Neler Yeni

Göğüste kas ağrısı olur mu ? (Ciddi cevap verirseniz sevinirim)

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
Arkadaşlar ilk defa bu kadar ciddi bir konu açtım herkes fikrini belirtirse sevinirim.

2-3 gün önce ev de top oynuyordum 1 dk normal oynadım 1 dk hiç durmadan kendimi zorlayarak oynadım yani toplam 2 dk oynadım, sonra kalbim çok hızlı atıyordu, derin nefes alıp verdim halsizleştim, oturdum 40-50 saniye de tekrar toparlandım, ama aklımda acaba kalbim sıkıştı kötü mü oldum acaba kalp krizi mi geçircektim diye korktum, aklımda kaldı acaba sabah kalbimi zorladım akşam bir şey olur mu diye korktum 4-5 saat sonra nefes açlığı başladı sanki yeteri kadar nefes alamıyorum daha fazla almak istiyorum sonra o gece hafif göğüsüm sızladı sabah oldu uyandım o gün gene yeteri kadar nefes alamadığımı hissettim o akşam göğüsümde bi rahatsızlık var gibi hisetim ama yine yatım uyudum gece çok rahat uyudum sabah oldu uyandım akşam üstü Acile gittim EKG, Kalp Ultrasyonu ve Ciğer filmine girdim her şey temiz çıktı, doktor keşke o zaman gelseydin dedi ama ben o zaman iyiydim zaten 40-50 saniye de toparlandım ama aklımda acaba sonra kalp krizi geçirirmiyim diye korktum 4-5 saat sonra kötü oldum şuan yine nefes açlığı ve göğüsüme bazen çok hafif bir şey batar gibi oluyor ama çok hafif sizce psikolojik bir şey olabilirmi böyle bir şey yaşayan oldumu daha önce ?

1- Kalbime bir şey olsa o zaman olmaz mıydı acaba 3-4 gün sonra o gün kalbimi zorladım diye bir şey olur mu ?

2- Acaba psikolojik olarak nefes açlığı hisetiğim için sürekli derin nefes alıp verdim o yüzden göğüsümde kas ağrısı oluşurmu ?

şahin doğan

80+ Platinum
Tamamen psikolojik gibi.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Hastanede her şey normal çıkmış. Psikolojik olduğunu düşünüyorum. Biraz kafa dağıtın dinlenin. Devam ederse tekrar görünürsünüz.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Ailende kalp rahatsızlığı olan var mı? Acil'le olacak iş değil, kardiyoloji muayenesinden geçmen lazım. Yok efor testi yok ritm holter cihazı bir sürü tanı yöntemi kullanılıyor orada, bunlardan da bir şey çıkmazsa psikolojiktir.

TahinPekmez

80+ Silver
senin başına gelen halı sahada herkesin başına gelir. ısınma hareketleri yapmadan yüksek efora bağlı ani reflex hamlelerin kas kasılmasına sebep olur. hatta bu gibi durumlarda halı saha da kalp krizi geçirenler bile oluyor haberlerde görüyoruz. kas gevşetici iç.

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
senin başına gelen halı sahada herkesin başına gelir. ısınma hareketleri yapmadan yüksek efora bağlı ani reflex hamlelerin kas kasılmasına sebep olur. hatta bu gibi durumlarda halı saha da kalp krizi geçirenler bile oluyor haberlerde görüyoruz. kas gevşetici iç.
2-3 gün geçti daha bir şey olur mu ki ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamen psikolojik gibi.
Unutunca gidiyor zaten hatırlayınca şikayetlerim artıyor

Ailende kalp rahatsızlığı olan var mı? Acil'le olacak iş değil, kardiyoloji muayenesinden geçmen lazım. Yok efor testi yok ritm holter cihazı bir sürü tanı yöntemi kullanılıyor orada, bunlardan da bir şey çıkmazsa psikolojiktir.
Aynen doktor da dedi bütün muayeneleri yapamadık diye, dedem anni kalp krizinden giti

L7vely

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Yamaç Ulus
2-3 gün geçti daha bir şey olur mu ki ?

