Neler Yeni

Gtx 1660S sistem oyunlarda hata veriyor

M3m0lii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Fırat Topal
Arkadaşlar gerçekten çok sıkıldım artık her oyunda bir hata veriyor hepsi orijinal oyunların kimisi Steam kimisi Gamepass kimisi Epic. GTA 5 indirdim onda bir hata verdi Witcher 3 indirdim oyun açılış ekranında dondu Resident Evil 7 indirdim oyundan hiçbir hata vermeden attı Watch Dogs 2 indirdim oyun çöktü hatası verdi bilgisayarı tutup aşağıya fırlatmamak için kendimi zor tutuyorum sistem özellikleri;

Galax GTX 1660S.
AMD Ryzen 5 3500X.
Adata 2x8 3200MHz RAM.
As-rock B450M HDV.
WD Blue 500GB SSD.
Aerocool 500W VX Plus.

Sizce sorun neden kaynaklı ben güç kaynağından şüpheleniyorum evet Aerocool güç kaynakları kaliteli ama sistemi besleyemiyor olabilir mi?
Düşük oyunlarda FPS normal örneğin CS:GO'da orta ayarlarda 1080P'de 400FPS civarı alıyorum.
Ekran kartı driverim güncel ama BIOS değil bununla alakalı olabilir mi?
Etkin olmayan Windows.
Hataların ne olduğunu sormayın oyunlardan ya hiç bir hata vermeden atıyor ya arayüzde donuyor.Watch Dogs 2 de çökme hatası verdi.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Sorunu tam bilmiyorum ama ben her şeyden önce bu tarz bir sorunla karşılaştığımda USB kullanarak Windows u baştan kurarım. Format demek bu aynı zamanda genelde düzeliyor. Yine olmazsa bu sefer yazılım taraflı değil de donanım taraflı bir hata olduğunu anlamış oluyorum işim kolaylaşıyor

M3m0lii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Fırat Topal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu tam bilmiyorum ama ben her şeyden önce bu tarz bir sorunla karşılaştığımda USB kullanarak Windows u baştan kurarım. Format demek bu aynı zamanda genelde düzeliyor. Yine olmazsa bu sefer yazılım taraflı değil de donanım taraflı bir hata olduğunu anlamış oluyorum işim kolaylaşıyor
Formatı Windows içinden attım yani Shift'e basıp falan ama olmadı onun dışında donanımları BIOS'dan DxDiag'dan kontrol ettim bir sorun yok Memtest ile RAM testi yaptım bir sorun yok bench mark yaptım bir sorun yok BIOS güncelledim driverı DDU ile silip günceli yükledim bilgisayarı ilk aldığımda yanlış Windows kurmuş olabilirim çünkü doğru bir rehberden bakmayarak rastgele kurdum Windows'u.Şimdi windowsu nasıl tamamen silip tekrar yükleyebilirim?

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Memtest86 ile mi test ettin bellekleri, sonucunda hiç hata çıkmadı mı? Windows'luk bir sıkıntı değil yüksek ihtimal. XMP değerlerinde stabil kalabiliyorsa güç kaynağı kaynaklı olabilir dediğin gibi.

M3m0lii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Fırat Topal
Memtest86 ile mi test ettin bellekleri, sonucunda hiç hata çıkmadı mı? Windows'luk bir sıkıntı değil yüksek ihtimal. XMP değerlerinde stabil kalabiliyorsa güç kaynağı kaynaklı olabilir dediğin gibi.
Evet memtest.Error 0 gözüküyordu tekrar yapıp foto atabilirim.

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Düşük ayarlarda problem yaşamıyorsanız PSU kaynaklı olabilir. Ortalama kaç dakika sonra hata veriyor? Bu arada sahip olduğunuz PSU gerçekten kötü, yakın zamanda bundan kaynaklı olmasa bile değiştirin PSU'yu. Aerocool'un kaliteli modelleri pahalı. Cylon, Cylon White veya KCAS da iyi değil mesela ancak fiyatları çok cazip gözüküyor. Gören direkt markadan dolayı iyi etiketi yapıştırabilir ancak düşük seviye güç kaynakları.

M3m0lii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Fırat Topal
Düşük ayarlarda problem yaşamıyorsanız PSU kaynaklı olabilir. Ortalama kaç dakika sonra hata veriyor? Bu arada sahip olduğunuz PSU gerçekten kötü, yakın zamanda bundan kaynaklı olmasa bile değiştirin PSU'yu. Aerocool'un kaliteli modelleri pahalı. Cylon, Cylon White veya KCAS da iyi değil mesela ancak fiyatları çok cazip gözüküyor. Gören direkt markadan dolayı iyi etiketi yapıştırabilir ancak düşük seviye güç kaynakları.
Oyuna giremiyorum hitman almıştım epic gamesden ondada sorun oldu oyunun introsunda falan hata vermeden atıyor.

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Format çözüm olmazsa farklı bir PSU ile deneyin, yük altına girdiği gibi pes ediyor herhalde. Herhangi bir bileşene overclock yaptın mı? Sadece GPU'ya yüklenen programlarda durum nasıl? Unigine Heaven veya Superposition ile test eder misin?

M3m0lii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Fırat Topal
Format çözüm olmazsa farklı bir PSU ile deneyin, yük altına girdiği gibi pes ediyor herhalde. Herhangi bir bileşene overclock yaptın mı? Sadece GPU'ya yüklenen programlarda durum nasıl? Unigine Heaven veya Superposition ile test eder misin?
Dediğim gibi CSGO da veya Valorantta veya Rocket Leaguede fps değerleri normal csgoda orta ayarlarda 400fps civarı alıyorum attığınız program ile bir test yapıp size geri döneceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,797
Üyeler
152,330
Son üye
Morchies
Top Bottom