Neler Yeni

GT 730 bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Trem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mertcan Kılıç
Merhaba. Sistem bazen oyundayken bazen boştayken kapanıyor. Ekran kartını, bellekleri çıkartıp teker teker denedim aynı hata devam ediyor. Bazen klimayı açtığım an bilgisayar kapanıyor. Bilgisayarı başka odaya kurdum orada da devam ediyor. Bağlı olan kabloların resimlerini de paylaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Düzenleme: Bu yazıyı yazarken 2 kere daha kapandı.

GA-B75-DV3
i5 3450 CPU.
8 GB RAM 1333 MHz.
GT 730 GPU.
Huntkey balanceking 5000 PSU.

Ekler

• Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    47.5 KB · Hit: 42

FloxY | Arda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Ahmet Arda Kıyavman
Merhaba. Sistem bazen oyundayken bazen boştayken kapanıyor. Ekran kartını, bellekleri çıkartıp teker teker denedim aynı hata devam ediyor. Bazen klimayı açtığım an bilgisayar kapanıyor. Bilgisayarı başka odaya kurdum orada da devam ediyor. Bağlı olan kabloların resimlerini de paylaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

GA-B75-DV3
i5 3450 CPU.
8 GB RAM 1333 MHz.
GT 730 GPU.
Uyku modu falan var mı kaç dakikada bir kapanıyor bende de oluyordu onu kapadım düzelmişti

Trem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mertcan Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uyku modu falan var mı kaç dakikada bir kapanıyor bende de oluyordu onu kapadım düzelmişti
Bazen 3 saat kapanmadan duruyor bazen de kapandıktan hemen sonra daha açılmadan bir kez daha kapanıyor. Uyku modu da sadece ekranda 15 dakikalığına var. Kapattım bekliyorum şimdi.

FloxY | Arda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Ahmet Arda Kıyavman
Bazen 3 saat kapanmadan duruyor bazen de kapandıktan hemen sonra daha açılmadan bir kez daha kapanıyor. Uyku modu da sadece ekranda 15 dakikalığına var. Kapattım bekliyorum şimdi.
O uyku modu dediğim atıyorum sistem 1 saat sonra tamamen kapansın uykuya geçmeden yani öyle bir seçenek varsa onu kapatın

FloxY | Arda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Ahmet Arda Kıyavman
Gidip geldi mi hemen yoksa pc açıkken gitti uzun süre gelmedi mi galiba psu kısa devre yaptı ondan olabilir psuda sıkıntı çıkmıştır

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,850
İsim
göksel yurtcan

GA-B75-DV3
i5 3450 CPU.
8 GB RAM 1333 MHz.
GT 730 GPU.
muhtemelen psu kaynaklıdır hocam yada anakart

Trem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mertcan Kılıç
Gidip geldi mi hemen yoksa pc açıkken gitti uzun süre gelmedi mi galiba psu kısa devre yaptı ondan olabilir psuda sıkıntı çıkmıştır
Yani ilk başta gitti baya gelmedi elektriği verdiklerinden sonra kısa süreliğine hemen gidip geldi. Bir de bazen kasanın metaline değdiğimde hafif elektrik çarptığını hissediyorum.

Artblakey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Art blakey
dostum aynı şeyleri 2 yıldır ben de yaşıyorum bazen 1 hafta kapanmıyor bazen günde 10 kere kendini kapatıyor bütün parçaları garantiye yolladım kabloları değiştirdim yani senin yaptıklarının düşündüklerinin hepsini yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Çözüm bulabildin mi?

Trem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mertcan Kılıç
dostum aynı şeyleri 2 yıldır ben de yaşıyorum bazen 1 hafta kapanmıyor bazen günde 10 kere kendini kapatıyor bütün parçaları garantiye yolladım kabloları değiştirdim yani senin yaptıklarının düşündüklerinin hepsini yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Çözüm bulabildin mi?
1 hafta kadar bilgisayara hiç dokunmadım başka şeylerle uğraştım. Sonradan tekrar denedim. O günden beri kapanmıyor şükür. Neden yaptığını ben de hâla çözemedim. Üstüne gitmiyorum artık :)

Top Bottom