Neler Yeni

Yardım Gigabyte G41M Combo anakartıma uygun işlemciye ihtiyacım var

MAKFEDAS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Muharrem-Aybaş
Anakartım başlıkta belirttiğim gibi Gigabyte'ın G41M Combo modeli 775 pin bir anakart. Ekran kartım ASUS'un tek fanlı GT640 modeli. RAM'lerim 2x4 şeklinde 1600MHz DDR3 CL17 G.Skill Ripjaws RAM'ler. Halihazırda kullandığım işlemci Intel E2140 1.60GHz. LoL gibi oyunlarda bile aşırı düşük FPS alıyorum BIOS'a baktığımda işlemciden dolayı (sanırım) RAM'lerimi DDR2 400MHz'den daha yüksek bir değerde çalıştıramadığımı gördüm. Buradan ekran kartımıda yeterli besleyemediği kanısına vardım çünkü internette aynı ekran kartı ve Ram'leri kullanan insanlar benden yüksek FPS değerleri alıyordu. Sonuç olarak İşlemcimi yükseltme kararı aldım gözüme ikinci elden Intel Q8400 bir işlemci kestirdim. Anakartım ile uyumlu mudur? RAM'lerimi ve ekran kartımı tam güçte kullanmama olanak verir mi? Son olarak elimde soğutucu bulunmadığı için bu işlemciye bir de soğutucu almam gerek. Tavsiyelere açığım ekran kartımı yükseltmeyeceğim için overclock yapma gereği duyacağımı sanmıyorum ama stock fan almakta istemiyorum şahsen. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler^^
Not: Bütçe belirtmedim çünkü alacağım işlemciye yeni ekran kartı takmayacağım sadece gt640'ı beslesin ve elimdeki ddr3 1600mhz ramleri mümkün olduğunca tam performansına yakın çalıştırmama yardımcı olsun yeterli

Top Bottom