Neler Yeni

Gpu Oyuna Gi̇ri̇nce Ani̇den 95 Derece

bhkuzgun

80+
Merhaba arkadaşlar.Bende şuan Dell inspiron N5110 var.İçinde GT525M var.Bu kart aslında ısınmıyor ama MSİ Afterburner tarzı programlar ile oyuna girdiğim an GPU 95 derece ye çıkıyor ve 5-10 dk sonra 100 derece olarak pc kendini kapatıyor.Ama eminimki gerçekte ısısı 50-60 dereceyi geçmiyordur.Zaten pc kapanmadan önce oyundan çıktığım an yine sıcaklığı 60 derecelere aniden düşüyor.Sorun büyük ihtimal ile ısı sensörlerinde ve sanırım bunu çözmenin de tek yolu değişim.Size sorduğum ise bu 100 derece barajını kaldırmak mümkünmü???Zaten pc eski olduğu inin tamire para vermek istemiyorum

Shimaida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
galip
Dostum o laptop oyun için üretilen bir laptop değil. Soğutması da kullanım amacına göre tasarlanmış. Belliki ısınıyor ekran kartı soğutamıyor laptop kapanıyor.

bhkuzgun

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka pc ısınmıyor eminim.Sorun sensörlerde.Onları devre dışı bırakmak mümkünmü veya 100 derece barajını kaldırmak?

Shimaida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
galip
Kanka pc ısınmıyor eminim.Sorun sensörlerde.Onları devre dışı bırakmak mümkünmü veya 100 derece barajını kaldırmak?
Hangi oyunda ısınıyor? Isınıyor işte dostum sensörlere bahane üretmemek lazım. Isınıp ısınmadığına altındaki plastiğie elini koyup anlaşılmaz.

bhkuzgun

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle söyliyeyim cs 1.6 da bile girer girmez 95 derece oluyor. Ve çıktığım an yine 60 derece.Sensör bozuk olmasa bu mümkün olabilirmi?

Kyles

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
Şöyle söyliyeyim cs 1.6 da bile girer girmez 95 derece oluyor. Ve çıktığım an yine 60 derece.Sensör bozuk olmasa bu mümkün olabilirmi?
Islemci yükten çıktığında sıcaklığın düşmesi normal ki boşta duran cihaz için 60 derecede fazla laptop altına Soğutu alın ve termal macun padlerini yenileyin

Top Bottom