Neler Yeni

Hangi internet sağlayıcısını bağlamalıyım?

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Umut
Arkadaşlar ben dağ başı bir evde oturuyorum, 35mbps hız alıyoruz ve kullandığımız şu 4 senede TurkTelekom altyapısı bize cinnet geçirdi defalarca. TurkNet kullanıyoruz ve onların tarafından çok bir sıkıntı yaşamadım. Şimdi haftasonu taşınıyorum ve öğrenci evine çıkacağım, rezidansa taşınacağım ve yine TurkTelekom altyapısı var, bina yeni ve altyapı fiber, tahminimce 1000mbps veriyordur ama sanırım TT altyapısında TurkNet max 100 verebiliyor. Sizce ne bağlatmalıyım? Hem fiyat hem hız hem ping açısından en mantıklısı sizce ne olur? Ben şu an için yine TurkNet düşünüyorum ve TurkTelekom kesinlikle düşünmüyorum, gereksiz pahalı zaten. TT harici bana 100'den fazla hız veren güvenilir bir sağlayıcı var mı?

Ekler

• as.png
    as.png
    17.1 KB · Hit: 146

Elwasy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Ataberk
Yanlış Bilgilendirme: Kendi Altyapısı Hariç 1 GBIT Verememekte.
Arkadaşlar ben dağ başı bir evde oturuyorum, 35mbps hız alıyoruz ve kullandığımız şu 4 senede TurkTelekom altyapısı bize cinnet geçirdi defalarca. TurkNet kullanıyoruz ve onların tarafından çok bir sıkıntı yaşamadım. Şimdi haftasonu taşınıyorum ve öğrenci evine çıkacağım, rezidansa taşınacağım ve yine TurkTelekom altyapısı var, bina yeni ve altyapı fiber, tahminimce 1000mbps veriyordur ama sanırım TT altyapısında TurkNet max 100 verebiliyor. Sizce ne bağlatmalıyım? Hem fiyat hem hız hem ping açısından en mantıklısı sizce ne olur? Ben şu an için yine TurkNet düşünüyorum ve TurkTelekom kesinlikle düşünmüyorum, gereksiz pahalı zaten. TT harici bana 100'den fazla hız veren güvenilir bir sağlayıcı var mı?
Türknet zaten tt altyapısını kullanarak 1000 verebiliyor. Türknete bir adres sorgulat ve kaç mbps verdiğini gör eğer türknet altyapısına halen işlememişse adresin arayıp bilgi ver kısa sürede eklerler. Eğer beklemek istemiyorum dersende adresine yeni bağlatıldığı için türk telekom senin için en iyisi olacak.

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türknet zaten tt altyapısını kullanarak 1000 verebiliyor. Türknete bir adres sorgulat ve kaç mbps verdiğini gör eğer türknet altyapısına halen işlememişse adresin arayıp bilgi ver kısa sürede eklerler. Eğer beklemek istemiyorum dersende adresine yeni bağlatıldığı için türk telekom senin için en iyisi olacak.
Altyapı sorgulamasında 100Mbps gösteriyor hocam TurkNette.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Altyapımın sağlayıcılardan bağımsız max ne kadar desteklediğini görebileceğim bir yer var mı?

Elwasy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Ataberk
Dediğim gibi adresin halen yansımamış olabilir fiber olarak arayıp bilgi ve türknete eğer olmazsa tek yapacağın tt ye geçmek.

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Umut
Dediğim gibi adresin halen yansımamış olabilir fiber olarak arayıp bilgi ve türknete eğer olmazsa tek yapacağın tt ye geçmek.
100Mbps alırım daha iyi hocam ya, hem gereksiz pahalı hem güzel anılarım yok. Sizin önerdiğiniz sağlayıcı var mı TurkNet dışında?

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
342
İsim
uğur demirel
ping cok dert etmem dersen turbonet
gpon kullanıyorum

Ekler

• Speedtest 16.01.2024 22_05_18.png
    Speedtest 16.01.2024 22_05_18.png
    21.9 KB · Hit: 135

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Umut

Vouxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Burak Çetin
Taahhütlü almak daha mantıklı olabilir fiyat açısından türk telekomdan. Zaten fiberde ping sorunu yaşanmıyor genelde.

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Umut
Taahhütlü almak daha mantıklı olabilir fiyat açısından türk telekomdan. Zaten fiberde ping sorunu yaşanmıyor genelde.
Taahhütsüz paketlerine bakmaya tenezzül bile etmedim hocam, 100Mbps 550Tl'den başlıyordu. Ben yanlış yere bakmadıysam deli fahiş fiyat.

Vouxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Burak Çetin
Taahhütsüz paketlerine bakmaya tenezzül bile etmedim hocam, 100Mbps 550Tl'den başlıyordu. Ben yanlış yere bakmadıysam deli fahiş fiyat.
Hocam şimdi baktım Türk Telekom'a bu fiyatlar ne, çok artmış.
500Mbps 18 Ay Taahhütlü
385TL
İlk 6 Ay
770TL
Son 12 Ay

StjeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Umut
Hocam şimdi baktım Türk Telekom'a bu fiyatlar ne, çok artmış.
500Mbps 18 Ay Taahhütlü
385TL
İlk 6 Ay
770TL
Son 12 Ay
TurkNet ile aynı fiyatta olsa bile almayacağım palavrayı bana bu fiyata biraz zor aldırırlar.

203949

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eymen Tokay
Mesaj otomatik birleştirildi:

Altyapımın sağlayıcılardan bağımsız max ne kadar desteklediğini görebileceğim bir yer var mı?
türknette 100 bile gösteriyorsa hemen geç.Ben akaşam gece yarısı başvurdum sonraki gün akşam üzeri daireme hat çekmeye geldiler.Emin ol hiç pişman olmazsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,228
Üyeler
156,302
Son üye
lweax_06
Top Bottom