Neler Yeni

Gtx 1080 founder edition ile ryzen 5 1600 Darboğaz yapar mı ?

lorddraq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
muhammed erkenez
Düzeltiyorum, eğer arkadaş uygun fiyata GTX 1080 bulursa alsın
Alıntıyı görüntüle

Senin baktığın siteye göre konuşulursa, GTX 1080 yine daha iyi oluyor :D
Ben en baştan beri RTX 2060'ın daha fazla FPS vereceğini söylemedim zaten, ortalamada daha iyi ama 5-10 FPS için ikinci eli 5-6K'ya satılan bir kart almam şahsen, gider sıfır 6-7K'ya RTX 2060 alırım hatta 2060 da almam, olay 2060 üzerinden döndüğü için 2060 diyorum, adamın belki tanıdığı vardır uygun bulmuştur vs. o yüzden onun yerine şunu al demedim, 3060 alırım, darboğaza bakmam, işlemci değiştirmesem de darboğaza bakmam, çünkü o kullanamadığım yüzde mesela Hunt Showdown gibi ekran kartını sömüren bir oyunda lazım olur :)

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Alıntıyı görüntüle

Senin baktığın siteye göre konuşulursa, GTX 1080 yine daha iyi oluyor :D

Ek olarak CPU değişirse %0.01 bile olsa FPS etkiler. O kadar oyun test etmişler ( yani en azından sitede 30'a yakın belki daha fazla oyun FPS sonuçları var ) ve hiç birinde de mi FPS değişmemiş CPU farklı olsa bile :D
1632429446795.png

Bak CPU yüklü oyunlarda RTX 2060 + 8700K sollamış geçmiş demek ki CPU farkı var. Üstteki attığım SS'lerdeki hikaye / savaş oyunlarında ise FPS az çok dengeli. CPU'lar aynı olsaydı GTX 1080'nin aynı olacağı kesin olarak belli olacaktı. Sitenin güvenirliği hakkında bir bilgim yok fakat büyük ihtimal fake bilgi olabilir veya güncel olmayabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzeltiyorum, eğer arkadaş uygun fiyata GTX 1080 bulursa alsın

Ben en baştan beri RTX 2060'ın daha fazla FPS vereceğini söylemedim zaten, ortalamada daha iyi ama 5-10 FPS için ikinci eli 5-6K'ya satılan bir kart almam şahsen, gider sıfır 6-7K'ya RTX 2060 alırım hatta 2060 da almam, olay 2060 üzerinden döndüğü için 2060 diyorum, adamın belki tanıdığı vardır uygun bulmuştur vs. o yüzden onun yerine şunu al demedim, 3060 alırım, darboğaza bakmam, işlemci değiştirmesem de darboğaza bakmam, çünkü o kullanamadığım yüzde mesela Hunt Showdown gibi ekran kartını sömüren bir oyunda lazım olur :)
Darboğaz olursa tam performans alamazsın ki ( 1440P falan oynamazsan tabi )

Yani Ryzen 5 1600 ile 3060 kullanırken, 3060'ı boşuna almışsın gibi bir şey oluyor.

lorddraq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
muhammed erkenez
Alıntıyı görüntüle

Bak CPU yüklü oyunlarda RTX 2060 + 8700K sollamış geçmiş demek ki CPU farkı var. Üstteki attığım SS'lerdeki hikaye / savaş oyunlarında ise FPS az çok dengeli. CPU'lar aynı olsaydı GTX 1080'nin aynı olacağı kesin olarak belli olacaktı.

Yani Ryzen 5 1600 ile 3060 kullanırken, 3060'ı boşuna almışsın gibi bir şey oluyor.
Kardeş baydın ya, attığın videolara da baktım, kayda değer bir FPS farkı yok, aradaki açığı hem sıfır bir kart olması, sıfır değilse de daha yeni, hem de kullanmasam bile DLSS ve RTX gibi teknolojilerin olması kapatır, yakın fiyata daha teknolojik bir ürün varken neden eski tercih edeyim? 5-10 FPS için tercih edecek olanın ensesine vurmuyorum güle güle tercih etsin.

Alıntıyı görüntüle

Bak CPU yüklü oyunlarda RTX 2060 + 8700K sollamış geçmiş demek ki CPU farkı var. Üstteki attığım SS'lerdeki hikaye / savaş oyunlarında ise FPS az çok dengeli. CPU'lar aynı olsaydı GTX 1080'nin aynı olacağı kesin olarak belli olacaktı. Sitenin güvenirliği hakkında bir bilgim yok fakat büyük ihtimal fake bilgi olabilir veya güncel olmayabilir.

Ya arkadaş darboğaz olursa ekran kartı daha serin çalışır, darboğazı giderecek oyun oynadığı zaman da hakkını vermiş olur, 1440P'ye gerek yok, 1080p'de de darboğazı gidereceği oyunlar var.
8:19'dan sonra bak.

Hiçbir bilgisi olmayıp tüm bilgisi Youtube'da öğrendiği şeylerden ibaret olan güruh var, gelip saçma sapan emojiler bırakarak aşağıladığını zannediyor g..le gülüyorum, veled gerçi insan olmamış daha.

Son düzenleme:
Top Bottom