Neler Yeni

Hangi İnternet ve Ne Hız Alırım?

Mangiz

80+
Altyapım bu şekilde gözüküyor. (Extranet' te gözüken)
1.PNG

Superbox (kotalı) kullanıcısı olarak internet yetmiyor ve zamanında alt yapı olmadığı için mecburiyetten başvuru yapmak zorunda kalmıştım. şimdi ise baktığımda (sanırım) güzel bir hız alabileceğim. Fakat internet altyapı konusunda bilgi sahibi olmadığım için size danışmak istedim. Sorun veya arıza olduğunda ulaşabileceğim ISS olursa sevinirim. Taahhütlü' de olur ama Taahhütsüz olursa daha iyi olur.

**İnterneti 3 kişi kullanacak, 1 kişi pc başında oyun, 1 kişi tablet telefon fark etmez video, 1 kişi ise telefondan haber yazıları ve arada bir video izleyecek.**

NOT: Kablonet baktım fakat altyapım yokmuş maalesef. Türknet eklemedim çünkü eski bir arkadaşım başvuru yapmıştı 2 sokak ötede. 50 mpbs hız vericeklerini söyleyip 10-20 aldığını, Ping' in çok fazla olduğu ve müşteri hizmetlerinin olmadığını herhangi bir sıkıntıda zar zor ulaşabileceğini söyleyerek tavsiye etmemişti. Bu sebeple Kablonet ve Türknet' i yok sayıyorum.

-TürkTelekom:
4.PNG

Eğer 50 Mbps hız sabit alacaksam aklımda ''Gamer Kampanyası'' var. (Bu kampanyayı almayı düşünüyorum.)

5.PNG

-Netspeed:

Santral uzaklığım ve verilen hız bu şekilde gözüküyor.

2.PNG

-Millenicom:

Gönül bunu istese de babamın bunu alacağını zannetmiyorum ama taahhütsüz olduğu için alabilir de emin değilim :/ hem uygun fiyatlı.

3.PNG

-Ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi merak ediyorum. bu paylaştığım ISS' lerin herhangi birisini kullanan varsa memnun olup olmadığını herhangi bir sorun var mı? TAVSİYE eder mi? Lütfen cevaplarsanız sevinirim :))

-Modem almayı düşünmüyorum fakat alacağım ISS' den gelen modem sorun yaratırsa 310 TL ye şu modemi alacağım. (Nasıl bir modem bilmiyorum ama iyi gibi gözüküyor, değerlendirmeleri gayet iyi)

Modem linki >> https://www.hepsiburada.com/keeneti...-fiber-mesh-wifi-modem-router-p-HBV00000MI5NJ

@alpolojix / Leroxy hocam ocağınıza düştüm :D Yardımcı olur musunuz?

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Millenicom alın bence. Taahhüt de yok nasıl olsa.

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Altyapınızın kalitesi iyi ise Türk tekekom hızları çok iyi veriyor
Tavsiyem millenicom denemeniz

Dediğiniz modemi alpolojix kullanıyordu tavsiye ettiği bir modemdir

Mangiz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Millenicom alın bence. Taahhüt de yok nasıl olsa.
Millenicom olabilir ama sıkıntı olur diye korkuyorum sonuçta her ISS' de olduğu gibi sorun yaşayan da var yaşamayan da var. O sorun yaşayanlardan olursam diye korkuyorum. Bayi' si yok. Telefonla ulaşır mıyım? Bilemiyorum...

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Şu zamanlar Millenicom hizmeti iyi diyorlar bende onu düşünüyorum.
Hem başka yerden geçiyorum diyorsun kurulum bedava + kod ile 1 ay bedava.

Mangiz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Altyapınızın kalitesi iyi ise Türk tekekom hızları çok iyi veriyor
Tavsiyem millenicom denemeniz

Dediğiniz modemi alpolojix kullanıyordu tavsiye ettiği bir modemdir
Hocam Bende bilmiyorum işte :D Hızımı ve Santral mesafemi paylaştım. Ne dersiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu zamanlar Millenicom hizmeti iyi diyorlar bende onu düşünüyorum.
Hem başka yerden geçiyorum diyorsun kurulum bedava + kod ile 1 ay bedava.
Millenicom' a sıcak bakıyorum. Oldu ki iptal ettirmem gerekti. Rahat bir şekilde edebilecek miyim? Ondan korkuyorum. Başımızda patlamasın :D

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam Bende bilmiyorum işte :D Hızımı ve Santral mesafemi paylaştım. Ne dersiniz?

Millenicom' a sıcak bakıyorum. Oldu ki iptal ettirmem gerekti. Rahat bir şekilde edebilecek miyim? Ondan korkuyorum. Başımızda patlamasın :D
Millenicom denemeniz, taahhüt olmadığı için sorun yaşadığınız zaman çıkabilirsiniz

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Taahütsüz seçersen tabi ki edersin.

Mangiz

80+

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Mangiz

80+

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,177
İsim
Berkecan Ergin
kablonetın gozunu seveyım ya :D butun operatorler 50-60 diyor kablonet 100-200 diyor :D

Top Bottom