Neler Yeni

Hangi oyun motorunu kullanmalıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
rojhat çelik
python az çok biliyorum kolay anlaşılır rahat öğrenirsin dediler.Mobil oyun yapma amacıyla başladım .python ile kullanabileceğim godot engine var öneririrmisiniz. önermessenizde sizce ünity+c# mı unreal+blueprint mi.

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,089
İsim
fimmel
Steam
mfimmel
python az çok biliyorum kolay anlaşılır rahat öğrenirsin dediler.Mobil oyun yapma amacıyla başladım .python ile kullanabileceğim godot engine var öneririrmisiniz. önermessenizde sizce ünity+c# mı unreal+blueprint mi.
Acemi seviyeye göre Unreal+Blueprint

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
İsmail Kaygısız
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Tasarım-Kodlama, Programlama Dilleri, Web Tasarım ve Kodlama
Pythonla oyun yapmanı tavsiye etmem python yapay zeka - elektronik - web - siber güvenlik alanlarında iyi ve performanslı diğer alanlarda o kadar başarılı değil. Ben masaüstü uygulaması yapmayı denemiştim ve çok kasıyordu. Mobil tarafında da başarısız ve performanssız.

Unreal - Blueprint hiç kullanmadım. Unity- C# kullandım ama genelde şöyle bir düşünce vardır işte Unity yeni başlayanlar için uygun basit vs. tarzı, bence değil.
Nesne tabanlı programlamanın mantığını bilmeyen bir insan Unity de çok zorlanır.
Ama blueprintte bildiğim kadarıyla kod yazmıyorsun o yüzden ben blueprint öneririm.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,705
İsim
SANANE
Adam gibi başlangıç oyunu (2d) oyun yapacak ise Unity fakat ekibin varsa ve 3d oyun deneyecek isen Unreal Engine 5. Bana kütüphane çok gerekli diyorsan ve kod bilmiyorum diyorsan Core.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
rojhat çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Adam gibi başlangıç oyunu (2d) oyun yapacak ise Unity fakat ekibin varsa ve 3d oyun deneyecek isen Unreal Engine 5. Bana kütüphane çok gerekli diyorsan ve kod bilmiyorum diyorsan Core.
adam gibi bi ekibim yok şuan 2d mobil düşünüyorum unreal daha cazip geliyor sen ne düşünüyosun

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,705
İsim
SANANE
adam gibi bi ekibim yok şuan 2d mobil düşünüyorum unreal daha cazip geliyor sen ne düşünüyosun
Mobil yapacaksan kesin Unity. Unreal Engine zor. Birde sakın Unreal Engine ile Unity'yi karşılaştırma. Bambaşka motorlar.

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
2d yapıcaksan bence unity kullan unreal engine e göre daha iyi 2d bakımından unreal daha çok 3d odaklı gibi geliyor bana

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Mobil'de sayılanların hiç biri işini görmez. Masaüstü için düşünülmüs uygulamalar onlar. Play store'da Game Maker var. Ona bir bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
İsmail Kaygısız
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Tasarım-Kodlama, Programlama Dilleri, Web Tasarım ve Kodlama
Mobil'de sayılanların hiç biri işini görmez. Masaüstü için düşünülmüs uygulamalar onlar. Play store'da Game Maker var. Ona bir bak.
Unity ve Unreal kastediyorsan cross platform oyun motorları. Mobil için fazlasıyla iyiler.
Pubg Mobile Unreal Engine ile yazıldı. Bu iki motorla da yapılmış çok iyi mobil oyunlar var.

Ekho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ekho
Unity+c# daha iyi olur mobil için de pc için de bence

Top Bottom