Neler Yeni

Gigabyte G27FC - ASUS TUF VG279Q1A ve ASUS TUF VG27VQ Arasında Kaldım Yardımcı Olabilir Misiniz

Daixan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Joel Embiid
Gençler merhaba. Bu aralar monitör alacağım o yüzden araştırma yapıyorum ve bu forumu bu sırada buldum. Bir soru sormak istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum. Olay şu ki 3 adet monitör arasında kaldım
öncelikle 27'' bir monitör bakıyorum ve bu konuda kararlıyım yani 1080p 27'' olmaz gibi şeyler yazılmıştı bazı yerlerde ancak ben kendim gidip denedim ve beni rahatsız etmedi. Ancak fiyat da maksimum 2100 TL ye kadar çıkabileceğim bu nedenle bu fiyata alabileceğim en iyi özellikleri almak istiyorum ve Gamepower, Gamebooster gibi markaları almak istemiyorum açıkçası. Bu koşullar altında 3 adet monitör buldum ancak size de danışmak istedim. Monitörler şu şekilde :

1-) Gigabyte G27FC : Gigabyte 27" G27FC 1ms 165hz HDMI,DisplayPort FreeSync G-Sync Curved Gaming Monitör fiyatı (sinerji.gen.tr)
2-) ASUS TUF VG27VQ : Asus TUF Gaming VG27VQ 27" 165Hz 1ms (HDMI+Display+DVI-D) Fiyatı (hepsiburada.com)
3-) ASUS TUF VG279Q1A : Asus TUF Gaming VG279Q1A 27'' 1ms 165HZ Full HD AMD FreeSync Premium IPS Oyuncu Monitörü (qp.com.tr)

Şöyle ki, Gigabyte olan hakkında pek bir fikrim yok ancak 165hz, 1ms ve 27'' olması benim için yeterli ayrıca Gigabyte iyi bir marka diye biliyorum. Ayrıca hoparlörü de varmış. Ve VA Panel.
2. sırada olan VG27VQ için de aşağı yukarı aynı şeyler geçerli markası güzel, 165hz ve gerçek 1ms ayrıca oyun için shadow boost gibi güzel teknolojileri varmış ve VA panel
Ancak asıl kafamı karıştıran 3. sıradaki VG279Q1A çünkü anladığım kadarıyla diğer iki monitörden de daha iyi ve akakce'den baktığımda en düşük 2300 TL gözüküyor. Daha üstün dememin sebebi hem fiyatı
normalde çok yüksek hem de IPS panel olması. Daha önceden QP bilişim'den bir şey satın almadım ama okuduğum kadarıyla güvenilir bir siteymiş. Durumum bu şekilde bu 3 monitör arasından hangisi daha mantıklı olur? Fikirlerinizi belirtirseniz ve özellikle bunlardan birini kullanıyorsanız tecrübelerinizi aktarırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,009
Üyeler
140,588
Son üye
Çiftçi
Top Bottom