Neler Yeni

Mavi Ekran GPU Driver güncelleme sonrası art arda gelen mavi ekran hataları

BeKo'O

80+ Silver
İnceleyebilir misiniz? Oyunlara giremiyorum, atıyor. NVIDIA hızlı kurulum driver Update tamamlandıktan sonra oldu.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

No component store corruption detected.The operation completed successfully.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Error: 0x800f081f

The source files could not be found.
Use the "Source" option to specify the location of the files that are required to restore the feature. For more information on specifying a source location, see Configure a Windows Repair Source.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

SFC /Scannow

Beginning verification phase of system scan.Verification 100% complete.Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them.For online repairs, details are included in the CBS log file located atwindir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offlinerepairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Bu hataları aldım. Not: arkadaşın pc

EsdeathSama

80+ Bronze
@Emre Zengin

Mavi ekran incelemeyi çok detaylı olarak bilmiyorum ama driver kurulumundan sonra olduysa ddu ile sürücüleri kaldırıp temiz kurulum deneyebilirsin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,516
İsim
Emre Zengin
İnceleyebilir misiniz? Oyunlara giremiyorum, atıyor. NVIDIA hızlı kurulum driver Update tamamlandıktan sonra oldu.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

No component store corruption detected.The operation completed successfully.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Error: 0x800f081f

The source files could not be found.
Use the "Source" option to specify the location of the files that are required to restore the feature. For more information on specifying a source location, see Configure a Windows Repair Source.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

SFC /Scannow

Beginning verification phase of system scan.Verification 100% complete.Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them.For online repairs, details are included in the CBS log file located atwindir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offlinerepairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Bu hataları aldım. Not: arkadaşın pc
Ekran kartı sürücünü bu dediğim şekilde kaldırıp kur bakalım hocam:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/227377/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

- Valorant Vanguardı da kaldırıp kur.
- Corsair'ında uygulamasını kaldırıp kur.
- Bluetooth adaptörün kaynaklı da sorun görünüyor. Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinde sol tarafta Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı Başlatı devre dışı bırak bakalım.

Top Bottom