Neler Yeni

Yardım Gigabyte b650m D3sh anakarta sıvı soğutma bağlama

Etobaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
845
İsim
Ertuğrul
Merhabalar başlıktaki anakarta sahibim. Maalesef pompa fanı için ayriyeten soket yok. 1 adet CPU fan var ve pompa fanıni buraya takınca radyatör fanlarını sys fana takmam gerekiyor. Bu şekilde de fanlar sıcaklığa orantılı devir arttırmıyor. Tam olarak ne yapacağım şaşırdım. Çoklayıcı olsa hepsini CPU fana takacağım 😂

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Pompayı CPU_FAN başlığına takın, radyatör fanlarını SYS_FAN başlıklarından birine takın. Gigabyte Control Center programına girip, her başlık için ayrı çalışma hızı ayarlayın. Ben şahsen böyle kullanıyorum ve bir eksisini görmedim. CPU_FAN başlığında her zaman 100% hızda çalışacak şekilde pompa bağlı. CPU sıcaklığına göre de radyatör fanlarının hızını SYS_FAN başlığından yüzdelik olarak ayarladım.

Etobaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
845
İsim
Ertuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pompayı CPU_FAN başlığına takın, radyatör fanlarını SYS_FAN başlıklarından birine takın. Gigabyte Control Center programına girip, her başlık için ayrı çalışma hızı ayarlayın. Ben şahsen böyle kullanıyorum ve bir eksisini görmedim. CPU_FAN başlığında her zaman 100% hızda çalışacak şekilde pompa bağlı. CPU sıcaklığına göre de radyatör fanlarının hızını SYS_FAN başlığından yüzdelik olarak ayarladım.
Dediğiniz programı hiç kullanmadım bakacağım teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki pompa fanıni sys fana bağlayıp hızını sona çeksem aynı şey olmaz mı ? Resimde görülüyor. Pampayi sys ye taktım hızını da full speed yaptım. Bilemedim nasıl olur

Ekler

• IMG_20240522_215103.jpg
    IMG_20240522_215103.jpg
    3.8 MB · Hit: 12

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Dediğiniz programı hiç kullanmadım bakacağım teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki pompa fanıni sys fana bağlayıp hızını sona çeksem aynı şey olmaz mı ? Resimde görülüyor. Pampayi sys ye taktım hızını da full speed yaptım. Bilemedim nasıl olur
Olur hocam aynı şey. Yapabilirsiniz. Bahsettiğim program Gigabyte'ın kendi programı. Sitesinde bulabilirsiniz.

Top Bottom