Neler Yeni

Android Google hesabında linux bilgisayar ile oturum açılmış.

saitbirol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sait Birol
Sevgili dostlar, 1 ay önce telefonum çalındı ve içindeki tüm bilgilere erisilerek bankadan dolandırıcılık yapıldı. Gerekli hukuki ve fiziksel tedbirleri almakla birlikte bir konuya açıklık getirememek beni tedirgin ediyor. Bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
Yeni telefon ve yenilenen Sim kartım ile google hesabıma ulaşıp sifrelerimi yeniledim ancak google hesabına bağlanan cihazlar bölümünde telefon ve tabletin hariç linux bilgisayar ile de bağlantı kurulduğunu farkettim. Sorun şu ki bu bağlantıyı oturumu kapat ile kapatmama rağmen zaman zaman oturumu açık olarak görmekten tedirgin olup devamlı kontrol etmek zorunda kalıyorum ve bu linux bilgisayar adlı cihazın oturumunu kapatıyorum.
Şüpheli gözüken bu duruma anlam veremiyorum. Sonuçta google hesap şifrelerim ve tüm güvenlik adımları yenilenmiştir. oturumu sonlandırdığım bir cihaz nasıl olur da benim cihazlarım harici oturum açabilir.
Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucu ulaştığım bilgiler nedeniyle konuyu android yazılım bölümünden açtım. şöyle ki. bu konudan endişe duyan bir kişinin yazısına cevaben android yazılımın bir sonucu olarak tablet kullananlarda bu linux bilgisayar cihazının gözüktüğünü sistemsel bir durum olduğunu yazmışlar. Gerçekten de benim google hesabında 3 tane linux bilgisayar oturumu açılmış ve benim tarafımdan sonlandrılmış. bunlardan ilki benim tableti satın aldığım tarih etkinlik başlangıç tarihi olarak gözükünce bu hususun doğruluğuna ikna olmak istiyorum ama diğer bir bağlantı dolandırıcılık sonrası hesabımı tekrar açtığımda zaman zaman oturum açık gözüküyor ve tarafımdan kapatılıyor. En son 24 mayısta kapatmışım oturumu. görüntüleri ektedirç
soruma gelince ben farkında olmadan tabletten google hesabıma girdiğimde bir şeyi tetikliyor ve linux bilgisaar oturumu açık gözüküyor olabilir mi yoksa hala dolandırıcılar tarafından takip mi ediliyorum.
soruma mantıklı bir cevap bulma ümidiyle saygılar ..

IMG-20240531-WA0011.jpgIMG-20240531-WA0010.jpgIMG-20240531-WA0012.jpg

• Beğen
Reaksiyonlar: buff
Top Bottom