Neler Yeni

Günümüzde 2060 Süper nasıl bir kart?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
AMD den korkmaya gerek yok ya, bi alıştınmı onu özlüyorsun :D. Şuan keşke biri RTX 2060 ı alsa benden RX 6600 verse diyorum :D. Ben tabi biraz extreme kullanıcıyım, mesela Nvidianın ekran kartında kart 1995MHz core clock değerinde olsun her daim 45MHz altında yükte çalışıyor. Ne kadar soğutursan soğut hep nvidia böyle yapmış kartın sistemini, oyuna girdiği an her 10 derece de bir 15Mhz düşüyor. Ama AMD hangi değeri girersem fix o değerde kalıyordu onu özlüyorum mesela o yüzden OC performansı çok iyi AMD nin. Hani RX 6600 alırsın ve çok rahat +200MHz core clock verir RTX 2070 Superlere kafa tutarsın :D.
Bide bu watman olayı vardı galiba Amd de nvidia da varmi bilmiyorumda bende rampage psu var net yapar onu

forumcu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Yusuf Kaplan
Günümüz koşullarında fena olmayan bir kart. Fakat güncel rakipleri karşısında yetersiz kalıyor. İkinci el RX 6600 kovalamanızı öneririm. Daha verimli bir karttır. Hem daha güncel bir teknolojiye sahip. FSR 3.0 çıktığında da AMD kartlara mutlaka ekstra performans eklenecektir. RTX 2000 serisi FSR 3.0'ı ne düzeyde kullanabilir bilmiyoruz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bide bu watman olayı vardı galiba Amd de nvidia da varmi bilmiyorumda bende rampage psu var net yapar onu

Watmann olayı elektriksel bişey gibi gelmesin isminden dolayı :D. Çok nadir yaşanan bir driver veya stabilite sorunu, ama çözümü kolay yani RX 580 8GB kullanırken çok yaşıyordum karta bi ayar yaptım hiç sorun çıkmadı sonra. bir de AMD driverları iyice toparladı, pandemideki kadar olmuyor.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Watmann olayı elektriksel bişey gibi gelmesin isminden dolayı :D. Çok nadir yaşanan bir driver veya stabilite sorunu, ama çözümü kolay yani RX 580 8GB kullanırken çok yaşıyordum karta bi ayar yaptım hiç sorun çıkmadı sonra. bir de AMD driverları iyice toparladı, pandemideki kadar olmuyor.
Video ve yayın performansı nasıl acaba bide mesela ben nvidianin yazılımını falanda seviyorum her güncellemede güncelliyorum bunu amd de yapabilecek miyim yeni cikan driverleri sorunlu oluyor mu?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Video ve yayın performansı nasıl acaba bide mesela ben nvidianin yazılımını falanda seviyorum her güncellemede güncelliyorum bunu amd de yapabilecek miyim yeni cikan driverleri sorunlu oluyor mu?

AMD driver ayarından sadece önerilen driver seçeneğini seçtiğinde sana deneysel driverları göndermiyor böylece sorun olmadan güncellersin.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
AMD driver ayarından sadece önerilen driver seçeneğini seçtiğinde sana deneysel driverları göndermiyor böylece sorun olmadan güncellersin.
Sen neden rx 6600 dan 2060a geçtin

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,871
İsim
Hacı
4k ya RX 6600 XT almak ❌
4K ya RTX 2060 S almak ✅

Ben almazdım...
Mesaj otomatik birleştirildi:

RX 6600 den değil RX 580 8GB dan geçtim :D. Delimiyim ben Rx 6600 den 2060 a düşeyim :D.
Belli mi olur wattmandan sıkılmışsındır 😂

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
4k ya RX 6600 XT almak ❌
4K ya RTX 2060 S almak ✅

Ben almazdım...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belli mi olur wattmandan sıkılmışsındır 😂
O paraya xt var mı ki bilemiyorum ki çok kararsız kaldım 2060s den daha güçlüdür o darboğaz ihtimali artmaz mı ve driver falan akılda sorular

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,871
İsim
Hacı
O paraya xt var mı ki bilemiyorum ki çok kararsız kaldım 2060s den daha güçlüdür o darboğaz ihtimali artmaz mı ve driver falan akılda sorular
Artsa ne olacak işlemcinin verdiği gırtlak performansı alacaksın. Hikayelilerde az olur veya kimisinde olmaz darboğaz bu da Performans artışı demek.
İlerleyen zamanda ise işlemci UPDATE edersin.
X3470 ile 8 ay RX 6600 XT kullanmış adamım ben. RDR2 ve Forza 5 te darboğaz bile yoktu mesela 😂
İyisi varken vermem ben 2060s e o parayı.

Facebook gruplarına bak uyguna düşüyor RX 6600 veya XT si.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Artsa ne olacak işlemcinin verdiği gırtlak performansı alacaksın. Hikayelilerde az olur veya kimisinde olmaz darboğaz bu da Performans artışı demek.
İlerleyen zamanda ise işlemci UPDATE edersin.
X3470 ile 8 ay RX 6600 XT kullanmış adamım ben. RDR2 ve Forza 5 te darboğaz bile yoktu mesela 😂
İyisi varken vermem ben 2060s e o parayı.

Facebook gruplarına bak uyguna düşüyor RX 6600 veya XT si.
Elden almak istiyorumda gpu world niyeyse almıyor gruba hesabım yeni falan değil ama yeni diyor

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Aynı paraya amd kart alsan daha mantıklı olur. Wattman konusu ise bileşenler ile alakalı oluyor, genelde ramlerin xmp profillerinden dolayı patlıyor. Bazen xmp açsan da sorun olmuyor, teknoloji işi şans işi.

Top Bottom