Neler Yeni

güneş paneli kurmak için gerekli bilgiler nedir?

Ömer57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer Salih aydın
arkadaşlar ev için güneş paneli kumak istiyoruz ve bunun için ne gibi izinler veya belgeler alınması gerekiyor bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

Phenoma

80+ Silver
Bunun için elktrik dağıtım şirketinden izin almanız lazım saınrırm.
Biz Bodrum da yaşıyoruz ve biz de yapmpıştık. Ama çok zaman oldu, yani değişmiş olabilir

Ömer57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer Salih aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biz Bodrum da yaşıyoruz ve biz de yapmpıştık. Ama çok zaman oldu, yani değişmiş olabilir
teşekkür ederim yanıtınız için ne gibi izin almamız gerek

Ömer57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer Salih aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birde sistemde ne gibi parçalar kullandınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
ramazan kenar
Birde sistemde ne gibi parçalar kullandınız
birazcık geç gördüm karşıma çıktı yazmadan duramadım ilk önce kendinize hangi sistemi yapmak istiyorsunuz onu karar vermeniz lazım 2ye ayrılır bu sistemler on grid ve of grid olarak of grid sistemler genellikle şebekenin olmadığı yerlerde akülü sistemler olur ama maliyeti on gridte göre daha fazladır akü maliyeti vardır ve aküler şuan çok pahalı 5-6 yılda aküleri değiştirmek zorunda kalırsınız ömrü biter akülerin üstünden sürekli yük çekileceği için on grif sistemler ise şebekenin olduğu yerlerde olur akü kullanılmaz güneşin olduğu zaman elektriği güneşten kullanır akşam ise şebekeye geçer bana sorarsan bu sistem daha mantıklı çünkü of grif sistemlerde 5-6 yılda sistem kendini tam amörte edicekken yeniden akü maliyeti çıkar on grid sistemlerde böyle bi dert yok güneş panelleri kırılmadığı sürece 20-25 yıl garantileri vardır kullanılan parçalarda on grid sistemlerde güneş panelleri ve on grid invertör kullanılır of gridte ise güneş panelleri sarj kontrol cihazi bu sarj kontrol cihazlarıda kendi aralarında 2ye ayrılır mppt ve pwm olarak akü kullanılır akülerde çok ceşite ayrılır sulu akü kuru akü jel akü vs.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,156
Üyeler
140,146
Son üye
taskny
Top Bottom