Neler Yeni

Yardım GIGABYTE H610M H V2 anakartıma 2. M2 ssd'yi takabilir miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kerem Sınıksaran
Arkadaşlar pc toplarken seçtiğim m2 ssd yi 1 tb sanıp farketmeden 500 gb aldım şu anda da yetmemeye başladı, bir kaç ay önce bir sitede bu anakart modelinin 2. bir m2 ssd yuvası olmadığını okudum şimdi ise epeye baktım epey 2. M2 yuvası var diyor var mı yok mu varsa m2 / sata bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Birde eğer yuva yoksa diye bir arkadaşım anakartının ssd yuvaları dolu olduğu için 1tb harici hard disk aldığını ve hep kasasına bağlı kaldığını ve sorun olmadığını söyledi istersen sen de öyle yap dedi 2. M2 yuvası yoksa bunu yapmayı düşünüyorum sağlıklı olur mu? Şimdiden teşekkür ederim 😊

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
957
İsim
Eymen Gürel
Tek M2 bağlantısı var. Sata almak mantıklı heö dahs uygun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kerem Sınıksaran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakartında 1 tane m2 4 tane sata slotu var istersen x1 slotuna dönüştürücü alıp m2 ssdyi öyle kullanabilirsin.
Hocam m2 dönüştürücü sağlıklı olur mu?Eğer sata alırsam program,pc açılmalarında yavaşlama olur mu? Anakart konusunda biraz bilgisizim rahatsız ettiğim için şimdiden özür dilerim 😅

eren28tr

80+ Gold
Hocam m2 dönüştürücü sağlıklı olur mu?Eğer sata alırsam program,pc açılmalarında yavaşlama olur mu? Anakart konusunda biraz bilgisizim rahatsız ettiğim için şimdiden özür dilerim 😅
çalışır sorun olmaz sata ssd hızıda iyidir ama x1 slotuna takarsan 1000 mb hız alırsın.

dr.luciano

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Dr Luciano
pcie/m.2 dönüştürücü alıp m2 ssd takarak kullananlar, ara kopmalar yaşadığından bahsetmiş. bence en sağlıklısı sata ssd alıp bağlamak...

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kerem Sınıksaran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çalışır sorun olmaz sata ssd hızıda iyidir ama x1 slotuna takarsan 1000 mb hız alırsın.
Yüksek hız almam için x2=2000mb ,x3=3000 gibi yapmam lazım anladığım kadarıyla o da masraflı ve gereksiz fazla hafıza olur şuanda m2 ler min. 3500 mb okuma/yazma değerleri varken sata alıp 1000 mb görmek yerine dediğiniz gibi dönüştürücü almak daha mantıklı geliyor.Siz ne tercih ederdiniz dönüştürücü konusunda biraz korkuyorum bios a sorun yaratabilir mi diye?
Mesaj otomatik birleştirildi:

pcie/m.2 dönüştürücü alıp m2 ssd takarak kullananlar, ara kopmalar yaşadığından bahsetmiş. bence en sağlıklısı sata ssd alıp bağlamak...
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim

eren28tr

80+ Gold
Yüksek hız almam için x2=2000mb ,x3=3000 gibi yapmam lazım anladığım kadarıyla o da masraflı ve gereksiz fazla hafıza olur şuanda m2 ler min. 3500 mb okuma/yazma değerleri varken sata alıp 1000 mb görmek yerine dediğiniz gibi dönüştürücü almak daha mantıklı geliyor.Siz ne tercih ederdiniz dönüştürücü konusunda biraz korkuyorum bios a sorun yaratabilir mi diye?
Yani alıp sorun yaşayan görmedim sorun olacağını sanmıyorum slota sığarsa alabilirsin.

dr.luciano

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Dr Luciano
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim
rica ederim. hayırlısı olsun inşallah...

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kerem Sınıksaran
rica ederim. hayırlısı olsun inşallah...
Hocam biraz önce baktım sata ssd lerin max 560-530 mb okuma/yazma değerleri var sataya yüklü oyunların açılması geç olmaz mı?Çünkü şuan kullandığım m2 ssd 7000/4700 okuma yazmaya sahip.Düşündüğüm diğer seçenek ise sata ile hiç uğraşmadan 500 lük m2 yi formatlayıp satayım 1tb alayım oyunları tekrardan kurayım max 2-3 gün alır ne dersiniz

dr.luciano

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Dr Luciano
Hocam biraz önce baktım sata ssd lerin max 560-530 mb okuma/yazma değerleri var sataya yüklü oyunların açılması geç olmaz mı?Çünkü şuan kullandığım m2 ssd 7000/4700 okuma yazmaya sahip.Düşündüğüm diğer seçenek ise sata ile hiç uğraşmadan 500 lük m2 yi formatlayıp satayım 1tb alayım oyunları tekrardan kurayım max 2-3 gün alır ne dersiniz
500gb lik m2 yi satıp 1tb ssd almanız tabi daha güzel olur...

Top Bottom