Neler Yeni

Yardım Hangi monitörü almalıyım?

Hangi monitör daha iyi nedeniyle beraber yazarsanız sevinirim

• Viewsonic xg2431

Oylar: 1 11.1%
  • Dell g2524h

Oylar: 8 88.9%

• Oy kullanan toplam üye
    9

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Furkan
Dell fast IPS denecek kadar hızlı değil maalesef. Pazarlama.
En iyi 240 monitör viewsonic zg2431 mi?
Selamlar. QHD (2K) monitör alınabilecek bütçede FHD + yüksek Hz almak istediğinize göre ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlar oynayacağınızı varsayıyorum?

O zaman XG2431 daha iyi bir seçim olacaktır. Mutlaka görmüşsünüzdür e-spor'da Benq Zowie monitörleri kullanıyorlar. Bunun nedeni bu tarz oyunlarda hareketli cisimlerin aşırı net olmasını sağlayan DyAc denen teknoloji. İşte o teknoloji PureXP+ adıyla Viewsonic'te de var. Bu özellik bu fiyatta yalnızca Viewsonic'te var. Bu teknolojinin daha iyisini almak isterseniz Benq Zowie modellere çok daha fazla para dökmeniz gerekir. Viewsonic bunu uygun bütçede sunuyor.

Ek olarak G2524H maalesef tepki süresi olarak yavaş bir model.:
Bu ise Viewsonic:
Dolayısıyla Viewsonic rekabetçi oyunlar için daha uygun.

Görüntü kalitesi olarak Dell hakkında kesin konuşamayacağım zira Çin forumları dahil yabancı kaynakları incelememe rağmen bir tane yarım yamalak İngilizce ve aynı şekilde Fransızca inceleme dışında doğru düzgün bir testini bulamadım:
1. site renk doğruluğuna iyi demiş, 2. ise çok kötü demiş. Test sonuçlarını yalnızca 2. site paylaşmış ama sonuç o kadar kötü ki testte bir hata olduğunu ya da onlara gelen ürünün sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Kontrast olarak Dell çok iyi çıkmış.
Ancak geri kalan kısımlarda Viewsonic -büyük ihtimalle- daha iyi. Viewsonic rekabetçi oyunlar için monitör olmasına rağmen görüntü kalitesi olarak kötü değil.

Sonuç olarak: XG2431 gibi rbu fiyatta ve çoğu üst fiyatta ekabetçi oyunlar için bir numara, görüntü kalitesi olarak da segmentine göre fena olmayan bilindik bir monitör varken aynı fiyata rekabetçi için daha kötü olan ve incelemesi olmayan G2524H almanın bir anlamı yok.

Not: XG2431'in PureXP modunu düzgün kullanmak için ayarlama yapmanız gerekebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyi 240 monitör viewsonic xg2431 mi?

Top Bottom