Neler Yeni

Öneri Hangi anakartı almalıyım ?

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yavuz
Selam dostlar. Aşağıya linkini bıraktığım gamegaraj sitesinden bir sistem toplayacağım. Anakart seçimi konusunda kararsız kaldım. Hangisini almalıyım sizce ? Birde pci x16 ya ses kartı wifi kartı tarzı şeyler anladığım kadarıyla takılamıyor pci x1 e takılabilir mi peki ? asus tuf gaming b650m-e deki pci x1 lerden birine şöyle bir wifi kart alsam olur mu ? -->https://www.amazon.com.tr/AX211NGW-...losuz/dp/B0BM3RFW24/258-6291654-8491948?psc=1

biostarın fiyatı daha ucuz olmasına ragmen Realtek ALC897 sahip olduğu yazıyor ve tuf gamingle neredeyse aynı özelliklere sahip tabi karşılaştırmada. Bütçeyi zorlayıp MSI PRO B650M-A WİFİ de alabilirim. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

modeller

biostar b650mp-e pro

asus prime b650m-a ii

asus prime b650m-a wifi ii

asus tuf gaming b650m-e

msi pro b650m-a wifi

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
Yusuf Armanc
Hangilerinin wifisi var?

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
Mehmet Aslan
Selam dostlar. Aşağıya linkini bıraktığım gamegaraj sitesinden bir sistem toplayacağım. Anakart seçimi konusunda kararsız kaldım. Hangisini almalıyım sizce ? Birde pci x16 ya ses kartı wifi kartı tarzı şeyler anladığım kadarıyla takılamıyor pci x1 e takılabilir mi peki ? asus tuf gaming b650m-e deki pci x1 lerden birine şöyle bir wifi kart alsam olur mu ? -->https://www.amazon.com.tr/AX211NGW-Arayüzü-Frekans-802-11ac-Kablosuz/dp/B0BM3RFW24/258-6291654-8491948?psc=1

biostarın fiyatı daha ucuz olmasına ragmen Realtek ALC897 sahip olduğu yazıyor ve tuf gamingle neredeyse aynı özelliklere sahip tabi karşılaştırmada. Bütçeyi zorlayıp MSI PRO B650M-A WİFİ de alabilirim. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

modeller

biostar b650mp-e pro

asus prime b650m-a ii

asus tuf gaming b650m-e

msi pro b650m-a wifi
ben olsam x670 alırdım hem fiyat farkı uygun hem m2 yuvası açısından daha avantajlı hem de işlemci güncellemesine karşı daha uzun ömürlü olur. Özelleştirmedeki çoğu anakart mATX zaten. Wifi konusunda epeyde opsiyonel yazmışlar. https://www.epey.com/anakart/asus-prime-x670-p-csm.html

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Taha Kenan
Asus tuf anakartlar cidden hakkını veriyor kullanan birisi olarak tavsiye ederim

ThE LoSt

80+ Gold
Selam dostlar. Aşağıya linkini bıraktığım gamegaraj sitesinden bir sistem toplayacağım. Anakart seçimi konusunda kararsız kaldım. Hangisini almalıyım sizce ? Birde pci x16 ya ses kartı wifi kartı tarzı şeyler anladığım kadarıyla takılamıyor pci x1 e takılabilir mi peki ? asus tuf gaming b650m-e deki pci x1 lerden birine şöyle bir wifi kart alsam olur mu ? -->https://www.amazon.com.tr/AX211NGW-Arayüzü-Frekans-802-11ac-Kablosuz/dp/B0BM3RFW24/258-6291654-8491948?psc=1

modeller

biostar b650mp-e pro

asus prime b650m-a ii

asus tuf gaming b650m-e

msi pro b650m-a wifi
En mantıklı seçim bu kart gibi duruyor
VRM ısıları oldukça iyidir 6k fiyatı ile elde edilebilir.
1709220396582.png

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben olsam x670 alırdım hem fiyat farkı uygun hem m2 yuvası açısından daha avantajlı hem de işlemci güncellemesine karşı daha uzun ömürlü olur. Özelleştirmedeki çoğu anakart mATX zaten. Wifi konusunda epeyde opsiyonel yazmışlar. https://www.epey.com/anakart/asus-prime-x670-p-csm.html
Stok bitmiş yakin zamanda gelmez dediler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangilerinin wifisi var?
Wifi olanlar

msi pro b650m-a wifi

En mantıklı seçim bu kart gibi duruyor
VRM ısıları oldukça iyidir 6k fiyatı ile elde edilebilir.
Alıntıyı görüntüle
Attiginiz gorselde neyi test etmişler ? Bu anakarta ses karti takabilir miyim yuvasi var mi ?

Kanka x670 bigün var bigün stok yok yaziyor bazen sepete ekleyince stok yok gösteriyor suan var gorunuyor.

Son düzenleme:

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
Mehmet Aslan

Wifi olanlar

msi pro b650m-a wifi

Attiginiz gorselde neyi test etmişler ? Bu anakarta ses karti takabilir miyim yuvasi var mi ?

Kanka x670 bigün var bigün stok yok yaziyor bazen sepete ekleyince stok yok gösteriyor suan var gorunuyor.
bilgim yok maalesef hocam.

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ThE LoSt

80+ Gold

Wifi olanlar

msi pro b650m-a wifi

Elbette takabilirsin, görselde 7950x gibi tepe bir modeli tam yükte 73 derece vrm ısılarında stabil tutmayı başarmış

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
Mehmet Aslan
X670 sizce asus prime b650m-a wifi ii den iyi mi ? Benim zaten ilk tercihim oydu.
ileride ileri seviye işlemcilere geçerseniz tabii ki x670 daha iyi. Ayrıca bahsettiğiniz b650 mATX olması lazım o yüzden x670 giriş çıkış ve m2 slotu olarak ta avantajlı. Dediğim gibi sağlam bir işlemciye geçmek istersen anakart değişmen gerekebilir ve buda o zamanın şartlarına göre ne kadar maliyet çıkarır bilemem o yüzden stok varsa işi 700 liraya kapatmak daha mantıklı.

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yavuz
ileride ileri seviye işlemcilere geçerseniz tabii ki x670 daha iyi. Ayrıca bahsettiğiniz b650 mATX olması lazım o yüzden x670 giriş çıkış ve m2 slotu olarak ta avantajlı. Dediğim gibi sağlam bir işlemciye geçmek istersen anakart değişmen gerekebilir ve buda o zamanın şartlarına göre ne kadar maliyet çıkarır bilemem o yüzden stok varsa işi 700 liraya kapatmak daha mantıklı.
Stokta yok gorunuyor suan ben epostayla sordugumda stokta yok uzun bir zamanda gelmez demislerdi.

Not : stokta var fiyat guncellemisler +6000 verince aliniyor artik. O kadar verilmez degil mi ?

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,047
İsim
Mehmet Aslan
Stokta yok gorunuyor suan ben epostayla sordugumda stokta yok uzun bir zamanda gelmez demislerdi.

Not : stokta var fiyat guncellemisler +6000 verince aliniyor artik.
hocam bayadır o fiyattaydı kapan kaptı şansına küs :D

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yavuz
Top Bottom