Neler Yeni

gpu driverı için windows mu, adrenalin mi, after burner mi ?

Vitriol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Mehmet Esen
Merhabalar, junior bir sistemci olarak yıllardır merak ettiğim bir soruyu soracağım.

ekran kartım:

gpu.png

Şimdi fresh install yaptım, windows 10 pro x64 kurulu ve tüm güncelleştirmeler tamamlandı, bilgisayar şuan öylece duruyor.
-
aygıt yöneticisine baktığım zaman windows otomatik olarak bir driver yüklemiş gözüküyor. detayları:

devmgmt.png

şimdik, bu eski olduğu bariz ortada ancak ekran kartını çalıştırıyor sorunsuz şekilde.
-
ekran kartımın üreticisine giriyorum, 'Link'< modelim için driver indirmeye geliyorum bana msı after burner gösteriyor

msi.png

-
modelimin başında amd radeon olduğu için oraya gidiyorum 'Link'< driver bakayım diye:

amd.png

burda da adrenalin diyor.. bide bunların hepsinin sürümlerinin uyumluluk zımbırtıları falan var F F F

-
şimdi biz takıntılı olduğumuz için bunları üst üste alt alta koyup kuramıyoruz
bu arkadaşlarda hepsini çorba ediyor neyi nereye kuracağımızı karıştırıyorlar :D
evet artık soruma gelebilirim

Sizce Hangi Yol Daha Mantıklı ?
Ve
Siz Nasıl Yapıyorsunuz ?

teşekkürler iyi forumlar.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
msı afterburner driver değil

NespaY

80+ Silver
Merhabalar, junior bir sistemci olarak yıllardır merak ettiğim bir soruyu soracağım.

ekran kartım:

Alıntıyı görüntüle

Şimdi fresh install yaptım, windows 10 pro x64 kurulu ve tüm güncelleştirmeler tamamlandı, bilgisayar şuan öylece duruyor.
-
aygıt yöneticisine baktığım zaman windows otomatik olarak bir driver yüklemiş gözüküyor. detayları:

Alıntıyı görüntüle

şimdik, bu eski olduğu bariz ortada ancak ekran kartını çalıştırıyor sorunsuz şekilde.
-
ekran kartımın üreticisine giriyorum, 'Link'< modelim için driver indirmeye geliyorum bana msı after burner gösteriyor

Alıntıyı görüntüle
-
modelimin başında amd radeon olduğu için oraya gidiyorum 'Link'< driver bakayım diye:

Alıntıyı görüntüle

burda da adrenalin diyor.. bide bunların hepsinin sürümlerinin uyumluluk zımbırtıları falan var F F F

-
bu arkadaşlarda hepsini çorba ediyor neyi nereye kuracağımızı karıştırıyorlar :D

Ve
Siz Nasıl Yapıyorsunuz ?

MSI Afterburner isteğe bağlı bir GPU kontrol aracı, yüklemene gerek yok, AMD'nin sitesindeki ekran kartı sürücüsünü yüklediysen tamam bitti bu kadar.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,489
İsim
Emre Zengin

ekran kartım:

Alıntıyı görüntüle

-

Alıntıyı görüntüle

-

Alıntıyı görüntüle
-

Alıntıyı görüntüle

-

Ve
Siz Nasıl Yapıyorsunuz ?

Sadece 22.5.1 Recommended (WHQL) sürücüsünü kurman yeterli.

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Utility = Araç / Araçlar
Driver = Sürücü
Size lazım olan => Sürücü. Tavsiye edilen GPU çip üreticisinin yayınladığı sürücü.

Top Bottom