)
İşlemci için de 360'lık sıvı soğutma takıp, havayı dışarı verecek şekilde montajlayacaksınız. (Üst taraf uygundur.)
Bana göre olması gereken minimum kurulum bu.

Dilerseniz ekstra fanlar ile içeri ve dışarıya hava verecek şekilde takviyeler yapılabilir.
Sonuçta o kasaya 9 tane 12'lik + 4 tane 8'lik fan takılabiliyor.
Bana lütfen bir 360lık sıvı soğutma önerebilir misiniz?

Ekler

• WhatsApp Image 2022-09-16 at 02.02.47.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-16 at 02.02.47.jpeg
    146.3 KB · Hit: 30
  • WhatsApp Image 2022-09-16 at 02.02.46.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-16 at 02.02.46.jpeg
    88.2 KB · Hit: 30

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bana lütfen bir 360lık sıvı soğutma önerebilir misiniz?
Siz bütçenizi belirtin. Ben bu arkadaşı etiketleyeyim. @Ckribrahim
Çünkü ben son dönemdeki piyasayı yakından takip etmediğim için, eğer bütçeniz 2.000 TL ise 2.000 TL'lik ürün önerebilirim.
Ama kendisi indirimleri yakından takip ettiği için, belki 2.700 TL'lik ürün, indirim görmüştür vs. daha farklı önerisi olabilir.

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger
Siz bütçenizi belirtin. Ben bu arkadaşı etiketleyeyim. @Ckribrahim
Çünkü ben son dönemdeki piyasayı yakından takip etmediğim için, eğer bütçeniz 2.000 TL ise 2.000 TL'lik ürün önerebilirim.
Ama kendisi indirimleri yakından takip ettiği için, belki 2.700 TL'lik ürün, indirim görmüştür vs. daha farklı önerisi olabilir.
Ben 3K'ya kadar ayırabilirim sıvı soğutmaya şu anda %10 üstüne çıkabilirim bu bütçeninde yani anlayacağınız 3.300 TL bandında oynarım..

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,938
İsim
Hacı
Kasa havalandırması çok kötü bence kasayı değişmeli.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Belirttiğim gibi, alt fanları bugün dışarıdan içeri hava üfleyecek şekilde çevirdim, egzoz şekildeydi.
Üstteki bu 2 siyah HYPER fan da egzoz konumunda şu an içeride hava sirkülasyonu sağlayabildiğimi düşünüyorum çünkü bağlantı yeri sıcaklığı 103 derecelerden 73-75 civarına indi Cyberpunkta ekran kartımın, hatta düşünüyorum ki sıvı soğutma takarsam sıcaklık düşeceği için muhtemelen o daha da fazla düşecektir.
Bu kuruluma alternatif şeyler de denenebilir (üstteki 3 fan da içeri hava verir, 2 fan yan taraftan üfler vs. vs.)
Ama şu an için çok hayati değişiklikler sağlamayacaktır. Çünkü her şekilde işlemci soğutucusu yetersiz kalacaktır.
Ben 3K'ya kadar ayırabilirim sıvı soğutmaya şu anda %10 üstüne çıkabilirim bu bütçeninde yani anlayacağınız 3.300 TL bandında oynarım..
Bu akşam (Cuma akşamı) Gaming Gecesi indirimleri oluyor. Oraya bir bakarız.
Alternatif olarak başka modellerden öneriler de gelirse seçenekleri belirleriz.
Sonuç olarak hafta bitmeden bütçenize uygun bir model belirlemiş oluruz.
Tahminen hafta içi ürün gelir, kurulumu yaparsınız ve sorununuz tamamen çözülmüş olur.

Top Bottom