Neler Yeni

Gigabyte G24F-2 165Hz (180Hz OC) ekranda aniden belirip giden kırmızı çizgiler

rivengf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
eray özkan
1 hafta önce almış olduğum bilgisayarım ve monitörümü sorunsuz kullanırken birden ekranımda resimde görüldügü gibi kırmızı çizgiler belirmeye başladı. Bazen siyah oluyor.
https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx4060-oyun-bilgisayari-p-35895 sistemim bu.

Sadece işlemciyi R5 5600 ile yükselttim. HDMI kablosu ile bağlıyorum. Bu şekilde 3 5 saniye görünüp kayboluyor. Oynadığım oyunlarda şu ana kadar asla cıkmadı sadece masaüstünde video izlerken falan.
Güncelleme: screenshot aldığım zaman bu görüntü yoktu aldığım görüntüde.

Ekler

• monitor.png
    monitor.png
    562.2 KB · Hit: 69

SEmrey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Emre
Ekran kartını en son sürüme güncelle, başka deneyebileceğin cihaz varsa dene, HDMİ kablonda sorun olabilir ekran kartın veya monitörün HDMİ çıkışında sorun olabilir, eğer sorun HDMİ çıkışında filanda Display kablosu ile çözersin

Chapin

80+ Silver
1 hafta önce almış olduğum bilgisayarım ve monitörümü sorunsuz kullanırken birden ekranımda resimde görüldügü gibi kırmızı çizgiler belirmeye başladı. Bazen siyah oluyor.
https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx4060-oyun-bilgisayari-p-35895 sistemim bu.

Sadece işlemciyi R5 5600 ile yükselttim. HDMI kablosu ile bağlıyorum. Bu şekilde 3 5 saniye görünüp kayboluyor. Oynadığım oyunlarda şu ana kadar asla cıkmadı sadece masaüstünde video izlerken falan.
Güncelleme: screenshot aldığım zaman bu görüntü yoktu aldığım görüntüde.
DDU yapıp eski sürüm driver ilə dener misiniz?

rivengf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
eray özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sorunum 180hz e aldıgım zaman çoğalıyor 165hz ve 144 hz de çok nadir ve resimde gösterdiğim gibi çizgi gelmiyor farklı bir (monitörde denedim 60hz) 2 saat bir sorun olmadı elimde başka kablo yok dp alıp deneyecegim dün ekran kartı sürücüsünü silip tekrar güncelledim dediğim gibi 165 ve 144 de pek sorun yok ama 180hz de göze batıyor oyunlarda hala bir görüntü problemim yok.

Top Bottom