Neler Yeni

Gpu kullanımının anlık 0 olması

AliSargn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ali sargın
Arkadaşlar daha önce bi çok kez açtım bu konuyu fakat yeni bişeyler öğrendim sorun hakkında.
AMD ryzen 5 1600
RX 580 8 GB Asus
8 GB ddr4 3000 MHz ram
500w 80plus psu
B450m s2h anakart
500 GB HDD 120 GB ssd
Şimdi bilgisayar daha 2-3 aylık sadece HDD ve ssd eski ( HDD yaklaşık 10 senelik ssd 4-5 senelik)
Oyunlarda anlık gpu kullanımı 100 den 0 a düşüyor. Bilgisayara format atınca düzeliyor ve aradan biraz zaman geçince tekrar aynı oluyo. Sorunun HDD nin eski olduğundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Fakat önceki açtığım konularda bana oynadığı. Oyun için ram yetersiz dediler. Warzone minimum sistem gereksinimleri 8 GB ram zaten bana saçma geldi biraz. Ben para biriktirip ram alacaktım fakat eğer sorun %100 HDD kaynaklı ise HDD alacağım bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa geri dönüş yaparsa sevinirim.
Not:ram den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü PC ye format atınca oyuna giriyorum ultrada 0 sıkıntı ile oynuyorum. Aradan biraz geçince bu yaşadığım sorun tekrar ortaya çıkıyor. Bendekş HDD 500 GB ve acaba oyun oynarken okuma ve yazma da sıkıntımı yaşıyor diye düşündüm. Formattan önce 40 gb boş alan vardı. Şimdi format attım ve sadece warzoneyi yükledim içine bakalım tekrar olacakmı. Ama böyle bi sorun yaşayan varsa bi el atarsa sevinirim. Ekran kartı kaynaklı olmasından korkuyorum. Umuyorum değildir

COREXAR

80+ Silver
Başlığı daha açıklaycıı bir şey yaz

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Arkadaşlar daha önce bi çok kez açtım bu konuyu fakat yeni bişeyler öğrendim sorun hakkında.
AMD ryzen 5 1600
RX 580 8 GB Asus
8 GB ddr4 3000 MHz RAM
500w 80plus PSU
B450m s2h anakart
500 GB HDD 120 GB SSD
Şimdi bilgisayar daha 2-3 aylık sadece HDD ve SSD eski ( HDD yaklaşık 10 senelik SSD 4-5 senelik)
Oyunlarda anlık gpu kullanımı 100 den 0 a düşüyor. Bilgisayara format atınca düzeliyor ve aradan biraz zaman geçince tekrar aynı oluyo. Sorunun HDD nin eski olduğundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Fakat önceki açtığım konularda bana oynadığı. Oyun için RAM yetersiz dediler. Warzone minimum sistem gereksinimleri 8 GB RAM zaten bana saçma geldi biraz. Ben para biriktirip RAM alacaktım fakat eğer sorun %100 HDD kaynaklı ise HDD alacağım bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa geri dönüş yaparsa sevinirim.
Not:RAM den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü PC ye format atınca oyuna giriyorum ultrada 0 sıkıntı ile oynuyorum. Aradan biraz geçince bu yaşadığım sorun tekrar ortaya çıkıyor. Bendekş HDD 500 GB ve acaba oyun oynarken okuma ve yazma da sıkıntımı yaşıyor diye düşündüm. Formattan önce 40 gb boş alan vardı. Şimdi format attım ve sadece warzoneyi yükledim içine bakalım tekrar olacakmı. Ama böyle bi sorun yaşayan varsa bi el atarsa sevinirim. Ekran kartı kaynaklı olmasından korkuyorum. Umuyorum değildir
Harddisk ve ssdnin sağlık durumunu kontrol et eğer iyi durumda değillerse sorun ondan kaynaklı olabilir ancak sağlıklı ise sorun ramden kaynaklı olabilir çünkü warzone yüksek ayarlarda 11gb ram yiyebiliyor.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
HDD ve SSD'nin sağlık durumu nedir? Ayrıca bad sector var mı?
RAM'den kaynaklı değil büyük ihtimalle.

AliSargn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ali sargın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Harddisk ve ssdnin sağlık durumunu kontrol et eğer iyi durumda değillerse sorun ondan kaynaklı olabilir ancak sağlıklı ise sorun ramden kaynaklı olabilir çünkü warzone yüksek ayarlarda 11gb RAM yiyebiliyor.
Hocam bu takılma sorunu ortaya çıkınca full kısıyorum ayarları yine aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD ve SSD'nin sağlık durumu nedir? Ayrıca bad sector var mı?
RAM'den kaynaklı değil büyük ihtimalle.
Hocam bana sağlık durumlarını kontrol edebileceğim adam gibi bir program önerebilirmisin

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hocam bu takılma sorunu ortaya çıkınca full kısıyorum ayarları yine aynı

Hocam bana sağlık durumlarını kontrol edebileceğim adam gibi bir program önerebilirmisin
Sağlık durumu için CrystalDiskInfo
Bad sector için HD Tune'den bad sector bölümünden.

AliSargn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ali sargın
Bakıp geri dönüş yapacağım

Sağlık durumu için CrystalDiskInfo
Bad sector için HD Tune'den bad sector bölümünden.
Hocam ikisininde sağlık durumu iyi gözüküyor. Error scan de full yeşil

Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bakıp geri dönüş yapacağım

Hocam ikisininde sağlık durumu iyi gözüküyor. Error scan de full yeşil
Son olarak CrystalDiskMark ile hız sonuçlarını paylaşır mısın.

AliSargn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ali sargın
Hocam tam olarak nere yer alıyor fotoğraf çektim fakat site 3 MB destekliyo atamadım

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

AliSargn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ali sargın
Hızlı resim gibi bir siteye yükleyip buraya link atarsanız.
hocam tarama bitsin atacağım kusura bakamyın beklettim

hocam bu 10 senelik olan hdd nin sonuçları

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23.1 KB · Hit: 47

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
hocam tarama bitsin atacağım kusura bakamyın beklettim

hocam bu 10 senelik olan HDD nin sonuçları
HDD iyi durumda gözüküyor.
Neyden kaynaklandığına başka bir fikrim yok maleseef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
904,075
Üyeler
140,284
Son üye
Yusufkuzuu
Top Bottom