Neler Yeni

Gigabyte B450M S2H BIOS nasıl güncellenir?

JerckZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alihan Günel
Steam
steamcommunity.com/id/jerckz
Merhabalar, anakartım Gigabyte B450M S2H (rev. 1.0) bilgisayarı aldığımdan beri bios güncellemesi yapmamıştım, bugün biraz bakiyim dedim ve bios sürümü F1 olarak gözüküyor. Sitede son sürüm F51e olarak gözüküyor bunu nasıl güncelleyebilirim. Hangi sürümleri tek tek yüklemem lazım. F51e yi hiç önceki sürümleri yüklemeye çalışmadan deneyince olmadığını farkettim. Önceki sürümleri yüklemek gerek sanırım ama hangilerini yükleyeceğimi bilemedim. Yardım ederseniz sevinirim.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Evet hiç uğraşmadım aldığımdan beri :)
Direkt fabrikadan mı aldın hocam ilk sürüm o sürüm :D. BIOS güncelleyecekseniz direkt olarak F51e sürümüne güncellemeyin, ilk olarak F32 sürümüne güncelliyorsunuz, sonrasında F51e sürümüne güncelleyebilirsiniz.

JerckZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alihan Günel
Steam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direkt fabrikadan mı aldın hocam ilk sürüm o sürüm :D. BIOS güncelleyecekseniz direkt olarak F51e sürümüne güncellemeyin, ilk olarak F32 sürümüne güncelliyorsunuz, sonrasında F51e sürümüne güncelleyebilirsiniz.
:D Nedendir bilmiyorum ama hiç bakmadım bile bios güncellemesine o kadar da video izlemiştim pc ilk alınca ne yapmalıyız diye, yanlış şeyler yapmamak için. Cevabınız için teşekkürler :)

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
:D Nedendir bilmiyorum ama hiç bakmadım bile bios güncellemesine o kadar da video izlemiştim PC ilk alınca ne yapmalıyız diye, yanlış şeyler yapmamak için. Cevabınız için teşekkürler :)
Eyvallah. Yalnız dediğim şeyi bir daha tekrar etmek istiyorum çünkü önemli. Gigabyte'ın da kendi sitesinde öyle yazıyor, ilk olarak F32 sürümüne, sonra en yüksek sürüme güncelleyin.

JerckZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alihan Günel
Steam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyvallah. Yalnız dediğim şeyi bir daha tekrar etmek istiyorum çünkü önemli. Gigabyte'ın da kendi sitesinde öyle yazıyor, ilk olarak F32 sürümüne, sonra en yüksek sürüme güncelleyin.
Teşekkürler dediğiniz gibi yaptım :)

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Neden ilk F32'e güncellemek lazım?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Neden ilk F32'e güncellemek lazım?
Sitesinde öyle yazıyor. Neden öyle olmasına gerekiyor ona gelirsek, F32 sürümünün sürüm notunda "Q-Flash compatibility" yazıyor, bence bu yüzden. Direkt olarak F51e'ye güncellenirse Q-Flash bi' wtf olur herhalde. Tabii net değil bu söylediğim, ama ben bu yüzden olduğunu düşünüyorum.

Arda54_TR

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,347
İsim
Arda Barınır
Merhabalar, anakartım Gigabyte B450M S2H (rev. 1.0) bilgisayarı aldığımdan beri bios güncellemesi yapmamıştım, bugün biraz bakiyim dedim ve bios sürümü F1 olarak gözüküyor. Sitede son sürüm F51e olarak gözüküyor bunu nasıl güncelleyebilirim. Hangi sürümleri tek tek yüklemem lazım. F51e yi hiç önceki sürümleri yüklemeye çalışmadan deneyince olmadığını farkettim. Önceki sürümleri yüklemek gerek sanırım ama hangilerini yükleyeceğimi bilemedim. Yardım ederseniz sevinirim.
flash belleğini fat32 şeklinde biçimlendir sonra f51 i indir rar dan çıkart ardından içinde ki b450ms2hf51 e dosyasını flasha at ardınan sistemi yeniden başlatırken end tuşuna bas ekran gelicek bios updateyi seç başlat hiçbirşey elleme kendisi yapıp pc yi açacak

JerckZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alihan Günel
Steam
flash belleğini fat32 şeklinde biçimlendir sonra f51 i indir rar dan çıkart ardından içinde ki b450ms2hf51 e dosyasını flasha at ardınan sistemi yeniden başlatırken end tuşuna bas ekran gelicek bios updateyi seç başlat hiçbirşey elleme kendisi yapıp PC yi açacak
Bende aynı o şekilde yaptım, cevabınız için teşekkürler :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,833
Üyeler
156,528
Son üye
apoow
Top Bottom