Neler Yeni

Yardım HANGİ LAPTOBU ALALIM? Acer laptop mu Dell laptop mu?

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker

kız kuzenıme alıcaz ıkı cıhaz arasında kararsız kaldım. suan ki piyasada alınabilecek en uygun cihazlar özelliklerine göre bunlar mevcut başka bulamadım baska önerısı olan var ise önerilere acıgım. genel kullanım ve yazılım öğrenmesi için tercih edicez

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
acer tabi

serwintes

80+ Gold

kız kuzenıme alıcaz ıkı cıhaz arasında kararsız kaldım. suan ki piyasada alınabilecek en uygun cihazlar özelliklerine göre bunlar mevcut başka bulamadım baska önerısı olan var ise önerilere acıgım. genel kullanım ve yazılım öğrenmesi için tercih edicez
tam hatırlamıyorum ama sanki 2k veya 4k ekranlı görmüştüm tam emin değilim bakıcam

coldplay

80+ Bronze
i5 1135g7 tdp kısıtlı ve yeterli performans sunmuyor olabilir, araştırılırsa daha iyi. 5625u iyidir dellin ekranı da iyi diye biliyorum.

serwintes

80+ Gold

Mesaj otomatik birleştirildi:

@uomerlutfi hocam bunu da değerlendir bi

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tam hatırlamıyorum ama sanki 2k veya 4k ekranlı görmüştüm tam emin değilim bakıcam
evet bu c,hazı gordum ama aradkı fıyat farkı 2500 tl neredeyse ve harici ekran kartı olamamsı dezavantaju da var.

i5 1135g7 tdp kısıtlı ve yeterli performans sunmuyor olabilir, araştırılırsa daha iyi. 5625u iyidir dellin ekranı da iyi diye biliyorum.
evet dell ın ekranı 120hz hariic ekran kartı ve ssd avantajı da var aradki farka o yüzden kararsız kaldım

coldplay

80+ Bronze
evet bu c,hazı gordum ama aradkı fıyat farkı 2500 TL neredeyse ve harici ekran kartı olamamsı dezavantaju da var.

evet dell ın ekranı 120hz hariic ekran kartı ve ssd avantajı da var aradki farka o yüzden kararsız kaldım
söylediğim gibi harici ekran kartı var ancak i5 1135g7 hakkında tdp sorunu duymuştum iyi şekilde kullanılamadıktan sonra ekran kartının anlamı olmayabilir.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,494
İsim
Fatih
Dell bence. Acere ram takayım dese normalin iki katı para ödeyecek.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
söylediğim gibi harici ekran kartı var ancak i5 1135g7 hakkında tdp sorunu duymuştum iyi şekilde kullanılamadıktan sonra ekran kartının anlamı olmayabilir.
hmm bır arastırayım

Dell bence. Acere ram takayım dese normalin iki katı para ödeyecek.
neden? dell de de hariic ram slotu yok daha dogrusu olduguna dair bir bilgiye ulasamadım

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,494
İsim
Fatih
hmm bır arastırayım

neden? dell de de hariic ram slotu yok
Ha bilmiyordum. Yine Dell, 5625u iyi diğer işlemciye göre, ekranı da kaliteliyse pil konusunda da sorun yapmaz.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Ha bilmiyordum. Yine Dell, 5625u iyi diğer işlemciye göre, ekranı da kaliteliyse pil konusunda da sorun yapmaz.
anladım. dell güzel ci,haz kendısıne cekıyor ama bu seferde acer ın mx450 ekran kartı olması perofrmans olarak oyunlarda vs neredeyse 3 kat fark yaratıyor

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,494
İsim
Fatih
anladım. dell güzel ci,haz kendısıne cekıyor ama bu seferde acer ın mx450 ekran kartı olması perofrmans olarak oyunlarda vs neredeyse 3 kat fark yaratıyor
Arkadaşların dediği gibi bir TDP sorunu olursa hiç keyif vermez ama hocam. Alacağınız kişi ne oynayacak bilmiyorum ama genel kullanım amacı oyun değil anladığım kadarıyla, kaliteye yönelmek daha iyi olabilir bence.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Arkadaşların dediği gibi bir TDP sorunu olursa hiç keyif vermez ama hocam. Alacağınız kişi ne oynayacak bilmiyorum ama genel kullanım amacı oyun değil anladığım kadarıyla, kaliteye yönelmek daha iyi olabilir bence.
oyun degil 14 yasında kız cocugu :) yazılım öğrenmek için ve normal kullanım iin tarayıcı vs

arada 1600 tl fark var neredeyse işlemci performansları aynı ekran kartı vs ssd iin o fark verılırmı sorusunun cevabnını aramaya calısıyorum

Top Bottom