Neler Yeni

Güç Kaynakları Sertifikaları Hakkında

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,729
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Peki kaliteli fakat 80+ sertifikası bulunmayan bir PSU'da alınabilir o zaman?
Evet alınabilir. Biraz daha yüksek bir fatura gelir (5TL filan) ancak en azından için rahat eder.

106410

80+ Silver
Alınabilir 80+ sertifikası olan PSU'lara göre 5 TL daha fazla elektrik faturası ödersin.

Anladım teşekkür ederim. O zaman dar bütçeli sistem toplayanlara bundan sonra 80+ sertifikalı PSU dayatmanın manası yok.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,729
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Hocam peki aynı PSU aynı model olsun varsayalım, 600w 80+ mı yoksa 600w'mı. Ben 80+ olanı önerdiğimde gülüyorlar.
Aynı psu aynı model ise zaten tek bir seçenek vardır, ya 80+'dır ya da değildir. Söylediğin gibi bir şey ancak paralel evrende filan vardır herhalde :)

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,319
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Sertifikalı güç kaynakları ek bir maaliyet. Düz bir mantık kurarak bu verimliliği sağlamak için çok daha gelişmiş parçalar kullanılacağını düşünebilirsiniz, ama bu demek değildir ki sertifikasız güç kaynakları korunaksızdır, kötüdür.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Aynı PSU aynı model ise zaten tek bir seçenek vardır, ya 80+'dır ya da değildir. Söylediğin gibi bir şey ancak paralel evrende filan vardır herhalde :)
Yani anlatmak istediğim şu 80+ olmasada olur ama 80+ olursa daha iyi olur dediğim mesajda haklı olmuyorum nedense.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sertifikalı güç kaynakları ek bir maaliyet. Düz bir mantık kurarak bu verimliliği sağlamak için çok daha gelişmiş parçalar kullanılacağını düşünebilirsiniz, ama bu demek değildir ki sertifikasız güç kaynakları korunaksızdır, kötüdür.
Tabi ki hocam biz zaten 80 olmayan alınmaz veya kötü demiyoruz en azından ben demiyorum.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Rampage 80+gold psu FSP 80+ psudan iyidir!!!!!!!

gOkO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Gökhan TUTAR
80+ verimlilik olayıdır ve güvenirlik kazandırır ancak asıl olay diğer özelliklerde. Kısa devre koruması, yüksek akım koruması, voltaj stabilite koruması, kaliteli kapasitörler, düşük-yüksek sinyal engelleyici, parazit engelleyici, düşük gecikmeli voltaj regülatörleri v.s. v.s. asıl önemli olan bunlardır...

Top Bottom