Neler Yeni

Hangi bölümü seçmeliyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kağan Onur
Öncelikle herkese selamlar. İstanbul kültür üniversiterinde bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Hazırlık okurken psikolojik olarak rahatsızlandım (hala ilaç kullanıyorum) derslerin bazısına giremedim onun dışında pandemi dolayısıyla dersler zaten online idi. Kısacası hazırlığım pek iyi geçmedi. Sınav online olduğu için geçebildim. Bölümüm 100/100 ingilizce ve ben gerçekten çok zorlanıyorum. Yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Fatih sultan mehmet üni. bilgisayar mühendisliğine (yarı burslu) geçmeyi düşünüyorum çünkü 30/100 ingilizce çok daha rahat ederim diye düşünüyorum ama üniversite benim hazırlık sonucumu kabul etmiyor. Bizim ünide sınava gireceksin geçersen bölümüne başlayabilirsin diyorlar ama geçemezsem 0 burslu olarak (tam ücret ödeyeceğim) hazırlık okumam gerekiyormuş. Biraz araştırma yaptım puanım yıldız teknik üniversitesi istatistik bölümüne yetiyor. Bu bölüm de 30/100 ingilizce ama ytü'nün hazırlık sınavı daha kolay ve kalsam bile ücret ödemeyeceğim. Aklım çok karışık şizce hangi bölümü tercih etmeliyim? FSMV'ü de pc müh. okumuş olan üst komşum bu dönem ingilizceni geliştir sonraki eğitim yılı başında pc mühe geç diyor ama bana riskli geliyor. Ayrıca yıldız teknik'te okumak kulağa bir hoş geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,688
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Öncelikle herkese selamlar. İstanbul kültür üniversiterinde bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Hazırlık okurken psikolojik olarak rahatsızlandım (hala ilaç kullanıyorum) derslerin bazısına giremedim onun dışında pandemi dolayısıyla dersler zaten online idi. Kısacası hazırlığım pek iyi geçmedi. Sınav online olduğu için geçebildim. Bölümüm 100/100 ingilizce ve ben gerçekten çok zorlanıyorum. Yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Fatih sultan mehmet üni. bilgisayar mühendisliğine (yarı burslu) geçmeyi düşünüyorum çünkü 30/100 ingilizce çok daha rahat ederim diye düşünüyorum ama üniversite benim hazırlık sonucumu kabul etmiyor. Bizim ünide sınava gireceksin geçersen bölümüne başlayabilirsin diyorlar ama geçemezsem 0 burslu olarak (tam ücret ödeyeceğim) hazırlık okumam gerekiyormuş. Biraz araştırma yaptım puanım yıldız teknik üniversitesi istatistik bölümüne yetiyor. Bu bölüm de 30/100 ingilizce ama ytü'nün hazırlık sınavı daha kolay ve kalsam bile ücret ödemeyeceğim. Aklım çok karışık şizce hangi bölümü tercih etmeliyim? FSMV'ü de pc müh. okumuş olan üst komşum bu dönem ingilizceni geliştir sonraki eğitim yılı başında pc mühe geç diyor ama bana riskli geliyor. Ayrıca yıldız teknik'te okumak kulağa bir hoş geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
İstatistik bölümünü gerçekten istiyor musun? Eğer gerçekten istiyorsan geç, ama istemiyorsan emin ol işkence gibi olur senin için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kağan Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerçekten isteyip istemediğinden emin değilim. Para ödemicek olmak ve ytü'de okuyacak olmak aklımı çeliyor. Yine de bölüm işsiz bırakır mı bilemiyorum.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Bence olduğunuz ünivrrsitede kalın. Başka bölüme geçmek sizin için pişmanlık yaratması çok muhtemel. Ve kaç sene olursa olsun zaten bölüm bir şekilde bitirirsin. Ama ingilizce öğrenmeye çalış.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,849
İsim
bilo
Discord
b1l0
%30 ingilizce olan bölümlerde %30 da olabilir %80 de olabilir, en az %30 diye geçiyor onlar. Yani geçmeye karar verirsen gitmeden onu da bi sor orda okuyanlara veya ders müfredatına bak. %100 den %60-70 ingilizce olan bölüme geçiş yaparsan pişman olabilirsin.

Kızgın Timsah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
1 2
@SIR_INDO_SCARF'ın da dediği gibi bölüm bir şekilde bitiyor zaten. İngilizceyi öğrenmeye bakın ve alanınızda en iyisini yapmaya çalışın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,228
Üyeler
156,455
Son üye
mehmet2323
Top Bottom