Neler Yeni

Yardım Günlük Kullanım Laptop Önerisi 15-20K

Doovakhin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih
Bütçe
18000
Merhabalar başlıkta belirttiğim gibi bütçeyi 20K ya kadar düşünebiliriz ancak ofiste sınırları zorlamaya çok gerek yok 15K civarı atılacak F/P laptoplar daha iyi olur.
Öncelikle çok hoşuma giderek bu tarz bir bilgisayar almıyorum, yüksek seviye ekran kartlı bir bilgisayar istiyordum ancak çok oyun oynamaya vaktim olmuyor üniversite öğrencisiyim o yüzden uzun süre şarj ve taşınabilirliğin benim için daha kullanışlı olacağına karar verdim. Yani genellikle pdf ve slayt okuyacağım film ve video izleyeceğim bir bilgisayar arıyorum.
Kafamda belirlediğim özellikleri aşağı yukarı yazacak olursam;

• Kasa malzeme kalitesinin iyi olması kafede vs kullanmam için önemli benim için.
  • Ağırlığı çok dert etmem ama yanımda devasa bir oyuncu pc adaptörü gibi bir şey taşımak istemediğimden zaten bu tarz bilgisayarlara yöneldim.
  • Ekran konusunda kaliteli bir görüntü olsa iyi olur tabii ki bu fiyata Mac retina ekran kalitesi beklemiyorum ancak nit oranı yüksek olsa hele bi de Ips panel olsa tadından yenmez.
  • Depolama konusunda şuanki bilgisayarım 1tb ancak içerisinde bolca oyun var o yüzden 512 gb yeter diye düşünsemde 1tb olması her halükarda iyidir bir gün depolama sorunu yaşamak istemem sonuçta harici depolama taşımak da ayrı bir zorluk
  • Hem bilgisayar serisi hem işlemci için ne kadar son nesil olursa o kadar uzun kullanım süresi diyorum ve aradığım özellikleri noktalıyorum.
Birkaç modeli şimdiden incelemiş olsam da önerilerinizi etkilememesi açısından atmayacağım linklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim hem yapacağınız önerileriniz hem de buraya kadar okuduğunuz için, iyi günler dilerim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,413
Üyeler
149,203
Son üye
samet0ozt
Top Bottom