Neler Yeni

Gta 5 işlemci ısınma sorunu

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Sadece boşta denedim ve 50 51 ken en fazla 45 dereceye düştü
Oyunda da 7 derece falan düşse 81'den 73'e düşer. İdeal sayılabilir bir değer olur. Yan kapak açık kullanmanızda fayda var. 2 haftada bir tozunu alırsınız olur biter.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ahmet Mete Yaşar
Sürekli öyle çalışması problem olacaktır.
Çözüm yolları illa bulabilirsin çok fazla seçenek var stok fandan kurtul
Bu pc yi zor aldım zaten üstüne şuan param da yok en ucuz soğutma 400 lira dan başlıyor

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kasanda Önde hava alacak 1 Fan varsa 3 Tane yapmanı öneririm. Ama 82 Tehlikeli bir derece değil.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ahmet Mete Yaşar

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
kerem kardeşim hava alıcak yer yoksa bir işe yaramaz dedi ama yinede almayı düşünüyorum sağolun
Dostum kasanın malzemesi kaliteli cidden karbon yapım PSU efsane fakat fan sayısı ve soğutması biraz yetersiz kalmış. Gereksiz masraf yapmana gerek yok diye düşünüyorum. Yan kapak açık kullanırsın olur biter. 73-75 derece ideal sayılabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ahmet Mete Yaşar
Dostum kasanın malzemesi kaliteli cidden karbon yapım PSU efsane fakat fan sayısı ve soğutması biraz yetersiz kalmış. Gereksiz masraf yapmana gerek yok diye düşünüyorum. Yan kapak açık kullanırsın olur biter.
Teşekkürler öyle kullanmayı deneyeceğim bir süre olumlu sonuç alırsam geri dönüş yapacağım iyi günler dilerim hepinize.

TheFaLcoN

80+ Bronze
Benim de pc yi aldığım ilk 5 ay sonra inanılmaz bir sıcaklık sorunu yaşıyordum ryzen 5 2600 resmen 86 dereceye sadece ets 2 ultrada ulaşıyordu ilk olarak kasanın camını çıkarttım. İnanılmaz bir düşüş yaşadım sorunu kasadan tuttum pc yi köklü temizledim sonra camı taktım değişik bir şekilde sıcaklıklar çok geriledi şu anda 6-7 aydan beri işlemci sıcaklığım max 72-73 gördü tabi bu değerler çok üst seviye oyunlarda. Kasanın camını açman bence farkettirecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ahmet Mete Yaşar
Dostum kasanın malzemesi kaliteli cidden karbon yapım PSU efsane fakat fan sayısı ve soğutması biraz yetersiz kalmış. Gereksiz masraf yapmana gerek yok diye düşünüyorum. Yan kapak açık kullanırsın olur biter. 73-75 derece ideal sayılabilir.
Benim de PC yi aldığım ilk 5 ay sonra inanılmaz bir sıcaklık sorunu yaşıyordum ryzen 5 2600 resmen 86 dereceye sadece ets 2 ultrada ulaşıyordu ilk olarak kasanın camını çıkarttım. İnanılmaz bir düşüş yaşadım sorunu kasadan tuttum PC yi köklü temizledim sonra camı taktım değişik bir şekilde sıcaklıklar çok geriledi şu anda 6-7 aydan beri işlemci sıcaklığım max 72-73 gördü tabi bu değerler çok üst seviye oyunlarda. Kasanın camını açman bence farkettirecektir.
Kasa açık gta 5 oynadım ve derecelere çok şaşırdım ekran kartı 51 derece maks işlemci maks 69 derece sıcaklıklar çok değişti galiba para biriktirip bir süre sonra kasaya fan almam gerekiyor teşekkürler tavsiyeniz için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim de PC yi aldığım ilk 5 ay sonra inanılmaz bir sıcaklık sorunu yaşıyordum ryzen 5 2600 resmen 86 dereceye sadece ets 2 ultrada ulaşıyordu ilk olarak kasanın camını çıkarttım. İnanılmaz bir düşüş yaşadım sorunu kasadan tuttum PC yi köklü temizledim sonra camı taktım değişik bir şekilde sıcaklıklar çok geriledi şu anda 6-7 aydan beri işlemci sıcaklığım max 72-73 gördü tabi bu değerler çok üst seviye oyunlarda. Kasanın camını açman bence farkettirecektir.
o mucizevi değişimi ben de istiyorum kasanızda kaç tane fan var ve her parçayı nasıl temizlediniz.

Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Kasa açık gta 5 oynadım ve derecelere çok şaşırdım ekran kartı 51 derece maks işlemci maks 69 derece sıcaklıklar çok değişti galiba para biriktirip bir süre sonra kasaya fan almam gerekiyor teşekkürler tavsiyeniz için.
Dostum 82'den 69'a düşmüş görüyor musun? Çok iyi değerler. Kapağı takmadan oynayın bundan sonra bir daha fan almanıza gerek yok. 2 haftada bir güzelce temizlersiniz kasa içini çünkü kapak açık olduğu için kolay tozlanır.

TheFaLcoN

80+ Bronze

o mucizevi değişimi ben de istiyorum kasanızda kaç tane fan var ve her parçayı nasıl temizlediniz.
Kasamda sizinkinden daha az bir fan var 2 tane önde bir tane de arkada egzoz fanı var bende ek fan almayı çok düşündüm ancak sıcaklıklar normale dönünce gerek kalmadı. Kasa linki bu direk aynı kasa : Dark N10 Pro.
Bu arada değerleriniz inanılmaz düşmüş.

Ekran kartı 51 derece nasıl oldu ya benim boşta 50 derece ekran kartım gta 5 te 70 71 derecelerde geziyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,882
Üyeler
140,264
Son üye
ElitMen
Top Bottom