Neler Yeni

grafik tasarım için pc toplamak

naim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
naim cüneyt
🙂🙂
merhaba arkadaşlar.ben bilgisayar toplamak istiyorum.aslında bu benim ilk bilgisayarım olacak. daha önce hiç pc toplamadım.ve ben bu pc ile grafik tasarım ve video montaj öğrenmek istiyorum. bundan dolayı pc de video montaj için ve grafik tasarım için hangi parçalara önem vermem lazım ??? nasıl bir şey almalıyım.ram konusunda nelere dikkat etmeliyim. işlemcilerde amd r5 serisinden en iyi işlemci hangisi. anakartta b450m mi yoksa x 570 arada çok fark varmı ?ekran kartım nasıl olmalı hangi özelliklere önem vermem lazım. beni bu konuda aydınlatırsanız çok teşekkür ederim.yaklaşık 4 aydır araştırıyorum fakat bir türlü istediğim pc i toplayamadım. oyüzden hakketen bir uzmana ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,053
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Öncelikle sisteminde m2 SSD olmalı, işlemciyi ryzen alman daha iyi olur.

• Beğen
Reaksiyonlar: naim

isimsizüye

80+ Gold
M2 Olmasına dikkat edin ilk Genellikle en sağlıklı Bu işler için macOS İşletim sistemi daha iyi olur

• İnanılmaz
Reaksiyonlar: naim

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Merhaba,

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Mimarlık ve grafik tasarım programlarını sıklıkla kullanmaktayım. Hangi programları daha çok kullanıyorsunuz? Bazı programlar gücünü ekran kartından alabilirken bazıları işlemciden alabiliyor. RAM konusu biraz da ne kadar büyük projelerde çalıştığınla ilgili. Bazısına 16 GB yeterken bazısına yetemeyebiliyor. AMD R5 serisinde en güçlü işlemci 3600X. Eğer video render gibi işlerle uğraşacaksanız ekran kartını kısıp R7 3700X almanızı tavsiye ederim. Kaliteli bir B450 de iş görür. 4 RAM slotu olmasına dikkat edin. İleride RAM eksikliği çekersen takviye yaparsınız.

porkos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
berke
amd kullanman daha mantıklı minimum 16 gb ram tercih et psu geleceğe yönelik istersen 600-700 w gibi bir şey yeterli olacaktır ekran kartı minimum 1050 ti rx 580 gibi kartlar tercih et istersen bütçene göre bilgisayar toplamaya çalışırım

naim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
naim cüneyt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Mimarlık ve grafik tasarım programlarını sıklıkla kullanmaktayım. Hangi programları daha çok kullanıyorsunuz? Bazı programlar gücünü ekran kartından alabilirken bazıları işlemciden alabiliyor. RAM konusu biraz da ne kadar büyük projelerde çalıştığınla ilgili. Bazısına 16 GB yeterken bazısına yetemeyebiliyor. AMD R5 serisinde en güçlü işlemci 3600X. Eğer video render gibi işlerle uğraşacaksanız ekran kartını kısıp R7 3700X almanızı tavsiye ederim. Kaliteli bir B450 de iş görür. 4 RAM slotu olmasına dikkat edin. İleride RAM eksikliği çekersen takviye yaparsınız.
aslında benim bütçem 6000 TL fakat her ay burs aldığım için upgrade odaklı almam gerektiğini düşünüyorum.uygulama kısmında henuz bir şey kullanmadım. büyük oranla dobe uygulamaları olur.yanındada 3d max olur.bu alanda bigilerim geliştikçe daha farklı şeylerede yönelebilirim

Top Bottom