Neler Yeni

Halk niye CHP'yi istemiyordu?

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Biliyorsunuz ki Türkiye'ye çok partili dönem tam anlamıyla 1945'lerde geldi. Ve bu vakitten sonra CHP sadece 70'lerde varlığını hissettirdi, sonraki dönemlerde baraj altında bile kaldı.
Sizce bunun nedeni niye? Halk niye CHP'yi istemiyor.

Sagittarius

80+ Silver
Biliyorsunuz ki Türkiye'ye çok partili dönem tam anlamıyla 1945'lerde geldi. Ve bu vakitten sonra CHP sadece 70'lerde varlığını hissettirdi, sonraki dönemlerde baraj altında bile kaldı.
Ozamankiler bildiğim kadarıyla özgürlüğü kısıtlama vs. Yapıyorlardı diye biliyorum hani vardı ya işte kapalı olanlar felan istenmiyor gibisinden polis felan olamıyorlar annesi namaz kılan askere alınmıyor vs. Halk CHP yi buyuzden istemiyor onlar böyle yapacaklar diye korkuyolar o yüzden oy vermiyorlar

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,698
İsim
SANANE
Atatürk kurdu diye yanlış politika izleyen bir partiye oy vermek saçma olur. Atatürk'de zaten bunun olmaması için çok partiliğe adım attırdı.

Nedenini söylemek istemiyorum. Çok öznel ve dayanağı yok çünkü.

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,993
Mutluluk benim için yaratılmışken, mutsuz olamam!
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
CHP'nin CHP'liği mi kaldı :D
İşte bu yüzden Reis

1664714135442.png

Besim Tibuk

80+ Gold
Valla ne yapmış bilemem ama babannem, büyükbabam falan o zamanları anlatırken ağlıyordu...

Kısacası o yıllarda halk bürokratik çatı altında eziliyordu. CHP ahır yapılmalı.

Bura.K

80+ Silver
CHP açıkça Atatürk'ten sonra çöküş dönemine girdi. Laiklik diye aldığı tüm kararlar saçmalıktan öte değildi. Doğal olarak ülkenin %99'nun Müslüman olduğu dönemde millet ayaklandı.
Bide o dönem ordu içi disiplin, denetim çok kötüydü. Darbeye çok müsait bir ortam vardı.
Gibi gibi.

Top Bottom