Unutunca gidiyor zaten hatırlayınca şikayetlerim artıyor

Aynen doktor da dedi bütün muayeneleri yapamadık diye, dedem anni kalp krizinden giti
Panik ataktan kaynaklı çok uzun bir süre özelilkle geceleri çok fazla göğüs ağrısı çektim
Doçent bir tanıdık çocuk kardiyolojisi doktorum vardı ona gittiğimde bütün tetkiklerim düzgün çıktı yani psikoloji çok fazla şeyi etkiliyor hocam kafanıza fazla takmayın

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
Psikolojik gibi gözüküyor kardeşim geçen benimde kalbim sıkıştı bir an ben de aha gidiyoruz dedim ama yaşamaya devam ediyoruz
MSÜ'de de sağlıkta baktılar ondan önce de kontrole gitmiştim kalp için bir şey çıkmadı sen de de bir şey çıkmadıysa bu bir şey olmadığına alamettir.

Sanıyorum ki kalp dakikalık hasta olup iyileşemez :)

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psikolojik gibi gözüküyor kardeşim geçen benimde kalbim sıkıştı bir an ben de aha gidiyoruz dedim ama yaşamaya devam ediyoruz
MSÜ'de de sağlıkta baktılar ondan önce de kontrole gitmiştim kalp için bir şey çıkmadı sen de de bir şey çıkmadıysa bu bir şey olmadığına alamettir.

Sanıyorum ki kalp dakikalık hasta olup iyileşemez :)
2-3 yıl önce sağlıklı kalbin var dediler gene EKG, Ultrasyon falan çektiler

Panik ataktan kaynaklı çok uzun bir süre özelilkle geceleri çok fazla göğüs ağrısı çektim
Doçent bir tanıdık çocuk kardiyolojisi doktorum vardı ona gittiğimde bütün tetkiklerim düzgün çıktı yani psikoloji çok fazla şeyi etkiliyor hocam kafanıza fazla takmayın
2 yıl panik atağım vardı 1 yıl ilaç kullandım falan düzeldi

Bakın mesela duşta bir şeyim yoktu bir şey düşünüyordum burda sizle konuşurken yine kötü olur gibi oldum göğüsüm ile midemin arasında baskı var gibi hissediyorum daha fazla nefes alma isteği duyorum bu his ara sıra yine gelirdi giderdi ama 1-2 saate

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
Bende de çarpıntı oldu geçti, gitmek istersen başka bir doktora tekrar git ama bir şey olduğunu sanmam, olsa muhakkak çıkar diye düşünüyorum, çünkü bir sorun saatler içerisinde geçmez, grip bile günler içerisinde geçiyor.
Ama tabi biz mantıkla konuşuyoruz ilmi yanını bilmeyiz

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
Bende de çarpıntı oldu geçti, gitmek istersen başka bir doktora tekrar git ama bir şey olduğunu sanmam, olsa muhakkak çıkar diye düşünüyorum, çünkü bir sorun saatler içerisinde geçmez, grip bile günler içerisinde geçiyor.
Ama tabi biz mantıkla konuşuyoruz ilmi yanını bilmeyiz
Aynen gidicem yine bi kardiyoloji uzmanına ama ben de zannetmiyorum bir şey çıkacağını gerçi zannetmiyorumdan öte öyle umuyorum şu gencecik yaşımızda ne kalbi

L7vely

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Yamaç Ulus

2 yıl panik atağım vardı 1 yıl ilaç kullandım falan düzeldi

Bakın mesela duşta bir şeyim yoktu bir şey düşünüyordum burda sizle konuşurken yine kötü olur gibi oldum göğüsüm ile midemin arasında baskı var gibi hissediyorum daha fazla nefes alma isteği duyorum bu his ara sıra yine gelirdi giderdi ama 1-2 saate
Panik atak hocam sizin ki başka bir şey değil içiniz rahat olsun yaşayan biri olarak söylüyorum
Ambulans çağırdım 2 kez

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
Panik atak hocam sizin ki başka bir şey değil içiniz rahat olsun yaşayan biri olarak söylüyorum
Ambulans çağırdım 2 kez
Ben de hastaneye gitim acil 2-3 kez gene EKG çekip kalbinde bir şey yok diyip gönderdiler

Top Bottom