Neler Yeni

Gtx 1660ti İ5 11400f Sea Of Thieves kasma sorunu

AliEnes_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Enes Tütüncübaşı
Dostlarım yeni sistem aldım. özellikleri yukarıdaki gibi.
sot oyununda oyunun sağladığı full ayarlarda 60 ile 100 fps arası oynuyorum. yer yer de 37 fps lere düşüp kasma yapıyor. pc demi sorun var yoksa bu normal mi anlamış değilim. yardımcı olur musunuz

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
@Uğurkan başlıkta yazıyor zaten ama yinede söyliyim. gtx 1660ti, i5 11400f 16gb ram

Tam sistem istedim ben yani PSU anakart kasa depolama aygıtları ne varsa, ve sadece 16GB RAM değil marka model kısaca tabiri caizse dibine kadar donanım detayına boğman lazım beni.

BeKo'O

80+ Silver
Başka oyunlarda vaziyet nasıl sadece sot mu böyle?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam sistem istedim ben yani PSU anakart kasa depolama aygıtları ne varsa, ve sadece 16GB RAM değil marka model kısaca tabiri caizse dibine kadar donanım detayına boğman lazım beni.
Dostum anakartını markasını falan ne yapacan ne alakası var?

AliEnes_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Enes Tütüncübaşı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hay hay.
Asus tuf gtx 1660ti evo top edition
intel i5 11400f
16 gb 8*2 gskill flare x ram
thremaltake versa t25 kasa ve 650w psu
asus b560m p si anakart

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
hay hay.
Asus tuf gtx 1660ti evo top edition
intel i5 11400f
16 gb 8*2 gskill flare x ram
thremaltake versa t25 kasa ve 650w psu
asus b560m p si anakart

SSD veya HDD nedir? MSI Afterburner'dan bu arada FPS, kullanım, sıcaklık, frekans takibi yapıyor musun?

Şimdi, T25 kasanın içindeki dahili PSU çok da iyi bir PSU değil; giriş seviyesinin bi' tık üstü.

AliEnes_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Enes Tütüncübaşı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka oyunlarda vaziyet nasıl sadece sot mu böyle?

Dostum anakartını markasını falan ne yapacan ne alakası var?
@BeKo'O valorant full ayarlarda olum kalım maçında 150-200 fps arası alıyor. oyunha il girdiğimde ortalaması 180 lerde oluyor bi 10 dakikla oynadıktan sonra ortalama 160 küsürlere düşüyor.
gta 5 full ayarlarda 60-80 fps arası
csgo ölüm maçında ortalama 170 fps falan

şuana kadar test ettiğim oyunlar bunlar. bide ekran kartı kullanımım genelde 60 larda 70 lerde

SSD veya HDD nedir? MSI Afterburner'dan bu arada FPS, kullanım, sıcaklık, frekans takibi yapıyor musun?

Şimdi, T25 kasanın içindeki dahili PSU çok da iyi bir PSU değil; giriş seviyesinin bi' tık üstü.
@Uğurkan ssd kioxia 500 gb m.2
sıcaklık olarak ekran kartı max 82 derece gördü işlemcide max 75 derece gördü

BeKo'O

80+ Silver
Sürücüleri ihmal etme Uğurkan arkadaşımız yardımcı olacaktır

Son düzenleme:

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
@Uğurkan ssd kioxia 500 gb m.2
sıcaklık olarak ekran kartı max 82 derece gördü işlemcide max 75 derece gördü

Ekran kartı biraz sıcak, daha serin olabilirdi. Senden birkaç izleme isteyeceğim:
  • Ekran kartı/VRAM: kullanım, sıcaklık, saat hızı, güç tüketimi
  • İşlemci (çekirdek başına): kullanım, sıcaklık, frekanslar, güç tüketimi
  • RAM: kullanım, frekans
Bunları kapsamlı ve eksiksiz bir şekilde izler misin? Yarım saat bir gameplay yeterli bunları izlemek için.

AliEnes_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Enes Tütüncübaşı
Grafikler düşük kalıyor muhtemelen, tahmin edeyim 1080p çözünürlükte oynuyorsun? Eğer öyleyse o kart 1080p oynamak için pek uygun değil tam performans istiyorsan 2K bir monitör almanı tavsiye ederim. Onun dışında ekran kartı kullanımını yüksek olacaksa grafikler her zaman en yüksekte kalsın. Sürücünü de güncellemeyi ihmal etme.
@BeKo'O bide şöyle bir sorun var. oyundayken en yüksek grafik ayarlarında olmasına rağmen en yüksekteymiş gibi hissettirmiyor bütün oyunlarda. bazı yerler piksel piksel bozuluyor. mesela arkadaşım la karşılaştırdık. kedi pc sinde en full ayarlarda benimkindeki full ayarlardan çok daha iyi

Ekran kartı biraz sıcak, daha serin olabilirdi. Senden birkaç izleme isteyeceğim:
  • Ekran kartı/VRAM: kullanım, sıcaklık, saat hızı, güç tüketimi
  • İşlemci (çekirdek başına): kullanım, sıcaklık, frekanslar, güç tüketimi
  • RAM: kullanım, frekans
Bunları kapsamlı ve eksiksiz bir şekilde izler misin? Yarım saat bir gameplay yeterli bunları izlemek için.
@Uğurkan hangi oyunda test ediyim? bide instagram adresini bırakabilir misin daha hızlı ulaşmak için. son olarakta 30 dakika boyunca komple izliyimmi yoksa o 30 dakikanın sonunda ki değerlere bakmam yeterlimi

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
@Uğurkan hangi oyunda test ediyim? bide instagram adresini bırakabilir misin daha hızlı ulaşmak için. son olarakta 30 dakika boyunca komple izliyimmi yoksa o 30 dakikanın sonunda ki değerlere bakmam yeterlimi

30 dakika boyunca komple izle, söylemeyi unuttum FPS, frametime, 1% ve 0.1% FPS değerlerini de aktif et. Average FPS'i de aktif edebilirsin.

Sea of thieves ile beraber sistemde bir AAA oyun var ise o bir de Valorant gibi bir oyun iyi olur.

Top Bottom